VDSL pripojenie

Otázka

• 0

Dobrý večer,

chcel by som sa informovať ohľadom VDSL pripojenia. Bývam na dedine, kde môžem byť rád, že vôbec nejaký net je prístupný. Chcel by som počuť Váš názor na toto pripojenie a hlavné ľudí z dedín. Mne dostupná je rýchlosť 30mbs download a 3mbs upload. Dneska sme boli na predajni podpisovať zmluvu. Pani niečo hovorila s technikom, ale už nepovedala a mňa to nenapadlo, opýtať sa na zmeranie rýchlosti. Predsa sú káble už nejaký ten rok. Je mi jasné,že mi nepôjde plná rýchlosť a ešte, keď budeme mať aj TV cez kábel. Chcem vedieť Váš názor. 

Ďakujem 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

23 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Som čerstvý používateľ VDSL 30/3 Mbit/s keďže tesne pred vianocami mi ju zapojili po mesačnom čakaní (daj pozor aby si aj ty nečakal mesiac a ak náhodou choď na pobočku a nech ti pani za pultom urobí urgenciu). Moja skúsenosť je taká že som síce niečo málo cez 1,5 km od ústredne dosahujem rýchlosť 26303/3200 kbps takže som spokojný. Ak si vieš v routeri nájsť svoju downstream attenuation (útlm kábla smerom k tebe, uvádzaný v dB) tak si vieš na tejto stránke: http://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php zmerať akú približnú rýchlosť budeš dosahovať. Internet nepadá je stabilný a aj rýchlosť sa drží na aktuálnom maxime (ak sťahujem a ešte je niekto v sieti tak asi nebude dosahovať rovnakú rýchlosť akú dosahuje keď nie je nikto v sieti).

PS: Bývam na dedine a som posledný alebo predposledný na ulici kto má ešte pokrytie VDSL, čiže som na konci linky.

Editoval skoda9635
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď... Dneska prišla SMSKA, že až 18 príde technik.  Hovorím si, na dobré sa čaká. Momentálne mám internet cez vysielač a je to v posledných 3 mesiacoch katastrofa...  Je pravda, že v ulici som posledný ja, ale v dedine nie...  Čiže hovorite, že rýchlosť Vám drží okolo požadovanej.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

rychlost VDSL 28,46Mbps,vzdislenost od ustredne kablovo cca 700m,mam magio sat,cize mi neznizuje rychlost.internet je velmi stabilny

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Moja skusenosť je velmi epická môžeš sa dočítať podrobnosti v témé zrychlovanie..

Najprv nebol možný VDSL vôbec, a po 3 mesiacoch (a to mi ešte garantovali že vačšie než 30 mi nikdy nepôjde)

je toto moja rýchlosť 5941376764.png

a keby nieje mojej šikovnosti tak mám iba 15/1 adsl :D 

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Áno aj nám na dedine je dostupný 80 mb, ale len na hlavnej ceste, bočné uličky majú len 30 mb a povedzme si na rovinu, BA a dedina na strednom slovensku je rozdiel. Aj tak by som Vás chcel poprosiť o link na stránku merania (obrázok vyššie) a ďakujem za reagovanie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@kovacik488 je to stránka http://speedtest.net/ :) 
Ale musím z osobných skúseností povedať, že v niektorých častiach v BA je to horšie ako na dedine. Nie všade sa totiž dá kopať optika alebo metalika a tak veľakrát je tam len najpomalšie ADSL ešte zo starých telefónnych stĺpov

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak, dneska mi boli zriadiť TV a NET, prikladám foto, zhodnote mi to ľudia.

Ďakujem

Bez názvu.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne davnejsie tvrdili, ze 50mb sa neda dat, potom prisiel technik, ze mi to navysil, co som bol prekvapkany ze sa zrazu dalo, ale ked prislo udajne navysenie na 80mb, tak mi to horko-tazko vytlacili na cca 60mb (ze mala priepustnost linky a podobne vyhovorky, a lepsia bola tato od jednej "odbornicky" "to sa jedna o maximalnu rychlost, realna moze byt daleko nizsia"), a po minulovikendovom vypadku, ktory pre srandu trval iba 14 hodin, ani sa neunuvali kontaktovat na podnety, zrazu z udajnych 80 je to len necelych 50mb a to som od ustredne cca 200 metrov, 

Si myslim ze je to aj tym ze nutia ludi prejst z adsl na vdsl (co mna vobec netrapi), aj ked garancia rychlosti je niekde v tramtarii, ved aj naco, plan je splneni a ovecky poslusne platia :)

A nahlasovanie aby to riesili ma uz nebavi, lebo po minulom hlaseni sa ozvali po dvoch tyzdnoch ze poslu technika sa to pozriet, a ten sa nasiel po nejakom case tiez, ale dopadlo to ako v tom songu "analyza dokazala h****" a riesenie ziadne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Som čerstvý používateľ VDSL 30/3 Mbit/s keďže tesne pred vianocami mi ju zapojili po mesačnom čakaní (daj pozor aby si aj ty nečakal mesiac a ak náhodou choď na pobočku a nech ti pani za pultom urobí urgenciu). Moja skúsenosť je taká že som síce niečo málo cez 1,5 km od ústredne dosahujem rýchlosť 26303/3200 kbps takže som spokojný. Ak si vieš v routeri nájsť svoju downstream attenuation (útlm kábla smerom k tebe, uvádzaný v dB) tak si vieš na tejto stránke: http://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php zmerať akú približnú rýchlosť budeš dosahovať. Internet nepadá je stabilný a aj rýchlosť sa drží na aktuálnom maxime (ak sťahujem a ešte je niekto v sieti tak asi nebude dosahovať rovnakú rýchlosť akú dosahuje keď nie je nikto v sieti).

PS: Bývam na dedine a som posledný alebo predposledný na ulici kto má ešte pokrytie VDSL, čiže som na konci linky.

Zdravím 
Tiež som čerstvý používateľ VDSL 30/3 Mbit/s - keďže mi povedali že 80 Mbps mi nepôjde, tak som dal aspoň nižšiu alternatívu... 
Včera tu boli externý technici (nebol som doma, bol doma otec, kt. im hovoril kade maju ťahať kable aby to nepototo...  bo oni by vŕtali aj do okna aby to mali čo najjednoduchšie). 
vec sa má tak, že internet mám zapojený ale rýchlosť je podobná ako Lokálna sieť DSL čo som mal pred tým (17 mbps)  merače mi DSL či cez Wifi aleb káble namerali tak 18 - 19 Mbps (download)    ping 40 + niekedy aj 70.
A teraz tá BOMBA - bývam na dedine a od ústredne som cca 300m vzdušnou čiarou., po stĺpoch to môže byť tak 500  max 700m!  
neviete mi dať niekto kontakt na nejakeho technika poriadného, ktorý mi overí či mi 80Mbps nepôjde ? pretože fakt niektorí pri tých telefónoch...
- Ďalšia vec, obchodný zástupca mi garantoval tak 25Mbps že lebo strata na kábloch....
- Ďalšia vec, predávajú to ako neobmedzený internet a ptm sa dozviem že ide o nejaký dátovo obmedzený (500 GB)

Alebo ako mám postupovať ? ďakujem 

prikladám údaje z routeru.

Lzm7.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a koľko by si chcel aby ti to išlo pri takom profile linky?  ak ti to ide 18-19 z 26 tak buď rád.... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

profil linky?  Jedná sa o 17a ?  moc sa v tom nevyznám. vieš nejaké bližšie info ? 

vďaka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Maximalnu rychlost ktoru mozes dosuahnut je do 48-50 Mbit, aktualnu nastavenu mas 26 Mbit, 80 Mbit ti nepojde zrejme preto lebo ustredna neni vybavena vektoringom. Ale 45-47 Mbit by malo ist .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

som nový zákazník a už sa mi to prestáva páčiť....  
Takže aj keby sa dalo prejsť na 50Mbit, (čo sa u Telekomu isto neda lebo mám "chytrý balík" ) Tak Telekomu budem PLATIŤ za 50 Mbit, pričom mi nastavia najviac na 46 Mbit a reálna rýchlosť bude okolo 30 Mbit..  Tak ?  

Ten profil Linky sa neda nejako vymeniť ?  alebo čo to vlastne je? 

Ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To sa neda presne povedat aku by si mal rychlost keby ti to zvysia na max moznu hodnotu aka sa da nastavit, tu sa berie ohlad aj na ostatnych uzivatelov,ktori su pripojeni tiez cez metaliku, kable sa v zemi navzajom ovplyvnuju, nastava tam rusenie, strata intenzity signalu smerom od ustredne ku koncovemu uzivatelovi. A ten profil linky sa neda vymenit, vsetky tieto parametre ako je profil linky a odstup signalu od sumu alebo utlm linky zavisia od vzdialenosti od ustredne, na zaklade toho viac menej nastavuje ustredna vsetky tieto hodnoty..samozrejme profil linky ti nastavuju z telekomu, ale to podla balika aky mas zaplateny, inak vsetko to zavisi od vziadelnosti od ustredne, kvality kablov v zemi (ich zivotnost), priemer kabla, vzajomne rusenie medzi zvazkami atd...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Pri mojej poslednej staznosti ze sice mam 80Mbit ale rychlsot je ledva 50Mbit som ich ziadal o preverenie a napravu lebo ako som uz pisal horevyssie tak som mal pred "akrtickymi" vypadkami rychlost cca 60Mbit mi odpisali nasledovne:

Dobry den.

Preverili sme Vasu linku, parametre linky su vyhovujuce, rychlost pripojenia mate nastavenu spravne. Rychlosti nie su garantovane, minimalna rychlost programu sa rovna hodnote maximalnej rychlosti nizsieho programu sluzieb rovnakej technológie.

Pokial je rychlost pripojenia nevyhovoujuca, odporucame zmenu internetoveho programu na nizsi. Zmenu je mozne vykonat kontaktovanim centra sluzieb zakaznikom na bezplatnej linke 0800 123 456, ktora je dostupna v pracovne dni 08-21hod.

Cize v konecnom dosledku som za debila, ktory sa opovazil sa na nieco stazovat. Dakujem za takyto pristup.

Asi potiahnem za ine packy v telekome aby sa mi nejako aj odborne venovali.

PS: si myslia ze ked je to na zenu pisane, tak si mozu robit z cloveka blazna.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a este PS:

Alebo si to mam vysvetlit ze zase nejaky novy ucastnik bol zapojeny na uz aj tak dost pretazenu metaliku a v prvom rade si to na rychlosti oskakali ucastnici s najvyssim balikom systemom tomu zobereme 10 tomu desat a este tomu desat, podla podmienok bude musiet byt ucastnik v klude a hned mame dalsie platica na balik L cize 50Mbit?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja keď som mal 50-ku zaplatenú a išlo mi to cca 32 tak som bol spokojný lebo za tú istú cenu z dsl na vdsl som skočil o 3-násobnú rýchlosť smerom hore... ty máš 80 išlo ti to okolo 50...  je to v tolerancii si myslím na to po čom tie linky idú...  alebo si to zruš a máš pokoj :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

minimalna rychlost programu sa rovna hodnote maximalnej rychlosti nizsieho programu sluzieb rovnakej technológie.

...toto sa mi zdá veľká blbosť keďže medzi  50 a 80tkou je až 30Mbit rozdiel....  
akože objednám si najnižší 8Mbit internet, a keď mi nepôjde vôbec, tak som v norme, pretože nižší program neni? 

U mňa sa situácia zlepšila, mám 30Mbit a podľa meraní ide tak 26-28...  takže spoko

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja keď som mal 50-ku zaplatenú a išlo mi to cca 32 tak som bol spokojný lebo za tú istú cenu z dsl na vdsl som skočil o 3-násobnú rýchlosť smerom hore... ty máš 80 išlo ti to okolo 50...  je to v tolerancii si myslím na to po čom tie linky idú...  alebo si to zruš a máš pokoj :D 

zrus a mas pokoj to je sice pekne ale neriesi to vobec podstatu, mam aj znameho zo by mal mat 50 a ma 20 a tiez tie iste drboviny.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a nebolo by uz zrele od telekomu obnovovat siete a nie len sa ukazovat aky sme svetovy. Lebo u nas je metalika mozno taka stara ako je Metalica sama o sebe.

A si myslim ze ma dost prostriedkov Telekom na to aby obnovoval aj v skutotocnosti nie len na papiery.

Obnovia nieco v mestach nad xx tisic obyvatelov, na obce sa z vysoka vysekaslu aj ked maju velikanske zakaznika v nej ako je to v mojom pripade a samozrejme na cloveka kaslu lebo je tu velky zakaznik ktory plati sice predrazene ale nema navyber ale plati. A my ovecky nemamae inu moznost, byvat tak cca 20 km kde som tak o telekom ani nebrnknem :(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar