Dva internety na jednej adsl pripojke

Otázka

• 0

Zdravím mam otázku či je možne mat v jednom dome s jednou adsl prípojkou 2x internet každý cez svoj router a samostatne platený .Chcel by som sa dozvedieť ak je to možné a  či potrebujem nejakú rozdvojku na tu sieť od adsl pripojky k routrom pripadne switch a či by to ta sieť cez jednu adsl pripojku vlastne utiahla keďže v mojej lokalite sú obmedzene dostupnosti internetov do max rýchlosti zhruba 8mbit/1mbit orange a moj magio internet L od Telekomu mi beží nejakých 5mbit/0.8mbit.Ide mi hlavne o to aby tam nebol packet loss alebo jeden neovplyvňoval druhy.Dôvodom je to že v dome mame veľa spoločných zariadení +2x pc pripojených na jeden router a internet často nestíha tak by som si chcel dat 2x magio internet L pretože rýchlejši asi nie je v mojej lokalite dostupný jeden na zariadenia a jeden pre seba na comp.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

Určite nie. Skôr by som sa ohliadol po nejakom ďalšom poskytovateľovi v tvojej lokalite. Zisti si či tam niekto neponúka aspoň wifi.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Fuu, takáto vec si osobne ja myslím, že zrealizovať nejde. Nie som si na 100% istý či hovorím pravdu, ale nikdy som o tomto nepočul, že by niekto takéto niečo mal, alebo že by niečo také bolo možné. Vyskúšal by som skôr pozistovať, či naozaj nie je nejaká možnosť rýchlejšieho internetu v tvojej lokalite, typujem, že bývaš na dedine kde je to horšie s internetmi, a pri tvojej rýchlosti 5Mb/s s viacerými zariadeniami to je hrozné riešenie, pretože tento internet je pomaly slabý aj pre jeden počítač. 

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @Miloss3,

odpoveď od @Tataracik som označil ako riešenie. Môže tak pomôcť aj ostatným s rovnakou otázkou ako si mal Ty. 

V budúcnosti tak môžeš pokojne spraviť aj Ty, ak Ti niektorá z odpovedí pomôže :)

Prajem pekný deň

Matej

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No asi to budem musieť vyriešiť jedine touto cestou ...v mojej lokalite som skutočne našiel poskytovateľa internetu cez wifi len si budem musieť ešte zistiť pokrytie v mojom okolí .Každopádne vďaka za pomoc.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Tataracik vo viacgeneracnom dome sa to da 

no neviem ako by nám do domu natiahli další optický kábel ked to je na súpisné číslo sa mi vidí dané...  ja mám osobitne byt rodičia osobitne a aj stará mama osobitne.... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar