Zdieľanie mobilných dát

Otázka

• 0

Zdravím. K paušálu som dostal aj jednu sim kartu na zdieľanie dát. Po čase som sa rozhodol ju využiť a vložil som ju do dcérinho mobilného telefónu Huawei P8Lite.

Tento telefón je DualSim, preto  som nepochyboval, že to bude fungovať. Mobil na túto SIM ale nezareagoval a nenačítal ju.

Oveľa viac ma ale prekvapila informácia od technika Telekomu, že Telekom si u výrobcov objednáva mobily iba s jednou funkčnou SIM a druhý slot má

slúžť na Micro SD kartu, teda zdieľanie dát na týchto akciových mobiloch nie je možné.... Uvažujte: Telekom mi pošle SIM na zdieľanie dát a zároveň

k paušálu mi dá mobil v ktorom zdieľanie nemôže fungovať. 

Údajne mi pomôže root v externom servise. Samozrejme  to nie je zadarmo, stratím záruku a riskujem poškodenie softvéru v mobile.

Tak poraďte, kto viete. Ďakujem F. 

Editoval Ferry26

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

Osobne by som si nasiel informaciu, kde telekom ,alebo vyrobca tvrdi ze sa jedna o dual sim a pokazeny telefon s jednym funkcnym simmslotom by som odniesol telekomu do zarucnej opravy. Pretoze teba nemusi zaujimat to, ze telekom si objednava uz pokazene telefony. V pripade akychkolvek problemov by som okamzite ukoncil s telekomom zmluvu z dovodu klamania zakaznika a neposkytovania zmluvnych sluzieb, ktore nastali z viny telekomu......kedze telekom o nefunkcnom sim slote vedel, tak sa jedna o klasicky podvod.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

root si urcite nerob, vyhnes sa tak problemom do buducna 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za reakcie. Root isto neurobím. Cawte

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @Ferry26,

odpoveď od @xxxFIREFOXxxx som označil ako riešenie. Môže tak pomôcť aj ostatným s rovnakou otázkou ako si mal Ty. 

V budúcnosti tak môžeš pokojne spraviť aj Ty, ak Ti niektorá z odpovedí pomôže :)

Prajem pekný deň

Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar