Odhlasovanie z fora

Otázka

• 0

vie mi niekto povedať prečo ma automaticky odhlasuje z fora? a nie po nejakej dlhej dobe. občas aj do 5 minút a keď chcem dokončiť príspevok už mi zmizne. na týchto stránakach mám vypnutý adblock a iné srandy (používam chrome v aktuálnej verzii)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

23 odpovedí na túto otázku

• 1

mna napriklad aj ked vyhodi po istej dobe a mam nieco rozpisane, ked sa vratim na danu temu, ostane tam napisane to co som napisal aj ked to neodoslem

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mne niekedy ostane, inokedy nie. je to vellmi otravne lebo sa to stava aj ked mam rozpisanu odpoved a dam odoslat tak mi to zmizne. obcas si preto skopirujem text ak by sa nahodu stratil :D niekedy to zabudnem spravit a potom som zbytocne nas... nahnevaný.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

ked sme uz pri tom mne to tiez blbne , uz dlhodobo cca odkedy je nove forum 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a nie po nejakej dlhej dobe. občas aj do 5 minút 

T-com používa single sign-on s nastavením automatického odhlásenia po 30 minútach ( bez ohľadu na aktivitu ) .

Byrokracia vládne :-(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

T-com používa single sign-on s nastavením automatického odhlásenia po 30 minútach ( bez ohľadu na aktivitu ) .

Byrokracia vládne :-(

Niekedy je to 30 minút (málokedy). Väčšinou je to 5 až 10, najviac 15 minút. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Najsmutnejšie na tom je, že mne osobne sa stáva na iných fórach, že tiež rozmýšľam nad tým či ma to neodhlási a neprídem o správu, ktorú píšem, lebo fakt pri takomto odhlasovaní a ak sa neuloží správa tak človek musí písať naozaj rýchlo a bez opráv či premýšľania. 

Je jasné možno nie všetkým, že tento limit vznikol kvôli spojeniu prihlásenia s portálom Môj Telekom, takže je to ževraj kvôli bezpečnosti, ale proste vidieť, že nemysleli tu na fórum, že sú tu ľudia čo možno dhlšie píšu a takto, ale ich to zjavne nezaujíma keďže fórum sami nevyužívajú :(

Fakt to radšej keby nebolo spojené prihlasovanie s Môj Telekom, lebo fakt toto je otrava, ja osobne si na to poriadne ani zvyknúť neviem, síce možno pre tých čo využívajú Môj Telekom a fórum to je dobré, ale pre tých čo využívajú iba fórum je to celkom utrpenie :/

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Samer303, ja len nechápem, o akej bezpečnosti vôbec hovoria. Veď všade sa viem odhlásiť sám. Keby aj nie, PC pri nečinnosti "zaspí" a potrebuje PIN, alebo heslo. Mobil pri nečinnosti "zaspí" a tiež potrebuje PIN, odtlačok prsta, vzor. Minule som sa z FB neodhlásil 4dni a čo sa stalo? Nič. Potom nech to spravia ako v internetbankingu. Tiež je tam limit 15 minút, ktorý odpočítava, ale stačí kliknúť na hocijakú položku a odpočítavanie znovu začne pri 15-tich minútach. Keď vidím, že sa časomer blíži k nule, zase stačí na niečo kliknúť a znovu mám 15 minút. Ja si myslím, že internetová bezpečnosť je na každom z nás a keď sa niekto nevie (alebo zabudne) odhlásiť, tak je to jeho problém. Aj keď ako hovorím, vždy je tu ďalšie zabezpečenie-odtlačok, PIN, vzor, heslo. Bože, veď aj v obchodoch platím mobilom a tiež mu stačí odtlačok prsta. Mimochodom, práve na FB som sa tiež pristihol, že rýchlo treba dopísať, lebo ma odhlási.?Je to mimoriadne otravné, trpieť či dopíšem príspevok a ak sa znovu prihlásim, tak trpieť či tam ostal (niekedy áno, niekedy nie). 

Samozrejme, že tento príspevok som nestihol dopísať a po znovu prihlásení zmizol.?Našťastie som skopíroval.?

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ešte som chcel dodať, že nielen pre fórum, ale ani pre portál "Môj Telekom" to nie je dobré. Viem si predstaviť, keď si chce niekto "nový" napr. delegovať služby a ono ho to uprostred toho odhlási. Kým príde na to, čo sa stalo, už tu na fóre máme o jednu zbytočnú otázku naviac - prečo mi to nejde??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

rovnaky problem maju aj admini fora. podla mna sa tento problem eskaloval aj vyssie ale zrejme to nema dostatocne vysoku prioritu. pre vyvojarov to mozno ani nie je bug ale feature. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Samer303, ja len nechápem, o akej bezpečnosti vôbec hovoria. Veď všade sa viem odhlásiť sám. Keby aj nie, PC pri nečinnosti "zaspí" a potrebuje PIN, alebo heslo. Mobil pri nečinnosti "zaspí" a tiež potrebuje PIN, odtlačok prsta, vzor. Minule som sa z FB neodhlásil 4dni a čo sa stalo? Nič. Potom nech to spravia ako v internetbankingu. Tiež je tam limit 15 minút, ktorý odpočítava, ale stačí kliknúť na hocijakú položku a odpočítavanie znovu začne pri 15-tich minútach. Keď vidím, že sa časomer blíži k nule, zase stačí na niečo kliknúť a znovu mám 15 minút. Ja si myslím, že internetová bezpečnosť je na každom z nás a keď sa niekto nevie (alebo zabudne) odhlásiť, tak je to jeho problém. Aj keď ako hovorím, vždy je tu ďalšie zabezpečenie-odtlačok, PIN, vzor, heslo. Bože, veď aj v obchodoch platím mobilom a tiež mu stačí odtlačok prsta. Mimochodom, práve na FB som sa tiež pristihol, že rýchlo treba dopísať, lebo ma odhlási.?Je to mimoriadne otravné, trpieť či dopíšem príspevok a ak sa znovu prihlásim, tak trpieť či tam ostal (niekedy áno, niekedy nie). 

Samozrejme, že tento príspevok som nestihol dopísať a po znovu prihlásení zmizol.?Našťastie som skopíroval.?

Telekom chce byť asi  výnimočný, že chce garantovať bezpečnosť pri portáli Môj Telekom, čo je sprostosť, prečo potom facebook či iné veľké siete potom nemajú také odhlasovanie keď sú to omnoho známejšie stránky a tiež tam ide o tvoju bezpečnosť. A keď to chcú tak mať, jedine ako si písal ty, bude časovač ako je v banke, ktorý sa vynuluje keď niekde klikneš, tento spôsob čo tu funguje by som zakázal, odkedy tu je táto somarina tak fakt keď sem prídem tak trochu s nechuťou.

Mňa by len zaujímalo prečo aj admini slubujú, že nejako pohnú s tým, že aby sa to spravilo lepšie možno aj zrušilo. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Tataracik, ak ten istý problém majú aj admini?, tak im teda fakt nezávidím. Či už je to vyššia, alebo nižšia priorita (alebo vôbec nejaká), keď @Ľubošnapíše, že fórum chcú prispôsobiť nám-užívateľom, tak nech sa tak udeje (buď vôľa naša?). A ako píše @Samer303, túto nezmyselnosť by som zakázal.?A žiadne sľuby, chceme činy, lebo vstúpime do štrajku?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@composite19 stazujeme sa na to odhlasovanie uz dost dlho a nic sa s tym nespravilo. vsetci o tom vedia. myslim ze nam ostava sa s tym len naucit zit :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Tataracik, naučiť žiť? Nikdy!?Vyhlasujem 24 hodinový štrajk.? Kto chce, nech sa pridá.?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Bohužiaľ je to tak, najviac rozčúli hláška, po dlhšej nečinnosti sme vás odhlásili. Najlepšie je na tom to, že 20 sekúnd pred hláškou som zámerne dal reload alebo klikol a činnosť sa vykázala pár sekúnd pred automatickým odhlásením. Proste mi to pripadá, že sa prihlásením spustí čas a je jedno či klikáš, neklikáš, píšeš alebo len tak minimalizuješ okno. Ja to robím tak, že pred odoslaním príspevku to proste skopírujem do clipboard, aby som to nemusel písať odznova.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@composite19 stazujeme sa na to odhlasovanie uz dost dlho a nic sa s tym nespravilo. vsetci o tom vedia. myslim ze nam ostava sa s tym len naucit zit :D

Prispôsobiť sa tomuto, aj keby som chcel nedá sa to, aspoň ja to nedokážem, a myslieť na to aby som kopíroval čo najčastejšie príspevok kvôli Telekomu, že chcú vytvoriť tým "bezpečnosť" tomu neverím.

Zároveň neviem ako iným to vadí, ale mne vadí aj taká vec, že ak ma to tu odhlási automaticky, tak keď sa idem prihlasovať na fórum tak po prihlásení ma to hodí do portálu Môj Telekom a pritom ja som sa prihlasoval cez fórum kde som chcel ísť odpísať na príspevok, čiže aj toto je sprostosť.

Fakt aj keby len ako som spomínal bolo tu odhlasovanie také ako funguje v internet bankingoch v bankách tak určite by to bolo oveľa lepšie a zvykol by som si na to aj určite ostatný, nie tento výmysel čo tu teraz funguje.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

. Proste mi to pripadá, že sa prihlásením spustí čas a je jedno či klikáš, neklikáš, píšeš alebo len tak minimalizuješ okno. 

Tak som to aj napísal.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Bohužiaľ je to tak, najviac rozčúli hláška, po dlhšej nečinnosti sme vás odhlásili. Najlepšie je na tom to, že 20 sekúnd pred hláškou som zámerne dal reload alebo klikol a činnosť sa vykázala pár sekúnd pred automatickým odhlásením. Proste mi to pripadá, že sa prihlásením spustí čas a je jedno či klikáš, neklikáš, píšeš alebo len tak minimalizuješ okno. Ja to robím tak, že pred odoslaním príspevku to proste skopírujem do clipboard, aby som to nemusel písať odznova.

je to tak ako pises. proste sa prihlasis a je jedno co robis/nerobis proste ta to po 15 minutach odhlasi

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ten pocit ked kliknes na "Pridať odpoveď" a si hned uvedomis ze to nemas skopirovane a cakas co sa stane :D 

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, 

téma do zabudnutia neodišla a ani neodíde. Podľa bezpečnostných nastavení by mala byť doba odhlásenia pri nečinnosti 30 minút. Aktuálne je to menej a to bez ohľadu na to, či je užívateľ na fóre aktívny alebo nie. Na oprave pracujeme. 

Miška

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Miška, nič v zlom, ale info, ktoré si tu dala už všetci vieme (dávno). Nepracuje sa na tej oprave už nejako príliš dlho? Potom treba vymeniť vývojárov.?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nepracuje sa na tej oprave už nejako príliš dlho? 

Mohli by sme to opraviť  cez crowdsourcing ( a mimofinančné vyrovnanie ).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz