Magio box

Otázka

• 0

Dobry den,

sice som sa na to pytal uz v inej teme, ale kedze si to asi nikto s telekomakov nevsimol tak zakladam novu temu. snad sa dockam kompetentnej odpovede :)

da sa uz objednat dalsi magio box, alebo sa uz aspon vie datum kedy sa bude dat objednat?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

18 odpovedí na túto otázku

• 0

Všetci vysaluju kvôli Markíze :D asi by som ešte pockal mesiac. Tiež uvažujem nad ďalším boxom ale neponáhľa to. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no ale na to sa mali v telekome pripravit :) ved uz od augusta bolo zname, ze markiza konci v DVBT :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ono riesenim mal byt magio go box ale este stale nie je :( 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

magio go box neni riesenie z viacerych dovodov

1. aj pri nastaveni najvyssej kvality v magio go je to aspon podla mna horsie ako SD vysielanie na magio tv

2. ide to cez internetove pripojenie a nema vyhradene pasmo ako magio tv.

3.nahravky su v cloude a nie v boxe a je to obmedzene na 1hodinu ak nemas aktivovany archiv, resp. 10 hodin ak mas archiv

inak uz mam odpoved priamo z telekomu a boxy vraj budu az o 1-3mesiace :(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

myslel som docasnym riesenim a riesenim na chaty, intraky a podobne 

1-3 mesiace ???? fuha

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to už rovno mali napísať pol roka... vidím že sa pripravili... tiež potrebujem další... to je ale prístup k zákazníkovi...  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je pravdou že spoločnosť trošku podcenila záujem po vypnutí DVB-T podla posledných informácií sú STB objednané a je potrebné len počkať cca do konca februára  :)

Editoval Lukas920

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nam sa pokazil hlavny magiobox v decembri , volala som uz parkrat a naposledy mi povedali ze bude mozno az v marci (ale len mozno, takze mozno az auguste, resp. v marci ale nepovedali v ktorom roku). Prvy krat ked som volala mi povedali ze samozrejme to budu potom nejako kompenzovat,  teraz  ked sa to posunulo minimalne o dalsie tri mesiace radsej uz nic nespominaju. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no a to je práve ten rozdiel keby šlo o poruchu nájmového boxu nieje najmenší problém box prísť vymeniť ale nakoľko ide o objednanie ďalšieho STB už to problém je pretože niesu 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

My ten box mame od zaciatku ked najom este neexistoval, box bol vtedy za tusim 1 Sk (este sloveske koruny), ale sluzba bola vtedy o dost drahsia (vyrazne viac ako teraz ten najom,  takze zariadenie je uz davno preplatene, inym co viem uz menili za tak dlhe obdobie box aj 3x )  teraz ho chcem samozrejme do najmu, aky je v tom rozdiel, vtedy sa do najmu box nedaval, ked sa predlzuje zmluva tak sa pytaju ci box mam, ak mam tak mi nedavaju najom, druhy box co sme davnejsie  brali do druhej izby ten maly bez nahravania tak ten je v najme. Takze len preto ze sme dlhorocni zakaznici, ktori maju Magio od zaciatku ked najom neexistoval tak box nedostaneme, nemozme program zastavit alebo znova spustit (to co hovoria v reklame), pritom boxy maju na sklade a tym co su zakaznikmi kratsie a preto maju box v najme  tomu box vymenia, a co je najvacsie svinstvo ti co magio nemali nikdy ti ked si teraz zriadia tak box dostanu. Sme stvorclena rodina a na dva boxy sme za tie roky si zvykli, takisto sme si zvykli na nahravanie ktore bez hlavneho boxu nie je mozne, pochopila by som ked momentalne nedaju niekomu druhy box ked mu doteraz stacil jeden, ale nie toto. Sluzby telekomu vyuzivame velmi dlho, pamatam si este pred magiom ten pomaly dial-up cez pevnu linku (nic lepsie vtedy u nas nebolo),  teraz mame to VDSL, takto si vie Telekom vazit zakaznikov,  vernym zakaznikom teraz nevie garantovat sluzbu na aku si zvykli, ale nejakej babke co nema ani internet a magio chce len kvoli tomu ze prave zistila ze nemoze pozerat telenovelu na Dome tu uprednostia (hoci mala minimalne polroka cas aby sa na vypnutie markizackych kanalov pripravila).

Editoval tina979

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja mam tiez velmi stary magiobox ,  zatial ide ale zda sa mi ze uz melie s posledneho a tymto si ma nepotesila, to akoze ked mam teraz 2 boxy, zmluvu som predlzoval s 2 boxami ,  2 box mam tusim od r.2009, magio od roku 2007, v r.2007 najom nebol, tak mi pokazeny box nevymenia???  Ked som sa davnejsie pytal ci nebude problem ked sa mi starsi box pokazi povedali mi ze mi ho okamzite vymenia s tym ze budem uz potom platit najom.  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mám rovnaký problém.  Magiobox - nahravací sa pokazil začiatkom decembra(mal som hod od r. 2008), odvtedy sa mi nedá nahrávať,  ja nemôžem sledovať televíziu resp. nemozem sledovať to čo chcem,  kedže sme viacčlenná rodina,  pretože ja chcem pozerať väčšinou niečo  iné,  a kedže druhy box nemá HDD tak sa mi to ani nedá nahrať.  Platiť musím  100% poplatok a službu môžem využívať len na menej ako 50%  (namiesto dvoch televízorov je možne TERAZ používať LEN jeden a aj na tom sa ešte k tomu nedá nahrávať).   To že sa mi box pokazil nie je moja chyba,  mal už svoj vek, kebyže viem že nebudem môcť používať dva boxy ako ich používam už dlhé roky,  tak viazanosť nepredlžujem !  Nahravací box bol od Telekomu, a ked zaviedli nájom mi tiež príslubili  že v prípade poruchy bude ihned vymenený za nájomný box.  Na poruchach ma ale odporucili na zakaznicku linku. Na zakaznickej linke sľubovali že v januari boxy budú,  januar končí a box nikde, kompenzácia ktorú sľubovali nikde, na faktúre presne rovnaká suma ako keď mi išli oba boxy.  A novým zákazníkom veselo zriadujú Magio a že vraj boxy nie sú. Starý verný zákazník je na poslednom mieste.

Editoval mt0007

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja mam tiez velmi stary magiobox ,  zatial ide ale zda sa mi ze uz melie s posledneho a tymto si ma nepotesila, to akoze ked mam teraz 2 boxy, zmluvu som predlzoval s 2 boxami ,  2 box mam tusim od r.2009, magio od roku 2007, v r.2007 najom nebol, tak mi pokazeny box nevymenia???  Ked som sa davnejsie pytal ci nebude problem ked sa mi starsi box pokazi povedali mi ze mi ho okamzite vymenia s tym ze budem uz potom platit najom.  

Vymenia ti ten starý box, teda skôr ten starý box im dávať nemusíš, ale proste budeš si už pri novom boxe platiť prenájom, pretože, starý box mal záruku určite iba 2 roky, a po 2 rokoch a uplynutí záručnej doby máš smolu.

Je tiež pravda, že teraz je to kvôli odchodu Makrízy hrozné z magio boxmi, ale zase je to chyba aj telekomu aj zákazníkov. Telekom už dlho vedel, že markíza odíde a logicky mu mohlo dopnúť, že ľudia budú si zriadovať služby, a bude treba mať na sklade čo najviac boxov, ale je zase chyba aj ľudí, že proste nezriadili si službu ešte predtým ako Markíza odišla... (vedeli o tom ľudia dlho, mali to riešiť čo najskôr a nie až po novom roku na poslednú chvílu).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som box este neobjednaval lebo mi este ide ale divne vrzga, obcas sa samovolne restartuje, ale ked vidim ake su problemy idem si ho radsej objednat. Byt dva mesiace bez boxu by som nechcel. Ked telekom doda box radsej novemu zakaznikovi ako staremu ktoremu sa box pokazil sa mi nezda byt fer, vtedy zakaznik za to nemoze pokial bol box od telekomu, najom zaviedli neskor, nikohoho neupozornovali aby radsej presiel na najom, prave este zdoraznovali ze je to vyhoda mat vlastny box a so zriadenim najomneho boxu v pripade poruchy nebude problem . Ak chce niekto druhy box a doteraz mal jeden tam dajmetomu ze moze byt navine zakaznik, hlavne ak ten box chce kvoli markize na druhom tv na ktorom ma teraz dvbt.  Telekom by mal najomny box kazdemu komu sa pokazi, kto chce box ineho dovodu moze pockat.

Editoval emil001

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ohladom pokazenych STB ktorue so vo vlastnictve zakaznika su 2 možnoti bud repasnuť povodný box ak je to mozne niekde v servise ak nie doobjednať box do najmu kde až po objednaní boxu do nájmu je možne v rámci poruchy box vymeniť ca

castokrat je jediným problemom STB disk 

Editoval Cukereno

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ohladom pokazenych STB ktorue so vo vlastnictve zakaznika su 2 možnoti bud repasnuť povodný box ak je to mozne niekde v servise ak nie doobjednať box do najmu kde až po objednaní boxu do nájmu je možne v rámci poruchy box vymeniť ca

castokrat je jediným problemom STB disk 

Repasovať alebo kupovať starý box, je blbosť, tie boxy su uz určite podobného veku a budú sa kaziť všetky.

Samozrejme že chcem platiť nájom, určite každý tu chce nájom, problém je ale v tom, že Telekom nie je schopný dodať od začiatku decembra Magiobox, hoci Magioboxy má ale si ich necháva pre nových zákazníkov.  Magioboxy sa predtým do nájmu nedávali, kupovali sa od telekomu pri viazanosti boli za symbolickú sumu, nikto komu sa box po takto dlhej dobe pokazí za to nemôže, každý kto mal box tak s ním pokračoval automaticky ďalej, i potom keď sa boxy začali dávať len do nájmu, keď sa box niekomu pokazil tak už si nemohol kúpiť od telekomu ďalší ale len prenajať. Teraz je situácia taká, že keď sa niekomu takýto box pokazí, namiesto toho aby mu dali  funkčný box do nájmu je zavádzaný rečami o tom kedy budú (začiatkom decembra tvrdili  že vraj január, ....) ,rečami  o kompenzáciách a podobne.  Ale skutočnosť je taká, že  nie je možné využívať službu v kvalite aká bola dodávaná v uplynulých rokoch, hoci cena je rovnaká.  

Editoval mt0007

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar