Slabý Magio Internet XL

Otázka

• 0

Dobrý deň chcel by som požiadať o pomoc mám magio internet XL kde by mala byť rýchlosť 300/30 mb/s  router je HG8245H Huawei router mám v obývačke kde som robil speedtest a tam je niakych 35mbps dowloand a upload je asi 22 

Ked som robil speedtest u syna je dowloand 5 :/ a upload 8 a pravidelne ten internet seká a je pomalý. Router je dobre nastavený všetko bliká tak ako je to tuto https://www.telekom.sk/wiki/internet/nefunguje-mi-magio-internet-cez-opticke-pripojenie neviem vôbec čo už dalej kedže mesačne platím 20e za 300mb . Tak vás žiadam o radu za každú radu dakujem 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 0

pozrel si si staršie príspevky? 
potrebujeme vedieť viac info o tom ako to meriaš. wifi, kábel? predpokladám že to meriaš na wifi. aké máš zariadenia? 
mne nič nehovorí "izba tvojho syna". bývaš v dome, je to cez 3 priečky od routru? aký tam máš signál...to sú informácie podľa ktorých sa dá usudzovať. 
ďalšia vec na to aby si mohol mať rýchlosť 300/30 musíš mať aj zariadenia ktoré to podporujú a vytvoriť tým zariadeniam podmienky.  aby sme vylúčili alebo potvrdili že problém je nie je u teba ale u operátora sprav nasledovné kroky: 

pripoj zariadenie (pc, notebook...) s gigabitovou sieťovou kartou pomocou UTP kábla (minimálne cat. 5e) do routra
odpoj ostatné zariadenia zo siete
v PC na ktrom budeš merať vypni všetky programy (hlavne torrenty a pod.)
zapni internetový prehliadač s jedným tabom a otvor tam http://www.speedtest.net/
meranie zopakuj viac krát
pridaj sem namerané výsledky

odpoveď sa páči : 3 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@andyandy754 s veľkou rýchlosťou prichádza veľká zodpovednosť.
dúfam že seeduješ :D

odpoveď sa páči : 3 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nie. ale ruter mám aj vonku pre záhradu... chytíš asi aj pri zdravotnom stredisku   :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Sa mi páči ako Telekom teda Telehovn rieši všetko že to je " vaša " vina, ja som prešiel z Magio L na Magio XL, reku pohoda, no rýchlosť mi namiesto stúpnutia klesla, meriam ju cez kábel, mám ich strašné zariadenie - router :D  a aby zákazník mal kontrolovať trola **piip** teleovniaka ??? tam si žebraci plnte povinnosti a neodrbavajte lebo sa niekto **piip** a budete na súde vysvetlovať svoje omyly :) Telekom je katastrofa a support ?? to čo je ? nejaky dedko čo robí naschvály lebo jeho retardovanu dceru nemá kto pošukať ??? :) lol!

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Už som to inde spomínal, router dodávaný od Telekomu je shit, odlož ho do skrine a kúp si poriadny značkový gigabitový router. Dosiahneš garantovanú rýchlosť, dobrý ping, a nebudeš ho musiež každú chvílu reštartovať. Od lacných 100MB routerov podradných značiek nečakaj dobré výsledky.

Snímka.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako moze telekom ponukat sluzbu ku ktorej nema dostatocne vykonne zariadenie aby fungovala? Vcera mi nainstalovali doma tiez internet XL 300/,30 s routerom Huawei  HG8245H a cez kabel mi to dava max 60/30mbs..... aky router trteba kupit, ked do tohto huaweiu ide aj opticky kabel, konkretnu znacku a typ?? 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Presne tak ja mam huawei od nich aj tplink a netaha plnku a ta wifi je hroza max 40 mbs kedysi mi to slo 150mbs existuje nejaky dobry router aj s wifi nech je to na poriadok?mam optiku 300/30

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Huby666 na začiatku ak sa nemýlim viackrát sa na fóre písalo, že to ide pomalšie ale po pár dňoch by sa mala rýchlosť ustáliť, ale či to je takto aj pri optike to neviem na 100%. Ale určite by cez kábel mala ísť plná rýchlosť, osobne mám tiež ten Huawei HG8245H a po pripojení káblu mám niečo cez 300Mb/s. Čiže ak ani po pár dňoch či týždňoch nebude rýchlosť aká má byť kontaktuj technickú podporu.

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Cez optiku sa tzv. redukovaný profil nenastavuje, rýchlosť by mala byť cez kábel stále maximálna. Skúste sa informovať na technickej podpore. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar