Reklamacie mobilu

Otázka

• 0

Prosim o radu ?? Zakupil som iPhone 6 z druhej ruky, ku ktoremu som dostal krabicu a vsetko prislusenstvo + zarucny list, ktory predosly majitel zakupil v telekome s pausalom happy XL, akontaciou a mesacnymi splatkami a tento mobil sa mi v 24 mesiaci zaruky pokazil, co som riesil sam osobne reklamaciou na pobocke telekomu, na co mi bol vystaveny reklamacny protokol a mobil bol dalej zaslany do autorizovaneho servisu a po 30 dnoch mi bolo zaslane oznamenie o vybaveni reklamacie, a to ze mam narok vymenu predmetu reklamacie za novy kus alebo odstupenie od kupnej zmluvy s vratenim kupnej ceny.. Mobil bol vrateny spat na pobocku a bol som vyzvany na prevzatie plnenia :/

Teraz ma zaujima??

Mozem odstupit od kupnej zmluvy ja aj ked nie som 1. majitel ktory mal s telekomom uzavretu kupnu zmluvu?? Ak ano, dostal by som v takomto pripade iba akontaciu ktoru zaplatil tento 1. majitel v hotovosti, alebo sa pripocitaju aj jednotlive uhradene mesacne splatky??

Potom co ak iPhone 6 uz nemaju v telekome v ponuke, je moznost vymeny aj za iny novy kus ?? Ponuknu mi napr. iny mobil v tej hodnote, alebo formou nejakeho doplatku??

A co ak nesuhlasim ani s jednym so sposobov vybavenia reklamacie :/ vratia mi spat neopraveny iPhone??

Za vase nazory prip. skusenosti vopred dakujem.. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

@majoucho neviem ako to bude, ale tá ich akontácia to je sakra vec... ak ti to vymenia za nový iphone 6 a nebudeš doplácať tak buď rád.. lebo môže sa stať že ti dajú nový telefón ale nie v cene iphone 6 ale v cene akontácie ktorú prvý majiteľ zaplatil... a mesačné splátky sa nepočítajú.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @majoucho,

odpoveď od @ASK som označil ako riešenie. Môže tak pomôcť aj ostatným s rovnakou otázkou ako si mal Ty. 

V budúcnosti tak môžeš pokojne spraviť aj Ty, ak Ti niektorá z odpovedí pomôže :)

Prajem pekný deň

Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @majoucho,

odpoveď od @ASK som označil ako riešenie. Môže tak pomôcť aj ostatným s rovnakou otázkou ako si mal Ty. 

V budúcnosti tak môžeš pokojne spraviť aj Ty, ak Ti niektorá z odpovedí pomôže :)

Prajem pekný deň

Matej

dobry den rad by som vedel , pokial som druhy majitel teda bol u vas brany telefon na pausal  a ja som ho kupil a teda som druhy majitel mam aj tak pravo v pripade poruchy reklamavat a pokial ano staci imei zariadenia alebo treba aj zarucny list. dakujem za odpoved

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Dobrý deň,

reklamovať zariadenie môže iba majiteľ (vo Vašom prípade prvý majiteľ). To znamená, že nebude Vám stačiť ani IMEI ani záručný list.

Editoval mirko1141

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz