Pomaly internet (nedodrziavanie zmluvy)

Otázka

• 0

Dobry den, 

mam problem s internetovym pripojenim VDSL. Jedna sa  o balik s nazvom M (ak sa nemylim), kazdopadne rychlost ma dosahovat 20/2 Mbps. Nehovoriac o tom, ze ste zvysovali rychlosti VDSL, takze po novom mam dosahovat rychlost 30/3 Mbps. Naopak,  po viacerych meraniach pocas niekolkych dni dosahujem  velmi neuspokojivych vysledkov. Preto sa Vas pytam, ako riesit tento problem.

Dakujem

Untitled.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

37 odpovedí na túto otázku

• 0

Pfu tak to neviem, tiez byvam s rodicmi a net je na nich, ale to si musis vyriesit uz s nimi. Rodne cislo budes potrebovat ak to budes uz riesit ci uz telefonom alebo osobne . Len ma zaujima pisal si ze si to merial na viacerych zariadeniach ale skus stiahnut do mobilu appku "Speedtest" (tmavo zelena ikona) a posli mi cisla ake dosahujes. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Presiel by som k Orange pripadne zvolil iny datovy program ale to uz az ptm.      to vyriešiš keď to ide po tých istých kábloch...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Áno vyriešim...Orange sa možno k celému problému bude stavať inak pripadne dám menší dátový program za ktorý budem platiť menej a budem dostávať také hodnoty ako teraz aktuálne meria. Ale rad si vypočujem tvoje riešenie keď v 99 percent miestach na svk sú.    Internety práve od týchto dvoch gigantov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Predtým si mal 6 trz 15 furt je to malo ale mam to brat ako zlepšenie? Skus počas jedného dňa merať  na striedačku lebo ja osobne som mal problém aj stále mám v zariadení. Notebook co stal 1k euro ma v sebe napr wlan chipset co je totálne v **piip**. Ten to nezvláda ale vyhral som sa s tým a je to trosku lepšie. S mobilom to meraj priamo pri routei a ak budes stále mat aspoň pod 23 riesil by som to. Na konci dňa daj mi vedieť ma to zaujíma ?

Editoval miro_12345

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ono to nie je v zariadení, on ten internet ide niekedy lepši, inokedy ešte horšie. Napríklad teraz mám cca 10mb/s, ráno som mal 15mb/s a večer budem mať pravdepodobne (podľa predchádzajúcich skúseností) 8-12 mb/s

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Prve by som resetol router do vyrobnych nastaveny (default), znovu nakonfiguroval a otestoval. Ked to nepomoze hned volaj 0800 123 777, su tam prave na to aby riesili  taketo problemi. Na buduce nevypisuj po forach ale hned volaj, neboj neodkusnu ti z nosa. :)

haha, na technickej pomoci ti jedine oznámia že " na tvojej linke nieje možná rýchlosť 30Mbps " aj keď zmluvu ti na to urobili velmi rýchlo a radi, po druhé, dajú ti návrh na zmenu programu :)  a nezabudnu rýchlo poslať novu zmluvu, tu nesmieš podpísať, nájdi si právnika a žaluj Telekom... držím palce, ps, zarátaj svoj čas, ujmu spôsobenu - nemožeš použivať xbox online lebo internet nemá dostatočnu rýchlosť aj ked máš zmluvu, spomeň samozrejme aj ich postup, že ty si ich musel kontrolovať čo je nemyslitelne, veď oni ako poskytovatel musia dodraž zmluvu nielen na papieri ! a podobne, nič im nepodpisuj, napíš reklamáciu, urob dôkaz o odoslaní, s podacím lístkom, bombarduj ich písomne, nie telefonicky, aby si mal dôkaz, každý mesiac si zarataj 1000€ poškodenie tvojej dôvery :) voči monopolu a **piip** na tu bandu špiny.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Predtým si mal 6 trz 15 furt je to malo ale mam to brat ako zlepšenie? Skus počas jedného dňa merať  na striedačku lebo ja osobne som mal problém aj stále mám v zariadení. Notebook co stal 1k euro ma v sebe napr wlan chipset co je totálne v **piip**. Ten to nezvláda ale vyhral som sa s tým a je to trosku lepšie. S mobilom to meraj priamo pri routei a ak budes stále mat aspoň pod 23 riesil by som to. Na konci dňa daj mi vedieť ma to zaujíma ?

Nikdy nesmies testovat svoje pripojenie (cas odozvy a rychlost presnosu smerom von + dnu) cez WiFi pripojenie, resp. prepojenim medzi wifi klientom a wifi routrom ! WiFi je nehorazne nestabilne pripojenie ! Nestabilne to moze byt dokonca aj v pripade, ze siroko daleko niet uz dalsiej dostupnej WiFi sieti takej, ktora by narusala tvoju vlastnu WiFi siet (rozsah sirky radioveho pasma - podla poctu pripojenych dostupnych kanalov) a aj v pripade, ze si vo vzdialenosti pol metra od svojho wifi routra so svojim wifi-zariadenim, na ktorom vykonavas meranie (smartfon, tablet, notebook).

Napriklad modelovy priklad by mohol by asi taky, ze pokial je router v malej miestnosti so 4 stenami a po obvode sa nachadza spusta dalsich mensich stien, tak a pouzivas smejdacky WiFi router, tak on ten procak v tom smejdaku jednoducho "nestiha" nakolko on musi chudak vyhodnocovat svoje vlastne odrazene WiFi pakety vzdy ! vsetky ! pravidelne znova a znova ! a tym padom zatazuje tento blbec sameho seba, ha ha. Jednodcho ak chces hodnoverny dokaz testu pripojenia sam pre seba, tak zacni tym, ze otestujes "ping" a rychlost "download/upload" s vypnutim WIFI a s pripojenym kablom TP (LAN) v notebooku. Aj to za predpokladu, ze metalicka kabelaz je 100% v poriadku (zasuvky v stenach, kable, konektory kablov, konektory v zariadeniach /v notebooku/).

Na testy by som rad NEODPORUCAL tieto tretiotriedne scripty na nejakom Speedtest.net servery, ale najdi si kvalitny FTP server na uzemi CZ/SK, ktory ma fakt vysoku rychlost a skus stahovat do kompu napriklad nejaku tu Linux-ovu distrubuciu o velkosti 4GB DVD. Budes tam vidiet hodnovernu rychlost downloadu. Popripadne over tento zdroj FTP servera na test rychlosti este aj u svojich znamych alebo u kamosov, ze "jak rychlo to stahuje" este u nich. Skusit mozes stahovanie napriklad z nasledovneho zdroja, nasledovnu LINUX distribuciu (ktora funguje na optickej sieti rychlostou maximalnou moznou - obmedzenou internetovym providerom):

ftp://ftp.linux.cz/pub/linux/opensuse/distribution/leap/42.3/iso/openSUSE-Leap-42.3-DVD-x86_64.iso

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mam tento isty problem uz velmi dlho. 5x som volal arogantnych technikov s telekomu kde som bol na rovinu odpisany, ze nikoho to nezaujima ako mi to ide pomali u nich je vsetko v poriadku. Cakam do skoncenia zmulvy a odchadzam prec rovnako rusim aj pausal a celu magentu. Tato spolocnost u mna skoncila. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Michalsmolka235 ako si to meral cez kabel alebo wifi ? vypol si vsetky aplikacie ktore stahuju data ? mas aj TV ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar