Odpájanie zo siete

Otázka

• 0

Dobrý večer, 

vlastním internet od vás, model Home Gateway Speedport Entry 2i, prvý mesiac bežal bezchybne, neskôr mi začalo odpájať notebook zo siete v intervaloch 1x/45 min a neskôr to začalo vypájať aj druhý, nezávislý notebook, príp. v čase vypájania môjho notebooku zo siete bol na druhom notebooku tzv. lag. Toto sa nedeje pri preťažení siete, deje sa to aj pri úkonoch, ktoré nemajú sieť ako zaťažiť.

Prosím Vás o vyjadrenie a pomoc, pretože s týmto problémom sa pasujem už asi 4 mesiace. 

Dakujem,

Veronika Mihaliková

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

Skuste aktualizovat ovladac wifi karty notebooku na najnovsiu verziu, pripadne skuste v notebooku nastavit pevnu IP adresu cez nastavenia centrum siete / zmenit nastavenie adaptera/kliknut na prislusny wifi adapter/ vlastnosti/Protokol TCP/IPv4..tam do  kolkonky IPadresa zadajte IP z rozsahu 192.168.1.10- 192.168.1.126 a do predvolenej brany zadajte IP 192.168.1.1 co je IP adresa routra pripojeneho k sieti. Mozte skusit nastavit aj DNS pre google je to 8.8.8.8

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

S tymto modelom routra som mal aj ja podobne problemy, vyskusajte vyresetovat router do tovarenskych nastaveni, pokial sama neviete ako tak zavolajte na bezplatnu linku technickej podpory Telekomu 0800123777, tam vam poradia, pokial by toto nepomohlo, zrejme bude potrebna vymena routra za novy model.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravím,

mám podobný problém, len s tým rozdielom, že router je úplne nový - internet nám prišli zapojiť tento týždeň.

Notebook sa mi odpája od wifi približne v intervale 1x za hodinu na cca 30 sekúnd.

Nikomu inému v domácnosti sa od wifiny neodpája, tak si myslím, že problém bude v mojom notebooku.

Mate niekto s takýmto niečim skúsenosti? Ak áno, vedeli by ste poradiť nejaké nastavenia?

Ďakujem za odpoveď

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @VeronikaMihalikova,

odpoveď od @filipec12 som označil ako riešenie. Môže tak pomôcť aj ostatným s rovnakou otázkou ako si mal Ty. 

V budúcnosti tak môžeš pokojne spraviť aj Ty, ak Ti niektorá z odpovedí pomôže :)

Prajem pekný deň

Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar