Optika v Dunajskej Lužnej

Otázka

• 0

Dnes som sa dozvedel fantastickú správu konečne po niekoľkých rokoch urgencii výpadkov bude v celej Dunajskej Luznej sprístupnený opticky internet už v druhej polovici tohto roka veľká vďaka TELEKOM !!! 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

36 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahoj @tibinoo07,

sme radi, že sme Ťa tak potešili :)

Pekný deň

Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

super - gratulujem , ja som mal daavno VDSL a ked sme presli na optiku, tak to je iny svet :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak ja presadnem zo škodovky (adsl) rovno na Ferrari ??

neviete mi povedať ako sa pripája optika do rodinného domu keď budú káble v zemi ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pride k tebe technik,spravi pripojku a fungujes , ty nebudes riesit nic, maximalne povolis nejake drobne navrtanie 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

v pohode , vidim, ze sa celkovo z tej optiky tesis :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A kto nie ? Vieš od telekomu mame aj telku aj net už nejakých 8 rokov nedávno na našej ulici zriadili VDSL -ko ale žiaľ ja som bol ďaleko od ústredne a posledný dom na ktorom to bolo možné zriadiť bol vzdialený nejakých 25 metrov skoro ma rozdraplo ? A to sme nejakých 5 km od BA bolo to na zaplakanie že v našej obci po návale ľudí počet obyvateľov sa pomaly strojnásobil a nik nechcel prispieť na takéto záležitosti ako infraštruktúra internet 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak uz len vydrzat a s optikou je svet hned krajsi :))))

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

chcel by som sa informovať kedy sa začne s budovaním a kedy bude možné pripojenie. Aspoň predbežný/približný termín nakoľko u terajšieho operátora je výpovedná doba 3 mesiace aj pri zmluve bez viazanosti. Značne by nám to uľahčilo prechod, nakoľko sa chceme pripojiť ihneď, ako to bude možné.

Ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To ti presne neviem povedať ale v Telekome mi prezradili že v druhej polovici tohto roka by to malo už fungovať konkrétny dátum kedy začnú s výkopovými prácami mi nevedeli povedať :(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte,

presný termín momentálne známy nie je. Podľa aktuálnych informácii by ste ale optický internet mohli využívať ako píše @tibinoo07 v druhej polovici roka :)

Pekný deň

Matej 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Sleduj ako budú prebiehať výkopové práce...  budú to robiť po uliciach resp.1-2 ulice. postupne to zapájajú..nie hned ale do pár týždnov...niekde sa len kope a na druhej strane dediny to už fičí....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je prinajmenšom zvláštne, že je vydané rozhodnutie o umiestnení stavby spolu s mapou ale kompetentní nevedia, kedy sa začne s prácami. Ak by sme už v druhom polroku mohli net využívať, musí predsa niekto od vás vedieť, kedy sa začne s budovaním siete. Neviem ako dlho musím ešte trpieť terajšieho providera. Ako dlhoročného zákazníka Telekomu by ma teda celkom potešilo vedieť, kedy môžem napísať výpoveď...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neviem aká firma to má zabezpečiť ale myslím že telekomprojekt resp kedy s tým začnú to nevedia ani kompetentní na obecnom úrade nakoľko som písal mail doteraz sa mi nik neozval :( treba len čakať 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim, pohli sme sa niekde? Ci je to uplne zle a pomaly na to mozme zabudnut?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

napis na pokrytie@telekom tam by ti mohli poskytnut blizisie informacie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skús pozrieť na plánované lokality na ich stránke. Ak bolo povedané, že v druhej polovici roka, tak sa určite už pracuje na tom a čoskoro sa budú ťahať káble. Ešte by som odporučil sa informovať priamo v meste/obci na obecnom úrade alebo ich stránke, podľa mna tam tieto informácie uvádzajú.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Inak, @filipec12 odkiaľ máš tú adresu pokrytie@telekom.sk? Neviem, aby existovala, a to som preveril aj cez Telekom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem za rady... problem je ze nase obecne zastupitelstvo kladlo nejake nezmyselne podmienky telekomu, cize od nich ziadne normalne informacie nedostanem. Skusil som ten mail, ak nie tak skusim zavolat na linku a uvidime.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak možno práve tie nezmyselné podmienky spomaľujú rozširovanie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pred pár týždňami som sa informoval a pokrytie v najbližších 100 dní nie je plánované... takže naša sprostá obec na čele s retardovaným starostom a jeho progresom, sa úspešne starajú o čo najdlhší odklad...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Hej Telekom komunikuje so zakaznikmi kde zriadenie novej siete je v horizonte do 100 dni nad tymto horizontom sa  planovane datumy rozsirovania siete casto krat posuvaju alebo su nespecifikovane. Treba brat ohlad aj na pripravu dokumentacie siete , naplanovanie trás optických / metalických kablov.

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

cele je to smutne ze obecnemu zastupitelstvu ide len a len o to aby udrzali sucastny stav s progresom, v ktorom ma par ludi podiel, na ukor celej obce...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.