Výpadok internetu pri zapojení káblom

Otázka

• 0

Ahojte, mám VDSL a router ZTE. Kvality tohto routra sú dosť známe, takže som prešiel z WiFi na kábel keďže potrebujem stabilné pripojenie. Zapojil som klasicky ethernet kábel do routra a potom do NTB. Všetko ide surfujem na webe a zrazu mi internet vypadne, naskočí iba dole pri čase žltý trojuholník a internet nefunguje. Jediná možnosť je kábel odpojiť a pripojiť sa na Wifi, tá ide v pohode. Ak chcem aby znovu fungoval kábel, tak musím vypnúť a zapnúť lokálne pripojenie v ovládacom panely. Netreba nastaviť nejaké IP adresy ipv4 ? alebo niečo podobné ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

skus cez system Windows/Centrum sieti/ vlastnosti adaptera/ nastavit staticku IP

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@samsonsvk ako píše filipec12, vyzerá to na problém so serverom DHCP. Skús v tom centre sietí nastaviť statickú IP adresu.
Napríklad ak má router adresu 192.168.1.1 a má nastavené prideľovanie adries v rozmedzí od 192.168.1.2 do 192.168.1.100 .. tak nastav si v notebooku IP adresu z tohto rozmedzia. Predvolenú bránu na 192.168.1.1 (na adresu routra) a primárny DNS server na 192.168.1.1 (opäť, adresa routra) a ak chceš tak môžeš sekundárny DNS server, nastaviť na DNS server od Google na adrese - 8.8.8.8. TO by malo vyriešiť, ak má router problémy s DHCP serverom (server ktorý prideľuje IP adresy)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

resp. skus v nastaveni routra sekcia WIFI vypnut G normu  a nechaj zapnutu len b a n

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nastavil som statickú IP, internet išiel v pohode ale zase to urobilo po asi hodine...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

vyzera to na vadny router. Zavolaj na technicku podporu vysvetli im tvoj problem, aj to ze si skusal nastavovat staticku IP ale problemy sa zacali po urcitej dobe opakovat. Oni to posunu technikom, s tym ze do 2 -3 dni by mal prist a vymenit ti zariadenie, budes informovany aj SMS spravou. Technik ti pred prichodom bude volat.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dnes som zistil, že výpadok internetu cez kábel nastáva iba vtedy, keď navštívim stránku YouTube.com, príp. spustím embedované video na inom webe. Viete mi pomôcť v čom by mohla byť chyba ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@samsonsvk pravdepodobne je v routri nastavený nejaký filter na konkrétnu MAC/IP adresu. Skontrolujte v routri sekciu Rodičovská kontrola (Parental control) alebo niečo podobné

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Všetko je prázdne, od rodičovskej kontroly až po filter mac a filter URL... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar