Koniec viazanosti, dovi Telekom

Otázka

• 0

23.12. skončila viazanosť na Happy M. Neprevolal som veľa, ten paušál som mal hlavne kvôli netu, keďže mi dali 2GB (pôvodný balíček je 500MB). Čo sa týka rýchlosti a pokrytia, tak som bol spokojný. Problém je ale v množstve dát. Už aj tých 2000MB je v dnešnej dobe málo. Neviem si predstaviť, že by som mal na mesiac 500MB. Však by som to za 5 dní minul. 

Keďže v decembri konečne v mojom meste 4ka rozšírila pokrytie 4G, celý december som testoval net od nich na druhej SIMke. Pokrytie mám doma aj v práci a keďže necestujem nikam, nepotrebujem mať net aj mimo mesta. Požiadal som teda o prenos čísla. 

Telekom mi aj poslal smsku, že evidujú moju žiadosť a že mám zavolať na nejaké číslo. Za vernosť mi vedia dať zľavu až do 30 % z poplatku. Ako tu už na fóre pár ľudí písalo, Telekom sa moc sa nezaujíma o to, či človek u nich zostane alebo nie. Pošlú SMS s nezaujímavou ponukou a starajte sa. 

Pred niekoľkými rokmi, keď ešte boli paušály Podľa seba mi z retenčného zavolali a dostal som 50% zľavu na PS5. Už vtedy som mal 2GB dát v balíku. O 5-6 rokov poskytujú ešte menej dát za viac peňazí :D A nejaký ťuťmák z Telekomu v rozhovore povie, že aktuálne balíčky sú vzhľadom na spotrebu užívateľov dostačujúce. No samozrejme, že trepne takúto blbosť. Kto by aj minul viac, ako môže? Platiť ďalšie peniaze za pár MB navyše? A ešte budú všetci budovať rýchlu 4G sieť, asi aby zákazníci ešte rýchlejšie minuli svojich 500MB z paušálu, za ktorý mesačne platia 10-20€. Ale operátori dobre vedia, že dáta sú to hlavné, nie voľné minúty alebo smsky. Preto dátové balíčky vyzerajú tak, ako vyzerajú. 

Je smutné, že najsilnejšia trojka TM-OR-O2 nechce dať ľuďom normálne dátové balíčky, aké sú bežné v krajinách ako Nemecko, Rakúsko, Francúzsko, Poľsko. Tam majú ľudia gigabajty dát na mesiac a neplatia desiatky eur.

Dúfam, že 4ka zlepší pokrytie, skvalitní poskytované služby a stane sa z nej plnohodnotný operátor, popri triu nenažrancov. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 0

tak mas pausal kde ma bezny clovek 500MB a oni ti daju 2 GB a uz chces viac ... das niekomu prst a vezme si celu ruku - poznas to ze? 

potom ti daju zlavu 30% a stale ti je malo

to vy cakate ze vam vsetko daju zadarmo?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak mas pausal kde ma bezny clovek 500MB a oni ti daju 2 GB a uz chces viac ... das niekomu prst a vezme si celu ruku - poznas to ze? 

potom ti daju zlavu 30% a stale ti je malo

to vy cakate ze vam vsetko daju zadarmo?

Nechcem nič zadarmo. Chcem takú ponuku, aká je dostupná v okolitých krajinách za rozumnú cenu aká je v okolitých krajinách. 

Nie je môj problém, že bežný človek drží hubu a zoberie bez jediného slova to, čo mu ponúknu. Potom môže frflať a sťažovať sa, keď už je neskoro. Tiež som mal mať 500MB, spýtal som sa, či nie je možné mať viac dát a dali mi 2GB. Ale toto bolo na konci roka 2014, operátori vtedy ešte ani nemali poriadne 4G, iba 3G. Ale po príchode 4ky som tajne dúfal, že aj trio nenažrancov sa konečne rozhýbe a ponúkne rozumné balíčky za rozumné ceny.

A pozrime sa, aká je ponuka u operátora, ktorý má najväčšie pokrytie 4G. V cenovo dostupných paušáloch (do 30€) je 100MB, 200MB, 500MB a 2000MB balíček dát. 6GB je pri paušáloch za viac ako 55€. Chce niekto dáta navyše? 100MB za 2 eurá :D , 500MB za 5€, 1000MB za 6€. Však toto je výsmech do ksichtu ľuďom, ktorí platia za predražené paušály také peniaze, že by za ne mali dostať úplne niečo iné.

Keby si nejaký Poliak alebo Rakúšan pozrel ponuku našich operátorov, tak by zostal v nemom úžase. Takéto ponuky boli atraktívne možno pred 5 rokmi.

Väčšina ľudí má už smartphony, bez netu je to len klasický mobil. Operátori sa predháňajú v tom, kto má väčšie pokrytie rýchlej 4G siete. A potom ponúknu také balíčky, aké ponúkajú. Človek otvorí FB, pozrie nejaké video, prečíta si pár článkov a dosurfoval. Pri takom rýchlom nete sa mu dáta minú, ani si to nevšimne.

Ale ľudia sú ovce a nechajú si s.ať na hlavu, málokto sa ozve. V krčme alebo doma pred TV si každý zanadáva a uľaví sa mu na chvíľu. A takto to funguje vo všetkom v tejto republike. Potom sa nečudujme, že sme tam, kde sme.

Tu som skončil

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak 500MB je žalostne málo ? ?.Minimálne 2GB dát treba.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Chcem takú ponuku, aká je dostupná v okolitých krajinách za rozumnú cenu aká je v okolitých krajinách. 

ja chcem zasa platy ako maju v okolitych krajinach ...

Prisla 4ka a co? sak tam chod, potom si trieskaj hlavu ze ju nemas kde vyuzit ked pomaly nikde nemaju pokrytie 

Ale stale nechapem, ty mas pausal kde je 500MB dali ti 2 Gb a uz chces viac? daj si vyssi pausal a pytaj si viac dat. ...ci co myslis ze donekonecna ti budu dany pausal navysovat? za rovnaku cenu?

btw pausaly a data su preto take ,,drahe,, lebo niekto tu siet musi za nieco budovat - ci myslite ze to 4G sa buduje samo a zadarmo?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja sa ich vobac nezastavam -  , toto pisem vseobecne. Tiez si myslim ze datove balicky maju nic moc, aj ze su pausaly drahsie - ale ty mas miesto 500MB 2 GB a to je super a chces viac, ja som na to narazal, ze stale chces za tu istu cenu viac a viac 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Stačí zmeniť operátora 

6GB, neobmedz. SMS/MMS, 100 minút do všetkých sietí mesačný poplatok vrátane bonusu za prenos stojí 21 € ak si zoberieš paušál s viazanosťou získaš ďalší bonus 1000 MB dát na 6 mesiacov zadarmo

Editoval/-a ASK

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -2

ja chcem zasa platy ako maju v okolitych krajinach ...

Prisla 4ka a co? sak tam chod, potom si trieskaj hlavu ze ju nemas kde vyuzit ked pomaly nikde nemaju pokrytie 

Ale stale nechapem, ty mas pausal kde je 500MB dali ti 2 Gb a uz chces viac? daj si vyssi pausal a pytaj si viac dat. ...ci co myslis ze donekonecna ti budu dany pausal navysovat? za rovnaku cenu?

btw pausaly a data su preto take ,,drahe,, lebo niekto tu siet musi za nieco budovat - ci myslite ze to 4G sa buduje samo a zadarmo?

Nerobíš v Telekome náhodou? Ešte som nevidel nikoho, kto by si takto zastával nejakého operátora. Jasné, dám si paušál za 60€, aby som mal 6GB, ale to, že prevolám pár minút za mesiac nevadí, hlavne že budem mať 1GB za 10€ :D Alebo si dám Easy kartu a budem si kupovať 1GB balíčky za 6€ :D 

Ale máš pravdu, niekto musí to budovanie sietí zaplatiť. Lebo chudáčikovia operátori na našom trhu živoria už dlhé roky, keďže nám ponúkajú úžasné bezkonkurenčné paušály za pár eur. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar