Router ADB + VDSL

Otázka

• 0

Čaute ľudia, chcel by som sa opýtať. TU na fóre čítam, že router, ktorý k internetu VDSL L je pribaleý, nie je spoľahlivý, hlavne čo sa týka WiFi signálu. Internet mi ešte nebol zriadený, ale aj tak by som sa chcel opýtať. Nwm, či to niekto už tak skúšal, keďže budem mať variantu s TV, tak by sa to dalo tak využívať, že router len ako na pripojenie TV a z neho by išiel ďalší kábel do druhého routra a z toho druhého routra by už išiel WiFi signál. 

Chcem počuť Vaše názory. 

A ešte otázka k tomu. Čo si myslíte o VDSL internete na telefonických kábloch. 

Ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 0

potvrdzujem :) iba cez kabel ide na plno, wifi skáče jak šialené..

VDSL na telefonickych kabloch je v poriadku pokial su hrubšie káble, mne tahá 79/8 a ping je večer 5ms a počas dňa max 20

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@denoo9 Bývam na dedine, ako už vieš, a donedávna som ani nevedel, že vôbec je u nás dostupné VDSLko. Myslím si, že káble sú hrubé, veď keď som ich strihal, tak to išlo dosť ťažko :D:D:D:D môžem priložiť foto... a môžem sa Ťa ešte opýtať? Čo FUP a Ty? prečerpal si to niekedy?  Dosť sa toho obávama, že sa budem musieť obmedzovať... Čo sa týka hier, iba brat hrá cez Friv dačo, čo som pozeral spotrebu na PC, tak za týždeň: JA 22gb a brat do 5GB.

Editoval/-a kovacik488

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mas tam 300 GB FUP, FUP uplatnuje kazdy operator, no je otazne kolko hras a kolko stahujes , mne sa na optike podarilo za mesiac 1,6 TB :D (brat fifa online a filmy, ja World of Tanks‎ a podobne hry + filmy (sem tam Blu-ray ) 

ak mas VDSL by som bol na tvojom mieste rad, niekde maju ledva ADSL

ak mas spotrebu 27 GB za tyzden , za mesiac mas 108 GB takze sa nemusis obavat mas este 192 GB

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

TV máš IPTV alebo satelit ? Ak satelit tak ten router ti ani netreba (archív mi beží v pohode aj na mojom vlastnom routeri, vlastná skúsenosť) na IPTV niktoré asusové routre sa dajú prenastaviť (konfigurácia sa dá nájsť na nete) takže možno aj to by sa dalo obísť ale neskúšal som lebo mám satelit. O FUP sa neboj aj keď to preskočíš nie je to striktné že prešiel si 301 GB tak budeš pykať :D ja sám som mal v decembri 350 GB traffic pretože torrenty a nič sa nedialo. Táto prax tzv. bridge módu je takmer u každého uživateľa bežná že používajú 2 routre navzájom prepojené takže aj tu na fóre sa o tom dosť dočítaš ak by si s tým mal problémy a čo sa týka VDSL tak to je super síce nemám plnú rýchlosť ale mám 70% deklarovanej rýchlosti a to som na konci linky pretože za mnou už nie je nikto, kto by mohol mať VDSL a áno bývam na dedine.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@denoo9 Bývam na dedine, ako už vieš, a donedávna som ani nevedel, že vôbec je u nás dostupné VDSLko. Myslím si, že káble sú hrubé, veď keď som ich strihal, tak to išlo dosť ťažko :D:D:D:D môžem priložiť foto... a môžem sa Ťa ešte opýtať? Čo FUP a Ty? prečerpal si to niekedy?  Dosť sa toho obávama, že sa budem musieť obmedzovať... Čo sa týka hier, iba brat hrá cez Friv dačo, čo som pozeral spotrebu na PC, tak za týždeň: JA 22gb a brat do 5GB.

:D ani ja som nevedel že VDSL zriadili u mňa, to iba technik pri zriadovani novej zmluvy na ADSL mi povedal že tu je pustene VDSLko..

Ked som mal ADSL tak som FUP prečerpal vela razy, ale iba 2x mi znižilli rychlost na tu úplne low.. a vždy to bolo par dni do konca mesiaca ale mal som nervy riadne..

mnule na faktore som mal okolo 320 a neznižili čiže nejaku rezervu tam ešte davaju navyše pokial ne si torrenťák tak to nehajú.. ale od kedy mám tento VDSL tak stahujem jak divý tak nevim nevim., uvidime jak tobude na konci mesiaca.. :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@denoo9 Filmy nesťahujem, hry cez net nehrám... Pozerávam filmy, ale cez net... Málokedy sa stane, že niečo sťahujem. Tak teraz som si urobil taký test :D:D:D nonstop, keď je zapnutý PC mám niečo pustene, nejaký serial... Za tri dni mám len 3GB, čiže si myslím, že u mňa to bude pohoda, teda dúfam

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar