Optika na dosah...

Otázka

• 0

Dobry den , opat otvaram tuto temu , lebo je to jednoducho hrozne. Byvam na Druzobnej ulici v Podunajskych Biskupiciach. Dva roky som platil v tejto lokalite nefunkcne DSL (kvoli dlzke kablov).

Na luke pred mojou nehnutelnostou vyrastol developersky projekt. Dom blizko mna cca 50m bude mat optiku!

Juchuu , potesil som sa ako profesionalny IT ckar ktory potrebuje byt na sieti v ktorukolvek hodinu.

Ale chyba lavky , Telekom mi jednoducho optiku neprivedie , vraj  mam skusit DSL , ktore tu nejde ani 2Mbit rychlostou.

Sused vedla mna riesi ten isty problem , toto je podnikanie? Kludne si kupim ten najrcyhlejsi net , aby sa to ST oplatilo !

Ale nie rozhodnutie je zda sa nezvratne , ' mame plany a vy tam nie ste!" Co Vam toto pripomina?

Prosim Vas ak mi chcete dat radu , napiste do mapy , na centrum a podobne , usetrite si bruska prstov , to som robil doteraz a bezvysledne.

Toto poslem vsade , takto sa u nas podnika! Samozrejme aj do nemeckej centraly.

Na nasej ulici je 22 domov a viem urcite , ze  by som nebol sam ktory by mal zaujem o pripojenie.

Dakujem ,

Robert

Editoval lotusrg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

Takychto prípadov je veľa. Keď si pozries mapku pokrytia...  Ešte sa môžeš dohodnúť s nejakym novym susedom a nazdielať si internet od neho. Keby si dal on 300Mb/s tak to je viac než dosť pre 2 domácnosti. Len ťažko sa s neznamimi ľuďmi dohaduje :/

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No ved , toto su take svojpomocne sluzby , ako keby mi to mali dat zadarmo a nie za peniaze , nechapem ich postoj.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie si sam. U nas v obci do jednej bytovky natahali optiku, domy vedla bytovky maju ADSL. Domy v strede obce ADSL, v mojom pripade zrychlujem z XL na L (teda nezrychlujem, pripojim sa zrejme ku vacsine obce a prejdem na lokalneho bezdrota), domy na okraji obce VDSL. Proste DSLAM postavili na kraji, obec dostala fajocku ze optika dostupna, vdsl dostupne a dalej neriesia.

Nechapem o co im ide. Ked som cital rozhovor s tym Maricom, ze vytiahnu aj 150mbps na metalike, ze masivne nasadzuju MSAN-y a ze zakaznici su spokojny a na forach su len ludia niekde na samote, skoro ma roztrhlo..

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No a toto je v Bratislave , kde nemam ani alternativu v DSL !

Jednoducho to tu ma taky utlm , ze tu nevedia garantovat ani tu najnizsiu rychlost.

Pride doba ked im bude dobry internet pre 22 domov... Ale ja nechcem cakat kym si to niekto "nahodou vsimne".

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar