2 rôzne Magio boxy - rovnaké čísla kanálov

Otázka

• 0

údajne to ide cez počítač - ale netuším ako. Vopred ďakujem za radu.

Rád by som mal čísla kanálov na boxe s hdd aj na boxe bez hdd rovnaké.

Manuálne je to časovo dosť náročné - preskupovať kanaly cez menu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

https://www.magiogo.sk
v pravo hore mas  nastavenia ked si rozkliknes svoje meno/nick
potom oblubene kanaly
tu si najdes magio box (moze tam byt veeeeeela zariadeni magio boxy maju ikonku TV) a popresuvas si poradie kanalov, na konci zoznamu programov najdes tlacidla na kopirovanie a ulozenie

Editoval/-a Tataracik

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

potom oblubene kanaly
tu si najdes magio box (moze tam byt veeeeeela zariadeni magio boxy maju ikonku TV) a popresuvas si poradie kanalov, na konci zoznamu programov najdes tlacidla na kopirovanie a ulozenie

potom oblubene kanaly

No - také jednoduché to ale nie je...

1. ak máš MagioTV - tak nemáš MagioGo - musíš si ju objednať, aby si dostal prihlasovacie ID na MagioGo. (Našťastie - je to zdarma). To mi prišlo za 1 deň. Pohoda.

2. Prihlasovacie data odtiaľ nefungujú na MagioGo - musíš voliť úplne nové. A na MagioGo nové ID nejde zadať s toľkými znakmi ako tu... a naviac symboly ako * sú tam považované za interpunkčné znamienka (podľa technika MagioGo cez telefón). Technik: no dobre, tak celkom úplne to interpunkčné znamienka nie su... A ja: kde máte upozornenie, že sa tie znaky nedajú používať? A on: nikde. A ja: hmm...

3. Konečne si prihlásený na MagioGo a naozaj: po kliku na obľúbené kanály môžeš vidieť všetky svoje STB a poradie kanálov na nich. Takže sa dostávame k tomu, čo naozaj potrebuješ - mať na oboch STB rovnaké čísla kanálov, ktoré si si zvolil na pozeranie. Vidím iba moje 2 STB a MagioGO obľúbené kanály - nie veeeeľa zariadení. (Malé plus pre MagioTV...)

4. Takže ideš zhora a x-uješ tie, čo Ťa nezaujímajú. V ponuke je 251 kanálov, na jednu obrazovku sa ich zmestí okolo 15-20, podľa veľkosti monitora. Ak poznáš iOS, potom s výhodou ťaháš lišty kanálov tak, aby si ich mal v poradí, v akom ich chceš mať. (Ak odstrániš taký, čo si nechcel, nižšie sú s "+", tak ich pridáš). Máš myškou chytený kanál a ideš s ním napr. z pozície 35 na 80. pozíciu. Oooops! Na rozdiel od iOS zariadení sa ale nedostaneš cez spodný okraj monitora. A tak kanály posúvaš o tých cca 15, až sú konečne tam, kde ich chceš mať. Niekto by povedal: furt lepšie, ako cez telku posúvať diaľkovým ovládačom. Iste - ale takú prostú "feature" by nemecká dcéra Deutche Telekom mala mať už zmáknutú...

5. Dostaneš sa až k 251. kanálu a tam je ulož. Klik a považuješ "mapu kanálov uloženú" pre 1. STB za to, čo máš uložené. Zelená lišta hore Ti to potvrdzuje. Supeeeeer!  Máš to teda uložené na jeden STB a vidíš tlačítko kopírovať. Klik na kopírovať a máš za to, že to, čo máš skopírované - to je presne tá mapa kanálov, ktorú máš potvrdenú ako uloženú na 1. STB. Pretože si stále v v kanálovej mape 1. STB. Od radosti sa ti chce výskať - pretože po kliku na kopírovať sa objavuje ponuka a v nej možnosť vybrať 2. STB - a volíš uložiť. Aby si mal na 2. STB to isté.

6. Ideš myškou pozrieť na 2. STB a vidíš úplne inú mapu kanálov.

??? ČOŽE????

Ideš späť na 1. STB a nevychádzaš z údivu: mapa kanálov z 2. STB bola skopírovaná na 1. STB.  Sú identické.

Tvoja mapa kanálov, čo si ju pracne vytvoril pre 1. STB - je v háji.

7. Neveríš vlastným očiam a schopnostiam a tak to presne tak isto, ako som opísal, urobíš ešte raz. Jednoducho považuješ MagioGO za vymakaný web a nejde Ti do hlavy, žeby to bol niekto iný ako Ty, čo urobil chybu. Potom, čo to urobíš ešte raz, zistiš, že si chybu neurobil Ty.

8. Striedavo zúriš na MagioTV a Telekom a smeješ sa sám sebe. Spomínaš na všetkých tých expertov Telekomu, čo Ťa vítali v priestoroch Telekomu v supermarketoch otázkou: "...ako Vám pomôžem...?" a pritom o MagioTV možnostiach nemali ani šajn. Nepovažujem sa za postihnutého, aby mi niekto "pomáhal" svojou neschopnosťou - naviac za moje vlastné peniaze.

9. Napriek tomu vyššie je MagioTV zatiaľ to najlepšie, čo je na optike v tejto krajine možné získať. Snáď toto dlhé písanie prinesie nejaký výsledok...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

"Vidím iba moje 2 STB a MagioGO obľúbené kanály - nie veeeeľa zariadení. (Malé plus pre MagioTV...) " Vravím, že tam Môže byt veľa zariadení. A to naozaj môže. Každé nové prihlásenie na mobile alebo v inom zariadení, prehliadači... ti tam ostane a po čase sa to nakopí. Evidujú to vraj ako "závadu".

Samozrejme problémy ktoré si s tým mal tak nie si sám... Magio Go je jednoducho služba N4PRD  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar