blbnúci diaľkový ovládač

Otázka

• 0

Diaľkový oládač k starej striebornej Motorole mi vydržal zo 8 rokov úplne bez problémov. Keď mi vlani definitívne odišiel, vymenil som ho za nový čierny. Všimol som si, že občas po stlačení PLAY vykonal úplne iný povel. Taktiež sa veľmi rýchlo opotreboval a niektoré najpoužívanejšie tlačidlá postupne prestávali reagovať. Preto som ho tento rok vymenil za ďalšie toho istého typu. No zakrátko po výmene vidím že znovu to isté: pri stlačení PLAY vykoná iný povel, najčastejšie CH+ alebo -
čo najmä pri púšťaní pozastaveného obrazu (na kanáli čo nie je v archíve) fakt náramne "poteší", lebo povelom CH+ je záznam pochopiteľne v čudu.
Máte aj ďalší podobné skúsenosti?

(mám kúpené aj univerzálne diaľkové, tam Play funguje OK, ale používam ho na iné zariadenia a nechcem si ho ničiť na frekventovanom Magiu, kde predsa majú klienti nárok na funkčný diaľkový ovládač)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

a ten ovladac mas z telekomu? 

mne sa raz jeden pokazil a reklamoval som ho a vymenili mi ho

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

áno z Telekomu. Veď aj ja som ho menil a keďže rovnaké problémy robí už aj ďalší v poradí, zaujíma ma či to nie je nejaká častejšie rozšírená chyba, či má vôbec zmysel skúšať výmenu po tretí raz.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

reklamujte :D pokial bude mat telekom vela reklamacii mozno casom prejde na iny, menej kazovy model DO. 
ja nechapem co je s tymi ovladacmi. ja si nastavujem aby som s nim vedel vypnut/zapnut aj TV a pridavat/uberat zvuk na TV a nie na boxe. chvilu to ide a po case to samo od seba prestane fungovat a neskôr funguje napr len vypínanie a nedá sa pridať zvuk....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Daj fotku DO, ktore blbne. V historii DO, ktore som mal k magio boxom som mal tiez jeden typ, ktory si vymyslal nezmyselne prikazy a hlavne, play/pause dal obcas CH+-. Velmi uzitocne v pripade pozastaveneho programu :D 

Po vymene DO na reklamaciu situacia rovnaka. Takze vymena za uplne iny typ magio boxu a inym DO a odvtedy bol pokoj. 

DO mam teraz Logitech Harmony 650, kedze univerzalne DO (ktore dodava Telekom) neobsahovalo tlacitka +30sec/-7sec. Ale univerzalne DO malo velmi uzitocne tlacitka ako mozaika, nota, cervene tlacikto pre istotu tam bolo dva krat a pod. :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Typ ovládača je Philips RC276, čo teraz aktuálne k Motorolám dávajú:
http://i.imgur.com/DGZ9gPe.jpg
Inak ja mám tiež Logitech Harmony Remote 600, to je výborný ovládač, súhlasím, ale keďže nebol úplne najlacnejší, šetrím si ho na iné zariadenia kde pôvodný ovládač už tak ľahko nezoženiem (magio totiž využívame denne striedavo celá rodina, je v kuse v permanencii :) najmä archív čiže veselo sa posúva sa cez reklamy a to už nehovorím o nahrávkach futbalu, kde významne šetrím čas posúvaním hluchých miest, takže tlačítka play/pause/FF sú u nás dosť zaneprázdnené :)

Iný typ Magioboxu...  vieš, zakiaľ mi fahčí stará strieborná Motorola VIP1216 za ktorú nemusím platiť prenájom, tak sa mi ju nechce meniť.
Vďaka aj ostatným za reakcie, skúsim teda znovu reklamáciu, nech aspoň vedia čo za šmejd ponúkajú - ale vlastne oni to určite vedia ;)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak mas harmony, skus si cez neho fnc +30sec/-7sec a az vtedy zistis, ake tlacitko sa bude najviac pouzivat ;) 

Vlastne to bol hlavny dovod pre kupu Harmony, lebo telekom mi odmietol dat DO, ktore bolo k magio boxu a dal mi univerzalny philips (trosku vacsi od tvojho na obrazku). 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skúsil som to teraz. Je pravda že fnc +30sec má jednu obrovskú výhodu: neobjaví sa tam ten debilný (sorry ale iné slovo sa tam použiť nedá) čierny pruh, ktorý nejaký sfetovaný programátor dal ako podklad pre lištu rýchloposuvu a ktorý zakrýva tretinu obrazu. Ale aj tak pre mnou obľúbený futbalík to nie je dobré, tam potrebujem sledovať čo sa deje permanentne, čiže tam musím používať FF.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar