Otázka

• 0

kde najdem pripomienky k smarthome? po 2mesiacov pouzivanie viem dat niekolko nedostatkov.. a najst riesei je dost obtiazne

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

35 odpovedí na túto otázku

• 1

Ahojte,

aj na túto otázku sa môžete opýtať na hodine otázok, ktorú pripravujeme.

Aké zariadenia pribudli do ponuky?

Exteriérová kamera na sledovanie domova aj v exteriéri. Krytie IP65 ochráni pred dažďom, snehom, prachom. Kamera disponuje 720p snímačom, detektorom pohybu a nočným videním na vzdialenosť 5 metrov, vďaka čomu zachytí všetky potrebné detaily. Kameru je možné pripojiť cez ethernet alebo WiFi.

Radiátorová hlavica ako náhrada za štandardnú hlavicu na bežnom radiátore ponúkne prehľad a kontrolu nad teplotou v jednotlivých miestnostiach aj na diaľku. Teplotu v každej miestnosti môže používateľ jednoducho regulovať manuálne alebo automaticky cez aplikáciu Magenta SmartHome. Nastavenie scenárov vykurovania umožní úsporu energií napríklad vďaka zníženiu teploty v miestnostiach počas noci alebo neprítomnosti, či automatickej úpravy teploty pri otvorenom okne.

Ovládač radiátorových hlavíc pre jednoduchý prehľad o teplote a vlhkosti v miestnosti a rýchle ovládanie radiátorových hlavíc.

Vodný senzor stačí umiestniť na miesto, kde je riziko úniku vody - pod umývadlo, práčku, kotol a podobne. Vodný senzor včas upozorní a zabráni tak vytopeniu alebo nežiaducemu úniku vody. Využitie nájde aj pri sledovaní hladiny vody, napríklad v nádržiach na dažďovú vodu či septikoch.

Bezdrôtový sieťový reproduktor Sonos Play:1 pre prehrávanie hudby vo vysokej kvalite s množstvom pokročilých funkcií, ktorý vďaka prepojeniu s ďalšími zariadeniami Magenta SmartHome ponúka široké možnosti využitia v domácnosti (štekanie psa pri zaznamenaní pohybu pri dverách, prehrávanie bežných zvukov domácnosti v čase neprítomnosti a podobne). Možné prepojiť aj so službou Deezer a ďalšími streamingovými platformami.

Inteligentný vypínač pre ovládanie SmartHome zariadení alebo rýchle zapnutie celých scenárov jediným kliknutím.

Koľko to stojí?

Zariadenia je možné tak ako doposiaľ vziať na mesačné platby alebo za jednorazový poplatok.

Exteriérová kamera: 5,99 mesačne / 149,99 jednorazovo

Radiátorová hlavica: 2,99 mesačne / 49,99 jednorazovo

Ovládač radiátorových hlavíc: 2,99 mesačne / 49,99 jednorazovo

Vodný senzor: 1,99 mesačne / 44,99 jednorazovo

Sonos Play:1: 8,99 mesačne / 229,99 jednorazovo

Inteligentný vypínač: 1,99 mesačne / 39,99 jednorazovo

Zmeny nielen v hardvéri: nové vylepšenia aj v aplikácii

Zmien sa dočkala aj mobilná aplikácia Magenta SmartHome, ktorá slúži na komunikáciu používateľov s domácnosťou, jej ovládanie a správu. Do aplikácie pribudnú všetky nové zariadenia a kombinácie scenárov, zjednoduší sa registrácia. Upgradu sa dočká aj používateľské rozhranie, ktoré je zjednodušené, ponúkne intuitívnejšie ovládanie a nové ikony.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @pmaster777,

kľudne ich napíš tu a ja Ti na nich odpoviem. Budeme radi za každý postreh.

Pekný deň

Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ahoj @pmaster777,

kľudne ich napíš tu a ja Ti na nich odpoviem. Budeme radi za každý postreh.

Pekný deň

Matej

az teraz sa mi podarilo prihlasit od piatku stale iba udrzba pisalo..  no podme k otazkam ako mozem zvysit dosah zigbee siete, budu alebo su v ponuke neake repeetre zigbee signalu? aku topologiu pouziva technologia quvicon v hlavnej jednotke a v dalsich zariadeniach hviezu, mesh alebo strom? po preluskani informacii na internete som dospel k poznatkom ze vatsina seriazonych smarthome rieseni pouziva mesh topologiu eventuelne clustertree topologiu, podla skusenosti z magenta smart home sa domnievam ze pouziva iba hviezdu a z tohoto titulu je nutne pouzitei repeetrov

Editoval pmaster777

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Matey Ahoj, mam taku otazku.. da sa smarthome spojit so zvoncekom ze ak niekto zazvoni tak na dialku viem pozriet cez kameru kto ma hlada, ci otváraním dverí a brány? Planuje sa nieco take alebo nejake ine novinky ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@oxxiss,

momentálne nie, no do budúcna zvažujeme aj videovrátnika. Čoskoro pridáme ďalšie senzory a zariadenia, budeme o tom informovať :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

mam velke pochybnosti otom ze zasuvky su zaroven repeatre ak by to tak bolo tak by system fungoval a zaroven mozem zhliadnut niekde tech specifikaciu zasuviek? kedze na slovensku inteligentne zasuvky funguju na ja 2,4gh rusie vsetko wifi naookolo a celkovo su rusene signalom 2,4ghz  v nemecku su pouzite serisno zasuvky ktore maju aj v specifiacii reapeater a mesh idu na freq. do 1000Mhz. mam doma zsuvky v izbach cca rozstup vdailenostny 2m od centraly jedna za druhou na vzdialenost 6m od centraly sa nevie pripojit zasuvka k centrale as tale pise nedostupne ak je toto co tu predava telekom mash tak a zasuvky su s repeatrom tak serizonost na mile daleko. kazdy den vecer nefunguje koli signalu pohybovy senzor cize nezapne svetlo. nakolko po tychto skusenostiach s serioznou smarthome technologiou idem reklamovat a co najskor sa zbavit celej "profi" smart home mam zostavu 2x dymovy senzor,  8 dverovych senzorov, jednu interieovu kameru ktora 1den funguje a tyzden nefunguje (bravo) 3x pohybovy senzor (jeden je v stave ze detekuje pohyb aj v zatvorenej krabkicke) 7 akoze repeatrovych zasuviek a nemam signal na zariadeniach tak to uz hej. jednoznacne je to doslova smeteis co ponuka telekom a nefunguje!!

PS: mam aj philips prvky tie idu bez problemov a super ale niet sa co divit kedze tie nemaju nic spolocne s "profi" smrat home riesenim od telekomu..

IMG_0851.PNG

IMG_0852.PNG

Editoval pmaster777
doplnenie foto

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Matey , este musim podakovat za radu ze sa jedna o mesh siet a repetater v zasuvke dokupil som 2 zasuvky dal zane 110E a a nerepeatruje/nemeshuje ani jedna, tak su mi tie zasuvky nanic! vdaka tejto serizonej a dobrej rade som priseil o peniaze lebo nefunguje to ako ma!

prikladam https://www.smarthome.de/geraete/telekom-eq-3-zwischenstecker-innen-ip na zasuvky v nemecku dosah 150m ziadne rusenie od wifi zariadeni zatazenie cca 3700W a na slovensku ponukane smetie ma zatazenie 1440W (12A x 120V) a dosah neuveritlnych 40m!!!!!!! a este slovensky drahsi o 5EUR BRAVO!! 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Smart home som zakúpil pred mesiacom a musím potvrdiť, že zásuvka funguje ako repeater. Prišiel som na to náhodou, pretože som dymový senzor zapojil do oddelenej kotolne, pričom i.zásuvku som mal vo vedľajšej izbe. Po tom čo som zásuvku premiestnil, stratil som spojenie s kotolňou. Po dokúpení ďalších zásuviek sa mi podarilo spojenie obnoviť.

Za mesiac používania sa mi raz stal podobný problém ako uvadza pmaster777 - všetky senzory boli nedostupné. V mobilnej aplikácii - nastavenia/centrála/periférie som znovu reštartoval ZigBee a spojenia naskočili. Od tej doby som už taký problém nemal, aj keď je pravda, že po výpadku elektriny a internetu som musel centrálu znovu viac krát reštartovať, pretože nenabehla sama  správne.

Čo sa týka bezpečnosti, centrála sama o sebe nerieši výpadky prúdu resp. internetu, čo ma dosť sklamalo, pretože starý systém, ktorý som mal, obsahoval vlastnú batériu a stačil poslať správu poprípade spustiť alarm.  Je najaká iná možnosť ako nákup náhradného zdroja?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

záloný zdroj. asi  nič iné ti nepomôže. 
pokkiaľ ide o výpadok internetu tak pri tej  QIVICON Home Base 2 (neviem či sa dodávaju aj iné) je na zadnej strane 2x USB port. Jeden by mal byť určený pre modem ako záloha pri výpadku a ten ďalší by mal byť na rozšírenie konektivity pre smart home zariadenia (pokiaľ niečo tá základňa nepodporuje) 
do akej miery sú tieto funkcie podporované priamo Telekomom neviem posúdiť. 
(prikladám časť z anglického manuálu QIVICON Home Base 2)

home.base.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

podla mna USB-net bude fungovat a podpora z strany telekomu je zarucena kedze quivicom je defacto telekom nakolko inak sa ani quicom centrala neda pouzivat iba s app od telekomu, ziadnu inu som nenasiel..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

kedy uz pridu nove zariadenia? neak sa to natahuje..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak som dokúpil usb stick Huawei E33.. aktuálne ponúkaný v telekome. A samozrejme to nefunguje. Zo začiatku to vyzeralo, že vyhľadáva sieť, ale po pár hodinách ma to prešlo a zapojil som znovu centrálu cez kábel. Na druhý deň som to znovu vyskúšal a centrála sa už ani nesnažila vyhľadávať sieť, iba blikala na červeno. Chcel som sa poradiť na help desku "pôjde to" ale, po troch dňoch počúvania ich hudby a čakania na spojenie s operátorom som to vzdal. Mohli by zaradiť do repertoáru aj iné skladby. Viete niekto poradiť, čo nie je v poriadku? Na tom usb som zrušil pin kód a vyskúšal som to cez PC, kde to fungovalo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

MSM skoda ze nefunguje  ten USB modem mohlo mat dane riesenie aspon jeden plus, ja uz zvazujem ze prejdem na alternativnu hlavnu jednotku hlavne koli blbej app a permanentnemu vypadku-nedostupnosti zariadeni aj po doplneni dalsich a dalsich udajne repeatrov-smartzasuviek (mozno ze tie zasuvky su repeatre no centrala a jej soft to nedokazu v zasuvkach aktivovat) aku maju spotrebu smart zasuvky ak su v offline rezime? funguju ako repeater smart zasuvky ak su offline? ako moze usetrit smarthome zasuvka el. ak permanentne odobera el. resp. ako moze fungovat ako repeater ked je v offline rezime bez spotreby?  toto je zasadna otazka k smart zasuvkam a ich udajnej funkcionalite repeatru a vyhodnosti ich nasadanie z dovodu setrenia el.

PS: ma niekto zvas vyskusane alebo pouziva niekto fibaro? neake  porovnanie by sa hodilo fibaro ako higend a smarthome ako lowend basic  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@oxxiss,

momentálne nie, no do budúcna zvažujeme aj videovrátnika. Čoskoro pridáme ďalšie senzory a zariadenia, budeme o tom informovať :) 

Matey, co znamena coskoro? od tohoto postu uz preslo 50dni a nic nove nezhladam ani na stranke ani individualne ponuky mailom a ani reklamu ze nieco bude..

Editoval pmaster777
adresacia citacie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Matey, kedy budu nove zariadenia? pisal si ze ze coskoro a uz je tomu takmer viac ako 3 mesiace, polozil som ti tuto otazku pred mesiacom a si ma zignoroval..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Keďže USB router nie je podporovaný, tak som ho vymenil za wifi 3g mobil modem. To by aj fungovalo, ale vznikol nový problém, neviem teraz pripojiť hue bridge k centrále. Skúšal som to vyhľadať automaticky a aj manuálne. Pritom bridge funguje cez originál philips hue apku. Myslim si, že je to kvôli tomu, že to mám napojené na inej sieti. Máte s tým niekto skúsenosti?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Keďže USB router nie je podporovaný, tak som ho vymenil za wifi 3g mobil modem. To by aj fungovalo, ale vznikol nový problém, neviem teraz pripojiť hue bridge k centrále. Skúšal som to vyhľadať automaticky a aj manuálne. Pritom bridge funguje cez originál philips hue apku. Myslim si, že je to kvôli tomu, že to mám napojené na inej sieti. Máte s tým niekto skúsenosti?

ano je to preto ze si na inej sieti

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @pmaster777,

pripravujeme na Fóre hodinu otázok k téme Smarthome a túto otázku Ti zodpoveie priamo produktový manažér Smarthome.

Pekný deň

Matej

ako stou hodinkou k smarthome uz je tomu mesiac a nietjej? dalsi mesiac presiel  cize uz viac ako 4 odkedy bolo slubovane ze budu nove zariadenia COSKORO a ziadne nove zariadenia, ziadna zmienka nic.. je smart home od tlekomu uz zapovedany produkt, klientit ktory nateraz su s smarthome su iba testovaci pre ine trhy? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @pmaster777,

ak všetko pôjde podľa plánov, tak sa hodiny otázok dočkáš ešte tento mesiac. Pracujeme na tom, aby to bolo čo najskôr a ja verím, že Ťa potešia aj nové zariadenia. 

Matej 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

dik za link, appka pre iOS este nedosla na aktualizaciu, zariadeia potesili, skoda toho vratnika ze nedali tiez do ponuky a este aj poplachovu sirenu mohli dat nech sa da vytvorit plnohodnotny bezpecnostny system. na stranke telekom.sk este ponuka nieje :)

Editoval pmaster777
aktualizacia

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

toho vratnika som trosku nepochopil, preco to nedali, niekde sa mi zda, ze som zahliadol, ze to slubili,ze coskoro. Pochybujem ze teraz do vianoc pridaju nieco nove 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

takze nove zariadenia budu dostupne od 21.augusta 2017 predpoklad je ze aj appka bude dostupna odvtedy..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar