Spomalený Magio Internet XL (optika)

Otázka

• 0

Zdravim. 

Posledné nejake 3-4 dni mam maximalne spomaleny net. Nie celkovo, ale iba rychlost downloadu. Jedna sa o net s rychlostami 300/30mbps. Lenze ako sa to spomalilo, tak download je maximalne do tych 10mbps a vacsinou iba okolo 5mbps. Najprv som si myslel, ze to je sviatkami, ze to moze byt docasne pretazene - spomalene alebo co, ale ked uz to trva teraz asi stvrty den, tak si myslim ze chyba bude niekde inde. Aby som problem s rychlostou trosku konkretizoval, tak napr. vcera mi napr. vo Windowse ukazovalo, ze nemam ziadne pripojenie na net, pritom som pripojeny bol, data sa prijimali aj odosielali, ale bolo to a aj je to nesmierne pomale. Teraz uz mi to ukazuje, ze som normalne pripojeny. Ale rychlost je obmedzena. Tak isto pri testovani, sice nemam velky ping, ale chvilu to trva pokial sa to pripoji a zacne merat, nasledne ked sa meria rychlost downloadu, tak skace od tych +-5mbps do +-50mbps. Nedokaze ist stabilne ani jednou rychlostou a vysledna rychlost je aj tak okolo tych 5mbps. Podotykam, cely cas som pripojeny cez kabel. Skusal som to aj cez WiFi, rychlost tiez pomala, ale uz to tak pri merani neskakalo. Tak isto som to skusal aj restartovat router aj ONT - bez vysledku. S nastavenim v PC, ani s drivermi ani s firewallom som nic nerobil, tak isto ani s nastavenim routeru. 

Takze cim to moze byt? Router? ONT? Nejaky chybny kabel? Poskodeny opticky? Je pravda ze som pred par dnami "drgol" do ONT zariadenia a na chvilu vypadlo spojenie, ale nemam dojem ze by som ho tym nejak vaznejsie poskodil, alebo akykolvek kabel.

Dalsia vec, na ktoru sa chcem spytat. Tuto optiku nam menili pred par mesiacmi z rychlosti tusim 50mbps na tych 300mbps, no vymenili iba ONT a router nechali ten isty TP-Link TL-WR1042N 300M Wireless N gigabit Router. No po pripojeni a aktivovani tej rychlosti, mi testy ukazovali vzdy len do nejakych 150mbps down? Jednoducho, nikdy sa to nepriblizilo tym 300mbps. Ked som volal na tech. podporu, tak mi bolo povedane ze je to tym routerom, ze nedokaze po kabli prenasat taku rychlost, ze ho treba reklamovat. Pride mi to nezvycajne, ze router, ktory dokaze cez WiFi prenasat 300mbps,  nedokaze po kabli prenasat takou rychlostou.

Na zaver prikladam par obrazkov pre viac info. V tom obrazku s rychlostou, si vsimnite ten graf pod meranou rychlostou. Znazornuje to skakanie tej rychlosti downloadu o ktorej som hovoril.

rychlost - graf.jpg

net - stav.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 0

Ano. Ci uz cez WiFi alebo cez kabel.

Editoval/-a silvo441

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Uplne rovnaky problem mam.. Podarilo sa ti to nejako odstranit?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skús to otestovať do Nemecka.. uvidíš tu odozvu :D:D:DD:D:

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar