Magio STB box + router + switch

Otázka

• 0

Dobry den,

Chcel by som sa spytat ci je mozne nasleduju ci sposob zapojenia

ONT je zapojeny do switchu (LAN4 TV , LAN1 Internet), zo switchu ide jeden LAN kabel do Wifi routera ( TL-WR1042N) a z wifi routera ide LAN kabel do PC a a druhy LAN kabel je pripojeny do magio boxu

Je mozne cez jeden LAN kabel vies TV aj Internet s tym ,ze sa to rozdeluje vo Wifi routery ?

Dakujem 

Michal Slezak

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

šlo aj bez switchu ak nepoterebujes.

Z ONT port pre internet zapojis do WAN portu Routra.

Z ONT port pre TV zapojis do ľubovoľného portu na ROUTRI.

Záleží čo chceš týmto vlastne dosiahnuť? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Problem je v tom ,ze ten switch tam musi byt. Wifi router je v obyvacke pri TV, ktora je na to napojena a potom net do druhej izby. Povodne to bolo tak, ze Wifi router a ONT boli pri sebe co nebol problem. Lenze v technickej miestnosti je wifi router zavrety a stracal som signal spojenie v obyvacke a preto som ho chcel vytiahnut von k TV,aby nebol problem so signalom. Cize to zapojenie ako som spominal vyssie musi tak byt pokial nechcem pouzit wifi repeater na zosilnenie signalu.
Druha zaujimava vec je ,ze pokial to mam tak zlozito zapojene tak TV signal nejde a obraz je cierny proste. Akonahle zapojim na priamo, tv signal sa chyti a ked to zapojim spat cez switch tak to stale ide. na druhy den zase to iste ,ze to nejde. Proste ked to chyti konekciu tak to ide, ale prejde den a uz zase data nevedia prudit do magio boxu pokial to nezapojim priamo. Cize problem vidim v tom ,ze by som potreboval asi nastavit dako presne port forwarding ,teda presne porty kam ma ist tv signal pre tv,lebo dostane sa po wifi router a uz do magio boxu nie. Da sa cosi taketo nastavit ? Teda presne urcit porty ? Pozeral som web rozhranie wifi routera a tam som to nevedel.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak hadam spravne tak z technickej miestnosti mas iba jeden kabel do obyvacky a preto tam xces mat ten switch....to zapojenie so switchom hned za ont kde pichnes 2 kable je blud kedze vytvaras okruh a on z toho zosalie ( predpokladam ze dhcp prenajom adresy bude asi na 24h(.....forwarding na delenie portov fungovat nebude resp po mojich skusenostiach ti nepovedia ktore porty treba forwardovat....najjednoduchsie je pouzit na ten kabel spliter (extraktor) ktory ti 8zilovy kabel rozdely na akoze 2 kable kedze net bezi len po 4 zilach...das na oba konce tuto plastovu hracku a switch mozes skludom vyhodit kedze budes mat 2 separatne linky...dalsi sposob by bol napr vyrobit patchcordy v tvare Y na jednu aj druhu stranu co je v podstate to iste jak s tymi splitermi popisane vyssie...dalsia alternativa su powerline adaptery...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar