Zriadenie Iptv

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Ahojte mám takú otázočku objednával som si IPTV na novú adresu v BA ulica Jozefa Hagaru 2 overil som si dostupnosť na zadanej adrese ale bohužiaľ je max. 8/1 mb / tak som vyskúšal UPC ten tam ma zriadenú optiku tak som si  radšej objednal od nich internet následne volal do Telekomu že by som chcel od nich TV všetko bolo v poriadku ale následne po hodine  mi pani zavolala že na danej adrese je možné zriadiť iba magio sat ? Akože tomu nerozumiem že prečo keď tam je ešte k tomu optika by to nešlo ? Nechcem tam robiť žiadne montáže a úpravy na byte 

A najradšej by som bol keby mi odpovedal špeciálne Tataráčik jeho odpovede sa mi páčia ?

Cest práci a robote pokoj ! 

Editoval/-a tibinoo07
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

17 odpovedí na túto otázku

• 0

Keďže nemáš internet alebo optiku od telekomu nemáš ako mať IPTV, neviem presne či je možné cez iného poskytovateľa internetu mať IPTV od Magia, čiže ak ti povedali, že možné je iba MagioSAT mať, tak jedine ma napadá, že to bude tým, že proste nemáš internet od Telekomu a máš iba možnosť MagioSAT mať dokedy nebudeš mať internet u Telekomu. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Podľa mna to je jedno aký máš internet  či Telekom pridáva nejaké špeciálne prísady ? ?viem o tom že je problém kebyže mám router od UPC a chcem by som napojiť iptv od Telekomu vtedy by to nefungovalo 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj, @tibinoo07 som zaneprázdnený tak som to tu veľmi nesledoval. Teraz vidím že sa dožaduješ mojej odpovedi. Čo je milé :) 
Myslí, že Telekom neposkytuje IPTV na rozvodoch od niekoho iného.  MagioGo BOX by som nebral. Nie je to plnohodnotné riešenie do "obýcačky"

Nerozmýšľal si nad ponukou TV od UPC? Veď oni majú tiež. Brat to má v byte,novostavbe (developer sa dohodol s UPC a na zvýhodnenej cene) a celkom sa mi to pozdáva.  Cenovo toale  bez akcie vychádza asi drahšie ako Telekom.

Ako je to vlastne s rozvodmi? Ja som si myslel, že sa musia sprístupniť aj osantým providerom. Ale aj u nás vidím, že je dostupný tuším Slovanet na optike a na ADSL ešte stále beží Orange. Prečo neprejdú na optiku? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem už som sa odhodlal k UPC a veru nesklamalo chýbať mi budú digisporty ale mám už dávnejšie zakúpený magio tv Box na maličkú telku 

ako obraz oproti Telekomu je 100 a 1 neskutočne HD neviem čím to je ale je to poznať to už na prvý pohľad na UHD telke čumel som ako puk 

ale ďakujem Tataracik za info ! 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Škoda,že Telekom nevylepšuje kvalitu Magia na VDSL sieti.
Napr. zvysenie streamu na 1HD/1HD
Zvysenie bitratu pri SD aj HD kanalov

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@tyler91 a znížením rýchlosti internetu ?, lebo máš len jeden pohár ktorý môžeš rozliať na TV a internet .... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Pepsi No ak mam VDSL L tak urcite by som obetoval 5Mbit z internetu na lepsi obraz v TV

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ty áno, a čo ďalší? .... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@tyler91 nie vsetci mame dostupne VDSL, kde su samozrejme pri vacsich rychlostiach aj vacsie moznosti, ale len klasicke ADSL 10 mbit niektori ani to nie. Dalsim zvysenim bitratu na ADSL by ten internet isiel este pomalsie. Uz teraz ked mi to ide ledva 13 Mbit som rad, nizsiu rychlost ako 10 Mbit by som asi na ADSL ku nezniesol.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@filipec12

Nevedeli by to rozdelit ? zeby kvalita obrazu isla hore iba na VDSL sieti.
Ked som videl obraz Skylinku a porovnam ho s Magio IPTV,tak je tam velky rozdiel

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@tyler91 typujem, že nie, síce by bolo pekné, že kto má silnejší internet nech má možnosť mať na všetkých boxoch čo má aj HD programy, ale zase keby to spravili určite by tí čo majú slabšie internety by si povedali, že sú znevýhodnený. 

Inak ale na optike hádam kto má IPTV tak pre neho neplatí obmedzenie, či? Lebo na optike predsa kto má aj 300Mb/s obetovať aj takých 50Mb/s keby bolo potreba tak akože to nie je moc pri takej rýchlej optike. 

Inak keď sme pri tom, tak pri Magio SAT platí to isté, či tam môžeš mať na viacerých boxoch aj HD programy? Lebo ak na Magio SAT by to tak bolo tak nech ten kto chce mať na všetkých boxoch ak ich má viac HD programy nech si objedná Magio SAT, rozdiel v programoch skoro žiadny nie je, a taktiež len máš navyše parabolu na balkóne alebo na rodinnom dome na streche. 

Editoval/-a Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Samer303 Znevýhodnený sú už teraz,že platia presne takú istú sumu ako VDSL/optika zákaznici,takže to by nebral ako dôvod.
Aspoň 2 HD streami sučasne,by mohli zapnúť,neverím,že to je nejaký veľký probém.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mohli, mohli. Ale radšej by ma zaujímalo prečo keď napríklad má niekto internet 8Mb/s tak ak má ešte Magio TV tak ak mu telka zožerie 2Mb/s tak už má iba 6Mb/s a platí si pritom za 8Mb/s, niektorým je pravda, že dajú internet ak sa dá na 10Mb/s ale tým ktorým nenavýšia lebo sa nedá, tak majú smolu. Ale aj tak osobne ja by som mohol srať celé IPTV, lebo keď nejde internet nejde ani telka, a neviem prečo ale vždy mi prišla TV cez satelit lepšia voľba, niekomu možno vadí, že cez satelit je potrebná parabola, keby tá parabola trebalo si ju kúpiť tak to je iné, ale telekom čo viem ju dáva zadarmo :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

My máme magio na VDSL a internet L,cize rychlost by mala byt 30Mbit,ale profil mame 42041 kbps ,mozno preto,ze mame 2 magio boxy a linka je OK.
Ja som skor za IPTV,nez satelit.Urcite je lepsie mat kable z jedneho routra ako mat na balkone alebo pri okne hnusnu parabolu a vysiaci kabel.A co sa tyka stability,tak spokojnost 100%,magio uz mame cca 10 rokov a posledny vypadok sme mali asi pred 4 rokmi a vzdy som bol s pristupom technika spokojny

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ku mne zajtra pride technik.. mame net+magio+ pevna a vcera vypadol net a nevedel sa router zosynchronizovat s ustrednou nakoniec mi z 18 mbit profilu dropli na 5 Mbit !  ale co je zvlastne brutalne mi narastol utlm linky v oboch smeroch pri dw z 18.5 na 32.5 a pri up z 11.2 na 34 db margin mam 12.4 db pri 18 mbir profile som mal 9.3.. co mohlo sposobit taketo znizenie kvality linky ? moze to byt vadny router ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@tyler91 keď tak pri okne či na balkóne nikto nikoho nenúti mať parabolu, je tu možnosť ju mať aj na streche paneláku, kde ti ju nikto nebude vidieť. To isté sa dá aj na rodinnom dome. Ale je to každého vec, čo sa mu páči a čo nie, ja som len napísal, že mne vyhovuje satelit a že mi príde lepší. Možno hlavne preto, lebo napríklad satelit môžeš mať kde chceš, lebo napríklad keď máš DSL 8Mb/s a to je max. čo môžeš mať, a nemajú ti ako navýšiť o niečo aby si mohol mať telku tak druhá voľba je jedine satelit. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar