Ukoncenie roaming v eu

Otázka

• 0

Dobry den pracujem ako vodic kamionu v eu preto ma zaujima kedy bude ukonceny roaming v ramci eu a ci sa bude stahovat len na hovory v ramci eu alebo aj na data v internete? Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 0

Pokiaľ som dobre pochopil, čo máš v paušále doma, môžeš využiť aj v EÚ. Teda ja mám napríklad Happy L, verím, že zo zahraničia môžem prevolať svojich 250 minút napríklad do SR a EÚ, prijať ďalších 250 minút hovorov, ale aj surfovať v mobile,do výšky 3GB. Potom mi budú účtovať nad rámec, minúty aj dáta, ale tak, ako by som surfoval a volal doma. Admin, potvrdíš to? Je možné v krajine EÚ surfovať cez dáta z paušálu? Platí to od 15.6.2017. :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Ferry26 - admin ti to nepotvrdí, a to čo píšeš to nemusí byť ani pravda, určite to tak asi ani nebude, a hlavne admin to nemôže potvrdiť lebo sám Telekom mi príde, že ešte nevie ako to bude, ale všetko sa proste dozvieme už 15. júna, však to už by mohli všetci tú chvíľu vydržať. Taktiež si myslím, že skúsia to nejako obíjsť ako to chcel orange, že 100MB v SR a EU, a bonusové dáta ktoré môžeš využiť na SK (ktoré sú vyššie o dosť). Čiže si myslím, že takto ako si všetci myslíme, že roaming končí tak končí iba jedine, že volania budú ako na slovnesku ale s dátami to bude horšie, pretože ak by boli tak isto ako na slovensku tak danému operátorovi v inej zemi by slovenský operátor asi musel za tie dáta zaplatiť a tým by prerobil, či ako to je :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Matey ? 

ja radšej budem do 15.júna v nevedomosti ako zistenie čo urobil ORANGE :o stále mám NÁDEJ, že to bude lepšie, telekom sa voči mne zachoval oveľa lepšie (nie najlepšie) ako ostatní (modrý a oranžový ) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Uvidíme ako to bude, kto sa ako zachová, zatiaľ vieme, že Orange sa takto zachoval a uviedol svoju ponuku dosť skoro, a dosť nevýhodnú ponuku, hlavne, že tých 100MB ževraj čerpáš najprv a potom až tie bonusové. Ale možno najviac ma zaujíma ako sa zachová 4ka, pretože majú, že 4 centy na všetko, ale roamingove baličky nemôžu spraviť a zároveň nechať 4 centy za MB tiež nie, lebo 1GB by stál 40€ xD

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte,

15.6.2017 vstupuje do platnosti nová regulácia roamingu v EÚ, tzv. Roam like at home. Slovak Telekom preto ruší roaming v EÚ, Lichtenštajnsku, Islande a Nórsku (zóna 0 a zóna 1).

Paušálne programy:

-    s paušálmi Happy, s programom Bez záväzkov posielate SMS / MMS aj dátujete v celej EÚ v rámci voľných minút / SMS / dát a po ich vyčerpaní sa uplatňujú ceny ako doma 
-    neobmedzené volania v sieti Telekom sa v zahraničí neuplatňujú, zákazník volá z voľných minút, ktoré má do iných sietí (napr. pri Happy L zákazník v zahraničí čerpá z 250 min.)
-    mobilný internet môžete tiež využívať v celej EÚ ako doma
-    doplnkové balíky budú tiež využiteľné bez príplatkov aj v roamingu (100min, neobmedzene SMS, dátové balíčky (100MB, 500MB, 1 000MB, 1GB denný, neobmedzený denný). 
-    benefit bude automaticky aktivovaný všetkým zákazníkom (Happy, Bez záväzkov, Mobilný internet)

Roamingové služby Happy roaming a Travel & Surf ostávajú naďalej v ponuke bez zmien.

Programy služby Easy, Fix a Juro

-    s predplatenou kartou Easy a Juro a programom služby Fix voláte, posielate SMS / MMS aj dátujete v celej EÚ za ceny ako doma
-    volania, SMS a dáta v roamingu, sa pri programe Easy Pecka zarátavajú do denných stropov pre hlas a SMS ako aj pre dáta. 
-    doplnkové balíky budú tiež využiteľné bez príplatkov aj v roamingu - Neobmedzene SMS, Neobmedzene Telekom volania, dátové balíčky (SURF 100, SURF 500, SURF 1000). 

Pekný deň

Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Matey u Easy sa dá využiť aj služba 0,50€ internet na deň? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Hm... ale asi nie v plnom objeme ako teraz máš na deň 200MB ale ževraj v EU bude 110MB na deň, neviem či je to 100% pravda, ale ak tomu tak je tak je to celkom blbosť. Mohol by telekom presnejšie infomovať o všetkom a nie iba o Happy paušáloch napísal polovicu strany a pri Easy a ostatných kartách s dobíjanim kreditu iba pár riadkov ako keby pre tú spoločnosť tá služba s dobjíjaním kreditu nebola dôležitá. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Matey Ak mam Happy XL Volania,tak neobmedzene volám napr. z Talianska do Nemecka?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To co tu prezentujete v praxi vobec nefunguje...

Vratil som sa z HR a blbec telekom stale po mne chcel aktivovat dalsi rooming balicek dat, zufalo sedite nad mobilom a hladate nejake spravy ako po 15.6. na oficialnej stranke telekomu ale nic, je to smutne, po tejto skusenosti asi najlepsie zmenit operatora.

Zodpovedni za tuto situaciu sa hambite a skocte do smradlaveho kanala, vasa web stranka je uplna katastrofa.

miro

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar