Garmin Fenix 5s - Recenzia

Otázka

  • 0

Obzeráš sa po športových hodinkách a chceš to najlepšie? Prečítaj si našu recenziu na Garmin Fenix 5s, ktoré majú všetko čo by si mohol potrebovať! 

https://www.telekom.sk/mob/objednavka/wearables-ponuka/-/scenario/e-shop/hw-happy/vyber-hw/garmin_fenix_5s_silver_white_band

Garmin Fenix 5s – Päťka na jednotku

Máte v hľadáčiku športové hodinky? Ak áno, tak potom určite zbystrite svoju pozornosť, pretože na trh sa dostali najnovšie modely legendárnych športových hodiniek Garmin Fenix. My sme sa rozhodli otestovať verziu 5s, ktorá je určená pre nežnejšie polovičky.


Balenie

Hodinky sú výrobcom naservírované v klasickej kockovej krabičke, na ktorej je znázornené všetko podstatné, čo hodinky dokážu. Už podľa fotiek na obale je jasné, že vnútri nás čaká skutočne nádherné zariadenie. A skutočne je tomu tak. Hodinky sú mimoriadne elegantné a preto sú vhodné aj na bežné nosenie. V balení sa nachádza stručný návod a nabíjací USB kábel, ktorý od svojho predchodcu prešiel zmenou a viac sa podobá na nabíjací kábel z mobilných zariadení.

18301591_1341754772567805_91299651296356

Vzhľad 

Ako sme už spomenuli 5s sú určené pre najmä ženy. Disponujú 42 mm ciferníkom a oproti zvyšným modelom pôsobia menej robustnejšie. K dispozícii sú v striebornej farbe s vymeniteľnými náramkami, ktoré sa na rozdiel od predchádzajúceho modelu dajú vďaka QuickFit mechanizmu vymeniť v priebehu sekundy. Hmotnosť poklesla na 67 gramov. Veľkým pozitívom je, že oproti predchádzajúcej verzii je optický snímač tepovej frekvencie plne zarovnaný so zadnou stenou. Displej je chránený tvrdeným minerálnym sklom.


Funkcie

Garmin je krásnym príkladom, že neustále sa je kam posúvať. Predchádzajúcu trojkovú verziu doplnil o rôzne aktualizácie softvéru a tak sa rozhodol novému modelu dať číslo päť. Všetky modely vrátane 5s ponúkajú vylepšené funkcie, na ktoré sme zvyknutí aj u predchádzajúceho modelu. K dispozícii je zabudovaný GPS modul, VO2max štatistiky, merač srdcového tepu, trojosý kompas, gyroskop či barometrický výškomer. Samozrejmosťou je odolnosť voči vode až do hĺbky 100 m.  

18342627_1341755235901092_67023845363853 Garmin okrem športových funkcií opäť myslel aj na SMART funkcie a tak si po spárovaní hodiniek s telefónom môžete SMSky či rôzne iné správy zo sociálnych sietí čítať priamo z hodiniek. Ak by Vám aplikácie nestačili, tak pomocou aplikácie Connect IQ získate prístup k ďalším aplikáciám. Samozrejmosťou je kompatibilita s obľúbenými Strava segmentami, na ktorých si môžete porovnávať svoje časy a športové výkony s ostatnými užívateľmi.
Rovnako pribudla aj podpora skupinového Live sledovania, či dlhodobé vyhodnocovanie tréningovej  záťaže. Hodinky si taktiež dokážu poradiť s vyhodnotením aeróbnej a anaeróbnej záťaže. Tak ako aj u predchodcu, na výber je digitálny alebo analógový ciferník. Displej má oproti predchádzajúcej verzii vyššie rozlíšenie a údaje na ňom sú ešte lepšie viditeľné. Dokonca aj na priamom slnku. Pozitívnou novinkou je vylepšený widget pre ovládanie hudobného prehrávača. 

18301691_1341755419234407_85759339250601

Výdrž 

Každý športovec, ktorý prišiel do styku s produktami Garmin môže potvrdiť, že Garmin si na vysokú výdrž batérie priam potrpí. Počas celej doby recenzie sa nám takmer nepodarilo vybiť batériu. Ťažko sa baviť o konkrétnych číslach, no výdrž by mala byť pri použití GPS signálu zhruba na 50 hodinách. Veľkú úlohu pri výdrži zohráva Ultra Trac mód, ktorý spomalí kadenciu záznamu GPS signálu zo sekundy na minútu.  Pri používaní základných funkcií sa bavíme o niekoľkonásobne dlhšom čase. Nabíjanie je veľmi rýchle – zhruba 2 hodiny.


Záverečné zhodnotenie 

Baviť sa o plusoch a mínusoch je v prípade hodiniek Garmin prakticky nemožné. Dokonalý design v spojitosti s do detailu premakanými funkciami a zmyslom pre jednoduchosť a funkčnosť je vo svojej triede bezkonkurenčný a dovolíme si tvrdiť, že Garmin sa svojim najnovším modelom všetkým konkurentom priam vysmial do tváre. Počas celej doby recenzie sme nenašli ani jeden mínus, prípadne niečo čo by Garmin podcenil. 

18423987_1341755572567725_69011600346794


Snáď jedine cena, ktorá by mohla byť o čosi nižšia. Model Garmin Fenix 5s, ktorý sme mali k dispozícii sa pohybuje okolo ceny 599 Eur. Ak chcete potešiť svoju aktívne založenú ženskú polovičku, tak lepší darček jej ani nemôžete dať. Upozorňujeme ale, že hodinky sú silne návykové a preto žiadne leňošenie doma nehrozí :)

 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

0 odpovedí na túto otázku

Na túto otázku nie sú zatiaľ žiadne odpovede.

Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar