Ako ma Telekom nechce pripojiť na internet...

Otázka

• 0

Je vôbec možné, že Telekom ma nechce pripojiť k optike napriek tomu, že som mal na svojom dome technika zo ZIRI, ktorý mi potvrdil, že mám tam optiku, aj správne vlákno? Dôvodom pre nepripojenie je údajne to, že môj dom nie je v systéme Telekomu evidovaný na pripojenie k optike, pričom dom cez cestu áno. Ešte aj v systéme ZIRI je môj dom korektne evidovaný na pripojenie na optiku, len v TUA systéme telekomu nie. A pán technik, ktorého nebudem menovať, ale ktorý má nastarosti tieto adresy, stále dookola tvrdí, že tam optiku nemám, len VDSL :D A pritom na mojom dome nebol ani prstom na mape. Lebo ak by bol aspon na mape pokrytia, tak by zistil, že tam je znázornená moja prípojka na optiku.

Vie mi niekto povedať, ako mám teraz postupovať? Keď telekom nechce moje peniaze za ich služby de facto? :D už mi je to smiešne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 0

divné, ešt by som skúsil zavolať 0800 123 456 a povedať aký maš problém. Prípadne verím, že na tvoj problém zareaguje niektý z adminov tohto fóra.
pokiaľ sa nijak inak nebude dať tak na stránkach http://www.porovnat.sk možno nájdeš iného operátora. Ono na tých rozvodoch vie poskytovať služby aj niekto iný ako Telekom. V mojej lokalite mám napr na výber SIovanet. Čím nikomu nerobím reklamu ale je tu tá možnosť samozrejme. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tataracik, na tej zákazníckej linke ma musia poznať už aj podľa čísla... :D ale tam detto nikto nič nevie.

Iný provider nie je možný, pretože optickú sieť tam telekom položil pred rokom a bola skolaudovaná a odovzdaná do užívania telekomu. Takže nikto iný ju využívať zatial nemôže. Samozrejme, môžem ísť ku lokálnej konkurencii, ktorá ponúka bezdrôtový net, za porovnateľnú cenu, avšak s oveľa menšími rýchlosťami a bez telky. Tým pádom pomer cena/výkon ma stále drží pri vidine netu a telky od Telekomu.

Update, včera, po zverejnení tohto príspevku, mi bolo komunikované z Telekomu, že chyba nastala vo firme ZIRI, lebo nedodala relevantnú databázu nových pripojiteľných miest. Tak to dali na reklamáciu a v priebehu pár dní by to malo byť možné pripojiť aj podľa Telekomu. Paradoxne, mi pred týždňom volala pani z firmy ZIRI, ktorá si preverila moju nehnuteľnosť v databáze ich firmy a potvrdila mi, že môj dom je pripojiteľný na optiku. Len Telekom o tom akosik nevedel...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

stáva, ale nie, že tento stav trvá viac ako tri mesiace a nikto to nerieši...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie je to šťastný stav... Ale hlavne ze uz to mas vyriesene... :) A snad budes na optike spokojný ;-) lebo pripojenie je to parádne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

vyriešené to zatiaľ nemám, ešte stále sa to rieši na reklamácii u ZIRI. ale údajne to je na dobrej ceste, tak si vydýchnem isto

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

fuha, dufam ze u mna to pojde bez problemov. Aktualne sa pozeram na vykopanu dieru vo vedlajsej dedine :D ale uz len ta predstava ze sa bude tahat optika je pozitivna :D 

prechod z 2 Mbit/s internetu na 300 Mbit/s asi bude citelna :D 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zaujimave ako sa taha optika po dedinach. Nemyslel som ze to bude tak skoro aj u nas v obci... Hlavne ked niektore hustejsie obyvane miesta stale nie su pokryte.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

cim väcsie mesto/dedina, tym viac papierovaciek :D a birokracia :) kruta slovenska realita :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neteste sa, optika a VDSL sa sice taha do obci, ale len na hlavne, pripadne nove ulice. Ak vobec.
U nas dokopali optiku do jedinej bytovky, kopali ju totiz do firemneho arealu cez cestu, tak dal starosta aspon tuto podmienku. Bytovku zapojili, ale hned vedlajsi rodinny dom ma smolu, dosiahne mu len ADSL L.
Popri tom dokopali optiku aj na hlavnu ulicu a osadili dva nove DSLAM-y, takze v obmedzenom okruhu maju k dispozicii aj VDSL. Nasledne este umiestnili zrejme dva MSAN-y do dvoch novych ulic a dali tam k dispozicii VDSL - tento krok som uz vobec nepochopil, ved sa to stavalo na luke, preco tam dali do zeme metaliku a nie optiku?

Ostatne je pase a nezaujima ich. Obec zmizla zo zoznamov "bielych miest", ved je v nej aj VDSL aj dokonca optika! Co na tom, ze mozno pre 40% obyvatelov, nepodstatne. Na opakovane ziadosti dostavam opakovanu odpoved - neplanuje sa. Ironia je, ze hlavne vo vedlajsich uliciach (aj starych) rastu nove domy ako huby po dazdi (ved aj ja) a je tam dopyt mladych rodin po internete, iptv, ale nie, oni to poskytuju v starej zastavbe, kde ziju prevazne dochodcovia a zaujem nemaju.

Nechapem uvazovanie Telekomu. Uz je to tam (v obci) dokopane, uz je to tam v prevadzke, ale nie, nerozsiria to. Vysledok je taky, ze to ludi prestalo bavit (platit viac za menej) a postupne pribuda viac a viac WIFI anten na strechach, kedze tu operuju az dvaja WIFI poskytovatelia, ktory poskytuju plus minus rychlosti VDSL L v cene VDSL L, takze Telekom prichadza o klientov. Sused sa na tom este smial, ako mu niekolko krat vyvolavali, ze ci si to fakt nerozmyslel.. Ne, fakt ze ne, kedze rocne zaplati o 50 euro menej a ma rychlejsi internet..

Ja som trval na kablovom pripojeni, vsetko som vopred pripravil, metalika v zemi od domu az po stlp telekomu, rovnako chranicka na optiku. Dokonca sa mi podarilo sa dotelefonovat az na nejakeho technika, ktory (v tom case ked som staval) ma uistil, ze aj na nasej ulici VDSL bude. Ale uz ma to nebavi. Prva viazanost bude zrejme aj posledna.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja len z aktualizujem, odvčera som úspešne pripojený na optiku :) ale bol to boj, v ktorom musí človek len vydržať a bojovať len s čírou ľudskou neochotou a hlúposťou. Každopádne si držím palce, aby táto nepríjemnosť s Telekomom bola prvou a poslednou nepríjemnosťou. Čo však po skúsenostiach iných ľudí tu na fóre považujem skôr za zbožné prianie ako za očakávanú realitu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

s Telekomom je to vzdy boj, na to si treba zvyknut :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.