MagioSat na vlastnom TV?

Otázka

• 0

Zaujimalo by ma, je nejaka (aj podpultova) moznost mat MagioSat formou CI+ modulu do vlastnej TV?

Moja TV totiz podporuje prakticky vsetko (DVB-S2 aj HEVC, len 4K nie) a aktualne aj mam prijem od konkurencie rieseny takouto formou.

A nedavno som zachytil, ze aj ina konkurencia (dokonca dve) nakoniec zacali poskytovat moznost CI+ modulu do vlastneho zariadenia.

A ak taka moznost nieje, je nejaka sanca, ze s tym Telekom pride?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

mafia, aký máš TV, že údajne podporuje u normy  DVB-S2  kodek  HEVC, väčšinou ak nie výlučne podporujú televízory  HEVC len u normy  DVB-T2 ?

P.S.  HEVC Telekom aj tak skoro používať nebude,  museli by vymeniť STB.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Jano 
Digi TV som nemyslel, ale vdaka za dalsi priklad. Hovoril som o FlixTV a Antiksat, u oboch som sa len nedavno dozvedel, ze uz je mozne kupit kartu aj bez bundle so set top boxom.
Ak teda Digi poskytuje samostatnu kartu, nechapem preco nie aj Magio..
O MagioSat mam totiz teoreticky zaujem koli zlave internet+tv, lenze DSL na mojej adrese je mizerne, takze aj ked Magio poskytuju, musel by som obetovat konektivitu, co nechcem. A kedze uz parabolu aj TV mam, stacil by mi len CAM modul a otocit parabolu, set-top box nechcem.. Zvazujem moznosti :)

@RomanR 
Samsung. Ak TV podporuje HEVC, nevidim dovod preco by nemal vediet dekodovat aj zo satelitneho streamu. Ten dekoder je tam predsa sucastou HW procesoru a je mu uplne jedno, odkial stream prichadza. DVB-S2 je tuner, to co z elektromagnetickeho signalu dostane digitalny stream a ten je v principe rovnaky pre kazdy variant DVB.
Ale pozor, ako som pisal, ten moj HEVC sice podporuje, ale 4K/UHD nepodporuje (nezvlada dane rozlisenie, kedze ani panel ho nevie zobrazit). V praxi to bohuzial znamena, ze to aktualne nedokazem overit zo satelitu, kedze tam sice nejake FTA v HEVC su, ale len UHD. DVB-T2 - HEVC som otestoval, ked vysielali na VHF z Kamziku olympiadu - 4K neslo, RTVS1/2 v HD slo.
Mimochodom, zrovna FlixTV uz zacal preklapat kanaly do HEVC.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar