Veľká odozva

Otázka

• 0

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je normálne, že vždy večer okolo 18-19 hodiny už ŠTVRTÝ DEŇ PO SEBE sa stane s mojim internetom TOTO? Robí to aj trochu vzdialenému susedovi, ktorý má ten istý internet ako ja; VDSL 25Mbps down 3Mbps up. Podľa mňa toto nie je normálne a mali by ste s tým niečo robiť.

telekom.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

nameral si 14Mbps z maximálnych 25. čo je v poriadku pri agregácii ktorú má telekom na jednu linku. Večer je viac ľudí doma a pripája sa na net takže je normálne že máš horšie výslledky. Možno v tom čase chodí  niekto z tvojich susedov domov, niekto s kým zdieľaš linku a púšťa torrenty na PC. A možno máš bordel v PC  a v tom čase sa pripája do botnetu ale to my samozrejeme nemôžeme vedieť. Navyše nikde nepíšeš za akých podmienok si to nameral. si sám pripojený na sieti? wifi, kábel...? robí to len v tú hodinu?  

Upload vypadá úplne v poho k tomu ti nič ani nenapíšem. 

A zrejme sa ti nepáči ping lebo hráš nejaké online hry. To sa tu už  riešilo. 134 nie je veľa na bežné používanie, na online hry je to samozrejem nehrateľné ale pýtaš sa či je to normálne a ja ti znovu musím odpovedať že áno je. Nikde v zmluve sa Telekom nezavezuje že budeš mať ping 20. Technicky to ani nie je možné. A znovu nevieme na aký server a aké hodnoty máš inokedy takže sa to ťažko posudzuje. Môžeme len usudzovať že na speedteste si mal automatický režim a že vybral server s najmenším pingom. Spýtal si sa či je to normálne. ÁNO JE. Ale možno sa to dá napraviť.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ak sa ti zda, ze to normalne nie je, vies kedykolvek zavolat na technicku podporu a oni to preveria. Ale ako pise tataracik, vyzera to byt ok

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takže je normálne, že mi večer začne lagovat internet a ja nemôžem nič robiť, fajn. :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skus si stiahnut utilitu WinMTR a spustit ju napr na www.six.sk a uvidis kde zvysena odozva vznika.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takže je normálne, že mi večer začne lagovat internet a ja nemôžem nič robiť, fajn. :)

mozes volat na 0800 123 777 nech preveria ci je to OK 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @marekwf,

odpoveď od @Tataracik som označil ako riešenie. Môže tak pomôcť aj ostatným s rovnakou otázkou ako si mal Ty. 

V budúcnosti tak môžeš pokojne spraviť aj Ty, ak Ti niektorá z odpovedí pomôže :)

Prajem pekný deň

Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar