Sledovanie HD programov sucastne

Otázka

• 0

Dobry den,

Nedavno som sa stal zakaznikom Maagio TV optik. V domacnosti mame 4 full HD televizory. Avsak v poslednej dobe sa nam zacali na TV objavovat hlasky "Tento program bol preruseny, aby bolo mozne nahravat alebo sledovat program na inom TV vo Vasej domacnosti" potom musim kliknut na pokracovata hlaska za zase objavy na inom TV.
Bohuzial na technickej podpore mi bolo oznamene ze SUCASTNE JE MOZNE SLEDOVAT LEN 2HD PROGRAMY NARAZ.

Problem ale je, ze na tuto situaciu ma nikto neupozornil a je to dost velky problem. V zmluve som taktiez nenasiel formulaciu tohto "problemu".

Pretoze mi bola tato skutocnost pri podpise zmluvy zamlcana chcel by som podat reklamaciu. Ako mam prosim Vas postupovat?

Dakujem za info

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

31 odpovedí na túto otázku

• 0

@Dj Toffy 

Ahoj, tieto limitácie nie sú z našej strany samoúčelné, môžeme využiť len také prenosové pásmo, aké je u teba k dispozícii. Systém najprv vyhodnotí maximálnu šírku pásma, ktorá je u teba dosiahnuteľná a na základe toho ti zobrazí hlášku s konkrétnym obmedzením. 

Kanál Slovak Sport 3 sme nezrušili my, ale urobil tak 15. januára samotný prevádzkovateľ kanála.

Príjemný deň,

Rado

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Nevie niekto poradiť, prečo mi nejde pretáčanie programu späť. Stále vypisuje, niečo v zmysle, že "práve sa sleduje viac tv, alebo sa nahráva", aj keď nič sa nenahráva a druhý box je vypnutý

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dobry den 

na optickom pripojeni je mozne vyuzivat TV v HD kvalite iba na dvoch TV , napisat mozes vo forme  Podnetu , avsak v zmluve asi nebude uvedene, ze ti budu poskytovat TV v HD kvalite na styroch TV

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ale v zmluve o poskytovani sluzieb nemam ani uvedene ze v prípade 3 a 4 boxu nieje mozne sledovat HD programi ak tieto su sledovane na 1 a 2 boxe. Uvadza sa, ze cez magio box je mozne sledovat HD tv, nikde som nenasiel nic spomenute o obmedzeni HD vysielania ... Cize klasicka situacia zakaznik vidi na internete bezne ponukane 3 magio boxy pre jednu domacnost, vie ze cez magio boxy je mozne sledovat HD obraz, co ale nevie je, ze HD obraz nebudu moct pozerat vsetky TV naraz ...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zmluvy obsahuje vseobecne informacie pre poskytovanie TV sluzieb na roznych typoch pripojenie ( opticke, DSL , satelitne) ako aj pisete je tam infomacia ze dane sluzby mozete vyuzivat na 4 x TV ( v pripade optickeho a satelitneho pripojenia) avsak nikde nie je napisane ze aj na vsetkych styroch v HD kvalite, ide o individualny pripad, kedy je lepsie sa vopred informovat ... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

MAM MAGIO TV cez internet a tiez mi vypisuje tuto hlasku, kdezto pouzivam magio len na dvoch TV. A pise to aj ked chcem na jednom nahravat nejaky program, na druhom boxe sa zastavi vysielanie s hlaskou, ze sa nieco nahrava a treba to vypnut pre pokracovanie sledovania :( je to dost obmedzujuce, ked si chcem nieco nahrat, potom straca vyhoda aj magio GO, ked si chcem na dialku nieco nastavit, aby mi to doma nahralo :/ spravte s tym nieco...

btw, dalsia vec je, ze ste zrusili program Slovak Sport 3, aj ked to bol riadny blud s najhorsim obrazom (ako vsetky slovak sporty), ale tu sa naskyta otazka - aky program ho nahradi  ? Uvital by som aspon CT Sport

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Toto sa zrejme nezmení, hnevá to hádam všetkých s 2 boxami :-/

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Cize ked si kupim auto so styroma gumami znacky NOKIAN a po dvoch mesiacoch pride predajca auta a jedno koleso mi vezme, pretoze NOKIAN firma ukoncila vyrobu je to okej? :) Ved ja som si predsa zaplatil za 4 gumy ako aj za vsetky programy vratane slovak sport 3 ;)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Dj Toffy 

Ahoj, keď sme Slovak Sport 3 spúšťali, nebol pridaný ako náhrada za iný kanál, ale bez akýchkoľvek doplatkov ako úplne nový program, teda systémom "+1" :)  

Navyše, Slovak Sport 3 bol neplatený a nekódovaný free-to-air kanál a jeho obsah bol zo strany prevadzkovateľa rozložený na dva zostávajúce kanály.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mam dotaz

mam magio cez dls plipojenie a neviem ako mam sledovat 2 tv a to aj ked na jednom sledujem v hd a na druhom normalne vysielanie co uz aj teraz je ako smiesne lebo neviem vyuzit moznost tv.

Stale ked prepnem program my vyskoci rovnaka hlaska ako u prispevkov nahore

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @sobit, 

v prípade DSL pripojenia IPTV je obmedzenie na počet streamov ( 2 x SD alebo 1 x HD a 1 x SD stream). Dôvodom tohto obmedzenia je kapacita linky. V opačnom prípade by sa Ti rozpixeloval obraz. 

Ľuboš

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Chápem že DSL má malé prenosové rýchlosti reálne do 20Mb/s Ale prosím vysvetli mi prečo na FTTH je možné sledovať len 2 HD streamy? 1HD stream podľa toho čo som našiel nemá viac ako 10Mb/s a na FTTH optike ponúkate rýchlosti do 300Mb/s reálne optické rozvody zvládnu aj viac takže tam je stále rezerva na ďalší HD stream. Myslí, že 2 HD streamy sú málo aj keď mám len 2TV lebo keď si dám nahrávať niečo čo je v HD tak ma už nepustí. Myslím, že by sa niekto mal zamyslieť a prehodnotiť toto slabé miesto Magio IPTV.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a čo je najblbšie tak keď niečo sťahujem popri TV cez optický magio internet, a ak je to v rar nemám najmenšiu šancu to potom rozbaliť... vždy mi napíše že balík je chybný... následne keď to dám ešte raz sťahovať tak si to vyskladám...ale pakety idú. keby bolo fupko tak by som sa inak hneval...teraz už len mávnem rukou... že aká to kvalita...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Všetkým môžem v tomto poradiť,po porade s právnikom, sme došli k tomu,že vzhľadom k nedodržaniu podmienok od Telekomu,môže každý dať výpoveď, bez zmluvnej pokuty.Chyba je u nich v tom,že nemajú prispôsobenú kompletnú technológiu na to čo spúšťajú.Páni od Telekomu,môže nám,zákazníkom,byť absolútne jedno,že kto čo zrušil vo vysielaní.Ak vo veľkom nechcete prísť o zákazníkov,urobte s tým dačo hneď.A ostatným odkazujem aby si dávali presne pozor na to čo podpisujú.Mne napadlo,že zmením TV technológiu z IPTV na SAT,ale viete koľko za to zaplatíte??????VEĽA!!!!!!!! Všetko okolo,že toto oni nemôžu za to a že to iný len nie oni sú len debilné keci a výhovorky.Ako je možné,že regionálny operátory vedia aj na 5 TV dať možnosť spustenia HD kanálov a popri tom nijak neovplyvniť internet?????Proste sa to dá,lenže Telekom nás udržuje zámerne v dobe kamennej.Až toto dojde na antimonopolný úrad SOIku atď a naviac do médií,tak potom s tým ZRAZU pôjde niečo urobiť,však?????

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Klamstvá a klamstvá,stačí ak sa niekto do toho len trochu rozumie a vie že oblbujete ľudí.Do nedávna toto robil Orange,teraz ste sa to rozhodli robiť v Telekome????Myslím to že za každú cenu budete držať všetko v čo najdražších a najhorších podmienkach,kým vás to konkurencia nedonutí prerobiť???? Ale už by ste sa mali prebrať,regionálne spoločnosti vás utopia,lebo sú vo veľa veciach,ohľadom TV lepšie a lacnejšie.Spadli ste z jednotky na dno.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tu sa písalo o tom, že už testujú 2x HD kanály na VDSL tak sa snáď dočkáme

Citát

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nevie niekto , kedy to konečne spustia ? Info o tom , ze testuju možnosť sledovat HD na dvoch TV sučasne sa objavila uz v maji a stale nic . Zacina nova sezona a ked budem chciet pozerat futbal , zena zas bude nespokojna ze jej nejde polka programov . Užasne nieco ...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Týchto podstatných tém je tu mnoho, zostáva len čakať a dúfať na implementáciu. Nič ti nikto dopredu nepovie, že to začne fungovať od .... a od ....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

na optike by mali povolit 4 HD streamy bez zavahania. kapacity na to su

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pocitaj s tym ze ked  by pustili na optike viac HD streamov sucasne tak by museli aj na metalike a tam uz je to s kapacitou trosku narocnejsie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pocitaj s tym ze ked  by pustili na optike viac HD streamov sucasne tak by museli aj na metalike a tam uz je to s kapacitou trosku narocnejsie

preco by museli? uz teraz su nastavene ine pravidla pre streamy optika-metalika. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

lebo bolo by to nespravodlive pre tych ktori su v dostupnosti len DSL narozdiel od optikarov..ked zvysia jednym patrilo by sa aj druhym..preto podla mna telekom teraz testuje sledovanie dvoch HD sucasne na metalike

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@filipec12 - prečo nespravodlivé? Stále je tu možnosť Magio SAT, a tam predsa ide pozerať naraz dva HD kanály správne, nie? Zároveň to je zajedno, tak či tak naťahuješ kábel, len síce musíš mať pri SAT parabolu, ale aj tak dávať si pri slabej rýchlosti cez internet je hrôza.

Chcem, ale vidieť niekoho kto si dá na Magio L kde je rýchlosť 8/1Mb/s televíziu cez internet, to by sa malo zakázať, s pozeraním telky je tento inernet nepoužiteľný, najsmutnejšie je, že ten kto nevie akú rýchlosť zožerie televízia potom sa len rozčuluje, lebo pani predavačky s prepáčením **piip** vedia!!! Už by konečne mali začať zamestnávať ľudí, čo niečo vedia, a nie takých čo vedia robiť na počítači a odporúčať len tie najdrahšie ponuky, nech sú tie predavačky aj krásne hocičo, ale nič nevedia.

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Samer303, tak toto si mi z duše povedal.

Ako hovoríš, tie predavačky vedia len predávať, ale keď máš problém, tak si ho rieš ako chceš, len ich preboha neotravuj. Ešteže máme toto fórum, lebo ináč neviem neviem. 

Čo sa týka sat tv, tak áno, môžeš pozerať 2 HD programy súčasne (ja mám 2, ale pokiaľ viem môžeš až 4 HD). V inom vlákne som písal, že satelit som nezrušil pri ADSL a nezruším ani pri VDSL, pokiaľ neodstránia všetky nedostatky IPTV na metalike. Pri ADSL to boli práve tie tetušky v predajni, ktoré mi núkali IPTV cez metaliku?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

sravodlivost? tak to ale nefunguje. uz teraz mas rozne rychlosti na optike a metalike za rovnaku cenu. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar