plánované pokrytie otázka

Otázka

• 0

Pridal (editované)

pozdravujem, konečne bude aj v našej dedine vdsl. Moja otázka je prečo môj dom nie je zakreslený v mapke s ružovým štvorcom. Predomnou za mnou všade sú a mňa a iné 3 domy preskočili nejako nechápem...

Editoval/-a eM Kei

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

14 odpovedí na túto otázku

• 0

tou mapkou sa neriad zavolaj priamo do T

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

0800123777 ? či obchoďákom 456?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

na 456 nebudu vediet najskor - rovno zadaj podnet pod mapou pokrytia 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

šiel podnet aj priamo otázka na pokrytie. Mapka je informačná dajú mi vedieť keď sa to bude realizovať. Ešte nie je všetkým dňom koniec teda... Škoda že len urobia upgrade ústredne msan na ulici by mi pasoval viac, na 80/8 by som si vedel zvyknúť.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A dosahujes  taku vzdialenost aby si mohol mat VDSL ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neviem či to limitujú na vzdialenosť, ja mám 950m. Asi budú podstatné parametre linky, pričom by som mohol ísť 30/3 bez najmenších pochýb.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

ist by si mohol ale ci ti to budu chciet pustit, ten radius VDSL je do 700 m  neviem ci sa tu nespominalo   ze sa to zmensilo na 550 m

nezabudaj ze nie sme v ČR kde to pustaju aj do 1500 m ale sme na SK a tu je vsetko naopak ;)

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

bude bude nebude nebude :) svet nekončí

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

ja mam tiez dobre parametre linky  9.5 db SNR pri profile 18 400 kbps  ADSL na vzidalenost 1400 m od ustredne, tiez si myslim ze minimalne 25 mbit by to na VDSL islo ale  inzinieri z NDR by ma aj tak nechceli prepnut :D 

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dostal som sa priamo k zdroju, len mimochodom som bol priamo s technikom - tak bola pridaná karta do ústredne nedávno. 

S tou mapou plánovania VDSL to je fakt len na ilustráciu. Nakoľko už vôbec v pláne nefigurujeme nakoľko bol aplikovaný, VDSL je už dostupné aj u mňa verzia VDSL10 nie 20 resp.50 (cháp u mňa dostupný net VDSL M - 8/1, logicky to nesedí keď ADSLko dá 15/1, VDSL s vektoringom pôjde 30/3 ako nič ).

Napriek tomu som sa dohodol, že to cez obchod 123456 skúsime, linka sa bude preverovať technicky koľko by mohla dať budúci týždeň.

Zo skúseností technika po prechode na VDSL sa parametre linky zákazníkom zlepšili.

Fakt 30/3 by stačilo, a veľmi rád budem platiť ďalej za XLko. A možno pouvažujem o 5Mbit uploade na prácu by som to využil.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Uzatvorím tému, bežím na VDSL L s navýšeným uploadomn na 5Mbit. Ďakujem všetkým dotknutým :) technikom

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Uzatvorím tému, bežím na VDSL L s navýšeným uploadomn na 5Mbit. Ďakujem všetkým dotknutým :) technikom

Mohol by som ta poprosit ako to je s tvojou dedinou a tym pristupom k technikovy to na poziadanie vam zaviedli VDSL? Ci to mali nejako v plane a popripade ci mozem dat ako dlhorocny zakaznik a odberatel poziadavku na zavedenie takejto technologie do nasej obce kedze sa tu zacinaju stavat domy v novej casti dediny a urcite by to bol dobry krok do buducnosti :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

opytaj sa na pokrytie@telekom.sk tam na taketo otazky odpovedaju ci sa v tvojej oblasti nieco planuje. A co sa tyka zriadenia VDSL to zriaduju len do 800 m od ustredne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ako píše filipec12 zadať požiadavku na rozšírenie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar