Internet 4G na doma

Otázka

• 0

Dobrý deň.

Ako dlhoročný zákazník Telekomu, sa chcem spýtať, či v dohľadnej dobe sa plánuje z Vašej strany

zaviesť službu v poskytovaní pripojenia v rámci LTE na doma, tak ako to poskytujú prakticky skoro

všetky väčší poskytovatelia na trhu (samozrejme v spojení s mapou pokrytia). 

Pýtam sa preto, lebo Vaša spoločnosť má jedno z najlepších pokrytí v šírení internetu v rámci LTE.

Ďakujem za odpoveď.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 0

Je to ako program Domáci internet 4G na doma v konkurenčnom Orange.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Fixné LTE na 3,7Ghz, to by som uvítal aj ja, radšej ako ADSL 15/1. Ten upload ma zabíja...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a k comu to je dobre? sak dom mas hadam wifi nie?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

čo má lte 3,7G s wifi doma ? nechápem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň.

Ako dlhoročný zákazník Telekomu, sa chcem spýtať, či v dohľadnej dobe sa plánuje z Vašej strany

zaviesť službu v poskytovaní pripojenia v rámci LTE na doma, tak ako to poskytujú prakticky skoro

všetky väčší poskytovatelia na trhu (samozrejme v spojení s mapou pokrytia). 

Pýtam sa preto, lebo Vaša spoločnosť má jedno z najlepších pokrytí v šírení internetu v rámci LTE.

Ďakujem za odpoveď.

Mas na mysli zariadenie v ktorom je vlozena simka so 4g kartou a  robi to wifi napr pre dom? Take zariadenia predsa telekom v ponuke ma dlhsie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@bu2ckland
"LTE na doma" je niečo iné ako LTE bežne používané v mobile. Je to určené do miest kde nie je pevný internet prípadne je slabý. Na dom/byt sa montuje exteriérová anténa a odtiaľ si môžeš zapojiť wifi router...  Vlastne je to niečo ako "WIFI od lokálnych poskytovateľlov" s tým rozdielom že posledná míľa je riešená cez  LTE, beží na inej frekvencii a v liccencovanom pásme takže nie je tak zarušené.  Takže "LTE na doma" nie je možné porovnávať s domácou wifi sieťou. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@bu2ckland
"LTE na doma" je niečo iné ako LTE bežne používané v mobile. Je to určené do miest kde nie je pevný internet prípadne je slabý. Na dom/byt sa montuje exteriérová anténa a odtiaľ si môžeš zapojiť wifi router...  Vlastne je to niečo ako "WIFI od lokálnych poskytovateľlov" s tým rozdielom že posledná míľa je riešená cez  LTE, beží na inej frekvencii a v liccencovanom pásme takže nie je tak zarušené.  Takže "LTE na doma" nie je možné porovnávať s domácou wifi sieťou. 

Napisem priklad jednej montaze ktoru som riesil.... do podkrovia som namontoval tzv yagy antenu pre pasmo LTE...ktora bola prepojena koax kablom a redukciou do usb adaptera ktory mal v sebe 4g kartu s aktivnym internetom...toto usb zariadenie (huawei..model nepametam) bolo zapojene v tplink routery s podporou usb mobilnych dat....tymto sposobom sme dosiahli v lokalite kde nieje pokrytie dsl pripadne optika zabezpecit pre klienta pristup na internet resp wifi v dome..... jedna sa o lokalitu ruzin okolie kosic (chatova oblast)..... neviem ci takyto sposob si mal na mysli

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@DjFuego v podstate touto zostavou môžeš dosiahnuť niečo podobné ale je to postavené na inom produkte. Nechcem tu robiť reklamu iným firmám ale keď si pozrieš čo ponúka napr. "Labuť" tak majú "neobmedzený internet" za 20€ beží to na 3,7Ghz takže asi zato je použitá tá exteriérová anténa ktorú odporúčajú na priamu viditelnosť bez prekážok. Podobný produkt má aj kyslík alebo iní operátori. Telkom ma 4G na akých frekvenciach? 800/1800? 
 Telekom ponúka mobilný internet pre notebook ale v zásade sa jedná o úplne iný produkt 15Giga/30€ dá sa simka vložiť aj do ich routra (obrazok) čiže zas sme na tom že máš niečo podobné ale nie je to to isté.
Dnes si vieš vytvoriť aj na mobile hotspot a  zdieľať to v domácnosti ale nenazval by som to internetom na doma.

(ak sa mýlim tak ma opravte)

Clipboard02.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dátové zariadenia je podľa mňa jedna vec. K tomu je potrebná aj služba rovnajúca sa napr. poskytovaniu rýchleho pripojenia cez 4G sieť poskytovateľa. Mám na mysli poskytovanie takéhoto pripojenia ako poskytuje konkurenčný Orange programom Domáci 4G internet.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

LTE na doma ponuka uz aj telekom v CR... na Slovensku stale nic.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar