magio tv cez vdsl

Otázka

• 0

mam par otazok ohladne tv cez vdsl

1. kolko je aktualne povolenych streamov cez vdsl? lebo tu na fore som nasiel protichodne info ked jeden pisal, ze 2SD alebo 1HD a iny, ze 2SD alebo 1HD+1SD

2. preco nieje aj cez vdsl povolenych viac streamov? vyhovorku typu, ze technicky to nejde lebo kabel viac neda neberiem, kedze tam kde je dostupny 80Mbit/s nieje predsa problem aj 4 HD streamy aj keby mali po 10Mbit/s a podla toho co sa tu pise je to cez kabel len 6Mbit/s

preco sa takto dobrovolne oberate o zakaznikov? ved nieje problem dat do podmienok, ze pocet streamov je zavisly od celkovej kapacity linky a tam kde to je mozne tak povolit viac streamov sucastne.

3. ak sa na 2 TV naraz pozera ten isty program je to brane ako 1 stream, alebo ako 2?

4. pocet streamov na magio go je nezavisly na magio tv? teda ak sa na magio tv cez vdsl pozeraju 2 kanaly je mozne pozerat dalsie 3 kanaly na magio go?

5. kedy bude mozne objednat aj druhy magio box? to je docela fail, ze nemate dostupnych dostatok boxov prave v dobe kedy sa bude znacna cast ludi rozhodovat pre noveho poskytovatela

6. dodavaju sa aj magio boxy bez hdd, ale s podporou nahravania cez usb? a ak ano aka je cena prenajmu?

7. ako je to s obmedzenim nahravania na druhom boxe? podla toho co som nasiel, ale to su asi dost stare pdf-ka tak na druhom boxe nebolo mozne nahravanie a ani pozastavenie ziveho vysielania. aka je teraz situacia?

8. ak pri zriadeni magio tv si objednam aj archiv ktory je na 3 mes. zadarmo je ho mozne po 3 mes. zrusit, alebo ho musim potom platit az do konca viazanosti?

Dakujem za odpovede.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahoj @cyro

1. 1HD + 1SD, teda spolu dva, pričom HD môže byť aj SD, takže dva SD alebo 1HD a 1 SD

2. technicky to je realizovateľné, no momentálne je to takto

3. je to jeden stream, ak je to rovnaký kanál

4. magio go je samostatná služba (iná platforma), takže je možné ju využívať súčasne na troch zariadeniach nezávisle od TV. Podstatné je ale internetové pripojenie

5. presne ako píše @bu2ckland. Bude to možné po novom roku - presný dátum ale momentálne známy nie je

6. máme 3 druhy boxov  1. s nahrávaním - 3 eura mesačne

2. bez nahrávania - 2 eura mesačne

3. s podporou nahrávania (len k SAT) - 2 eura mesačne

7. Vieš si nastaviť nahrávanie na ďalší magio box

8. áno, je možné ho kedykoľvek zrušiť aj kedykoľvek aktivovať späť  

Pekný deň

Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pokusim sa ti odpovedat ja aspon na to co viem

5. objednat dalsi box by sa malo dat po novom roku - vraj. Pises, ze je to fail prave v dobe kedy sa bude vacsina ludi rozhodovat pre noveho poskytovatela - nemyslis, ze je to prave pre to, ze ich maju nedostatok? Ako som uz pisal,, kamos si objednaval a povedali mu, ze je to prave pre to, a nakoniec aj admin to tu niekde pisal

6. maju aj HDD ready box pri sat kde si napojis vlastny disk

7. na druhom boxe si uz vies nastavit nahravanie 

8. archiv vies zrusit kedykolvek - nema viazanost 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dik za odpovede

k tej dvojke. planuje sa s tym poctom streamov v najblizsej dobe nieco robit? technicky to predsa neni ziadny problem zvysit

este mam par doplnujucich otazok

magio tv ide predpokladam s kodekom h.264, uvazuje sa s prechodom na h.265?

a k tomu magio go. ake rozlisenie maju vysielane kanaly, pripadne s akym bitratom a aky kodek sa pouziva?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Momentálne nie.

kvalita

bitrate  kbps

najnižšia

250

nízka

500

stredná

1000

vysoká

1500

najvyššia

2600

Aktuálne používame kodek H264

Pekný deň

Matej 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja mam vdsl a magio sat,konci mi viazanost,a by som chcel prejst na magiotv,ale podmienka ze mam 3× tv,potiahne to?? kazdy hovori ze nie.Planujete do buducnosti to zrealizovat??Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Magio  cez  DSL linku a  (ADSL/VDSL)  môžeš  mať len na  2 TV.   Možeš   pozereť  2 SD programy  alebo  1HD a 2 SD.  Pripadne jeden  nahrávať  a  duhy  pozerať.  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pocet streamov na DSL nemusi byt limitovany len prenosovou kapacitou, treba brat do uvahy este 

- marketignove postavenie produktu a jeho design, blbost pre technika ale je to tak

- cim viac streamov tym vacsia zataz na serveri, nic nie je zadarmo aj ked ti daju 3x go + 2x bezna IPTV, samozrejme platis si prenajom a beries to ako samozrejmost ze za ten box co mozu mat v nakupe tak za 20-30 Eur (verim ze mozno aj za 12 :D) a lizuju ti ho 24mes po 2-3 Eur mas pocit ze je tam este dost vaty na zivenie nie zrovna slabych stream serverov a infrastruktury k nim potrebnej. Pri satelitnej ich to az tak nemusi trapit kedze signal sa vysiela a je len na obchode kolko prijmacov sa preda kedze to uz dalej nezatazuje siet samotnu

- cim viac streamov a najma takychto kde moze ist o unicast, tym vacsia zataz aj na DSL router, su to povacsine typizovane krabicky a ver, ze nemaju vykonovo na profi routre ale na to na co su su dobre (opat nakup ber v hraniciach 12-30 Eur)  a ako by Steve Jobs povedal .. je mi jedno co chces, ja ti dam len to najlepsie co ale BUDE fungovat ... nechcem odpoved typu co Telekomu nefunguje, som produko antiMonopolny ale bohuzial na trhu nie su zly :)

kazdy nech si vyberie co je z tychto troch bodov dovod preco na magio IPTV nemozes mat 2+ playerov :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak uz sa vie datum kedy sa budu dat objednat dalsie magio boxy?

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar