Zriadenie Internetu

Otázka

  • 0

Dobrý večer, píšem sem na fórum nakoľko si pripadám ako s prepáčením totálny hlupák. Asi pred dvoma rokmi sme sa snažili zriadiť  internet od telekomu na adrese Krátka 46, Rožňava. Náš problém spočíval v tom, že internet sa u nás nedá zriadiť nakoľko máme všetky využité linky. Samozrejme toto nám povedali všade kde sme prišli a žiadali o zriadenie nejakého pevného internetu na doma (DSL). Po asi roku som to skúsil opäť s tým že som išiel do Orange-u. Tam konečne jedna milá pani mi opäť zopakovala to čo som počul už X krát, že sa nedá zriadiť ten internet avšak skúsi poslať technikov (ktorí sú z telekomu...) a tí nám povedia či sa teda dá alebo nedá zriadiť internet. Nuž technici prišli a neskutočné sa stalo skutočným. Pozerali na mňa ako na ... a povedali mi že linky tu sú voľné a hneď ma aj na jednu pripojili. Akoby toho nebolo málo tak mám od Orangeu najrýchlejší internet a ide mi krásne bez výpadkov plnou rýchlosťou avšak môj "kameň úrazu" je, že tento internet po novom má obmedzenie na prenesené dáta a to 300Gb. Pracujem v oblasti IT, pre mňa je internet nevyhnutný a nemusím sa asi rozpisovať prečo mi tých 300Gb dát nestačí. Tak som sa teda rozhodol preniesť si internet do telekomu nakoľko čo viem tak im ide internet cez rovnaké káble a hlavne od telekomu je neobmedzený. Prišiel som do predajne a tam mi opäť zopakovali že na mojej adrese nieje možné zriadiť internet (avšak!) na adrese Krátka 54, Rožňava to ide. Nešlo mi to do hlavy a do dnes nejde pretože Krátka ulica končí mojím domom (46) žiadna ďalšie číslo ulice ako 47 atď neexistuje, a v google maps to ukazuje na moju záhradu :-D Pozeral som sa aj do katastra mapy pozemkov nikde nieje táto ulica zakreslená. Preto prosím o radu.. V predajni mi povedali že na moju adresu nevedia poslať technikov čo nechápem keďže orange s tým problém nemal a k tomu ako som už vyššie písal, internet tu už JE zriadený. Kontroloval som si dostupnosť internetu a na stránke telekomu ukazuje že internet sa dá zriadiť (na neexistujúcej adrese) teda nielen na Krátkej 54 ale od Krátkej 50 po Krátku 80 ďalej som to neskúšal pretože si myslím že to nemá význam :-D Ospravedlňujem sa dlhý text avšak príde mi to ako v kocúrkove, nakoľko skutočne stačilo sem možno poslať technikov a vyriešilo by sa to všetko ako v Orangei. Na záver mám na vás otázku, mám to skúsiť na podporu s ticketom, alebo prísť do predajne a povedať im nech mi zriadia internet na neexistujúcu adresu Krátka 50 resp. nech mi na tú adresu pošlú technika, počkať na jeho verdikt ktorý si myslím že už je do predu jasný pretože internet už zriadený mám? :S

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

  • 0

Vyssie si pisal ze Orange (technici z T) ti internet na tvojej ulici zriadili bez problemov. Urcite by som to neriesil na predajni lebo tam pracuju taki zamestanci ze nevedia odkial fuka. Skusil by som to cez technicku podporu telekomu . Vysvetlil im situaciu a v pripade ich odmietaveho postoju k veci, by som zacal argumentaciu ze preco v Orangei internet zriadil isiel ked porty v ustredni su volne a ide to po tych istych kabloch a volal im tam dovtedy pokial sa nebudu unuvat ti zriadit net na tvojej adrese.

V tomto by som oslovil @Matey, on ti urcite pomoze.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

pozor aj telekom ma FUP kym nemas optiku, a tiez 300 GB 

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

Ďakujem obom za odpovede, bu2ckland skutočne aj oni ho majú obmedzený? Čiže je to to isté ako Orange, že v rámci fakturačného obdobia je "neobmedzený" a potom čo prenesieš 300Gb tak ti naskočí rýchlosť krásnych 128Kb s ktorými sa nevieš dostať ani len na mail... Myslel som si že sme v dobe keď obmedzeným internetom odzvonilo teda ak nepočítam tie mobilné no ako tak pozerám asi nie. Každopádne príjemne som sa pobavil že na adrese ktorá neexistuje ten internet zriadiť ide pretože tak to ukazuje na stránke a na adrese ktorá reálne existuje a internet je natiahnutý od inej spoločnosti avšak po tých istých kábloch sa skutočne zriadiť "nedá".

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

Telekom ma sice FUP ale striktne ho neuplatnuje kazdy mesiac ked prekrocis, ale to zavisi asi aj od oblasti v ktorej byvas kolko tam ma telekom uzivatelov pripojenych na net a tv cez metaliku.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

ono je to tak krasne nazvane - neobmedzeny, lebo on je skutocne neobmedzeny, - neplatis nic viac - ale ako pises - spomalis si rychlost

ja si neviem predstavit svoj zivot s FUP, sak ja mesacne miniem len 15 Gb mobilnych dat :D este ze na optike neni 

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar