Zrýchlenie internetu

Otázka

• 0

Dnes som sa dozvedel na linke technickej podpory  0800123777 čudné veci, ktoré sú nad rámec môjho chápania. Moja otázka: Prečo  my znížili rýchlosť pripojenia na internet z 5000 Kbps na 3300 Kbps. Odpoveď: V rámci skvalitnenia služieb a zvýšenia rýchlosti.  Ak Slovak Telekom nie schopný zabezpečiť služby pre už existujúcich zákazníkov  prečo ponúka služby novým zákazníkom a zakrýva svoju neschopnosť podobnými bludmi.  

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

Skutocnost je taka, ze novym zakaznikom davaju nove rychlosti bez problemov, no vsetko je to na ukor starych existujucich a vernych zakaznikov. Je to smutne ze tato firma alebo skor monopol si robi na SK trhu co chce, sami dobre vedia ze v odlahlejsich oblastiach nemaju ludia inu moznost pripojenia na internet len pomocou DSL , casto krat s tym najpomalsim profilom 4 Mb, ktore Telekom niektorim zakaznikom priskrtuje tak ako tebe a vobec ich to netrapi ze zakaznici su nespokojni.

odpoveď sa páči : 3 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To je  jedine  problem  Telekomu ako  to  celeé  dopadlo   a   radsej mali byt  ticho  a  nie este   sa chváliť  že  ideme  zrýchlovať .  A   namiesto  toho  aby  sa  tu   aspon  vyjadrili    tak    na  tých  čo sa stazujú  tu  na fore  radsej  ignorujú .   Uz  druhý  rok  po sebe    mi  znižuju  rýchlosť   na linke    tým že  preťažuju sieť.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Hovadiny samé trepú, už len nejaké slabé linky 5Mb/s budú teda preťažovať niečo, potom optiky 300/30Mb/s tie prečo nepreťažujú? Záhada, čo?

Celé ich zrýchlovanie, zaujímalo by ma načo to zrýchlovali keď údajne podľa nich nedokážu niektoré linky dať 8Mb/s a tým pádom im dajú slabší program pri ktorom majú ešte pomalší internet ako už mali pri tom 5Mb/s. (ktorý už aj tak je dosť pomalý).

A ešte čo je to poskytovať 4Mb/s ako najslabší internet ktorý ponúkajú (DSL)? To ešte po zrýchlovaní, to pri starej rýchlosti išlo 2Mb/s čo je úplne trápna rýchlosť, čo trápna s touto rýchlosťou sa nič nedá robiť, aj LTE má lepšiu.

Vyskúšaj teda naliehať na nich nech ti aspoň teda keď tvoja linka "údajne" nedá tých 8Mb/s tak nech máš aspoň pôvodných 5Mb/s. (si myslím, že bojovať o 2Mb/s pri takýchto už trápnych internetoch sa oplatí). Alebo môžeš odstúpiť od zmluvy bez poplatku, kvôli nedodržaniu danej rýchlosti (ale toto v prípade ak by u vás na dedine alebo kde to bývaš bol lepší poskytovateľ a oplatilo by sa k nemu ísť kvôli lepšiej rýchlosti).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ako pozorujem, že tu sa dávajú len otázky ale nikto zodpovedný na naše otázky neodpovedá...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A  kto  zodpovedny   by  tu na ne odpovedal .  Pokial  ma  zakaznik nejaky  problem   tak  nic  neriesia   max.  mu povedia   u  vas  to  nepojde  dajte  si  niziu  rýchlosť  to je  ich  riešenie.  Ale   keby    ich  tu pochváliš  tak  jeden   za   druhým by  sa   predbiehali    a  dakovali     za  pochvaly.  Uz   ich  mam  zacinat   plne zuby   asi  je  im  malo ked  tam  zakazníci  nechávaju prachy  za  TV,Net,  a  2 pausaly.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ked bol u mna technik, este pred zrychlovanim TT kraja, tak mi odpovedal na moju otazku protiotazkou, ze co chcu este na tych starych kabloch zrychlovant ked na vacsine uzemia SR su tie kable v zemi aj 30 rokov, navyse vacsina zakaznikov byva viac ako 2 km od ustredne, tak ze aj keby kable neboli tak stare tak narazame na dalsi problem - vzdialenost. Technici to zrychlovat ani nechceli podla mna, lebo maju samozrejme vacsi prehlad o stave infrastruktury ako  nejakí trtkovia z vedenia Telekomu. Ale zas ich chapem, ze oni si moc usta otvarat nemozu (aj ked maju pravdu,s tym stavom infrastruktury), lebo by vacsina z nich dostala vyhadzov a to samozrejme ani jeden z nich nechce. Dalsi problem ktory sa vyskytuje teraz je ze vacsine nezrychlili net ale naopak staru rychlost co dosahovali tak im ju este dropli o 1-2 mbit. Dovod je opať jednoduchy. Telekomu sa nechce investovat do infrastruktury na rozsirovanie kapacity ustrední, riesa to  tak ked chcu pripojit noveho zakaznika, ze staremu znizia profil, aj ked linka bezproblemovo isla aj na tom vyssom. Co sa mi pride ako neferove, lebo dost vela odoberatelo ich sluzieb su tam ako verní zakaznici uz niekolko rokov a im to vobec nevadi , sak viacerych obmedzime hlavne ze usetrime peniaze, ktore si budeme odmenovat na vianocnom vecierku. Pred 2-3 rokmi bol Telekom este v pohode, vsetko riesili da sa povedat promptne ale  posledne 1-2 roky je to coraz horsie, uz tych vyhovoriek ako to nepojde lebo toto a hento mam plne zuby pri najblizsom obdobi ked bude koncit zmluva, nepredlzim net ani telku a ta panička co bude volat a ponukat nam ich vymislene a nerealne benefity tak tu poslem do p.u.č.e.  Rad by som bol nech si to tu precitaju vrchní predstavitielia Telekomu a nech sa nad sebou zamyslia. PS. som zvedavy co planuju vymyislet do roku 2020 pre tych  co maju len 10 mbit DSL a viac to neda ,,,ked kazda domacnost ma podla zakona dosahovat minimalnu rychlost pripojenia 20 alebo 30 mbit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

NO   tak   aspon tam  mas  celkom ok   technika.  Ale   ked  vidim tých nasich   v  TN  kraji   u  nas  je vedenie   zvduchom  a   minule    si    technik  u  nas   otvori   skrinku  na  stlpe    chytil  hromadu kablov    zatriasol  s nimi    natlačil ich  späť   a  odisiel  to  bola  jeho  oprava   tak sa nečuduejm   že  to  maju v takom stave  akom maju.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nám keď zapájali ADSL tak prišlo Telekom auto s tou zdvíhacou plošinou, musel som s technikom bojovať lebo chcel navŕtať krížom cez okno kábel a ťahať to do prvej izby ktorú videl. Povedal som nech sa zbalí ak to nemá byť ako chcem ja. Pič0val, kurv0val ale nekoniec to tak spravil. 

Nedávno nám však zavádzali optiku a to sem prišli 2 chlapi (auto: ZYRY partner telekomu ) s rebríkom korý si nosili so sebu všade a optický kábel ťahali od stĺpu ku domu tak, že na koniec kábla si priviazali nejaký väčší železný šroub a prehadzovali to ponad ostatné vzdušné vedenia ktoré mu stáli v ceste. Boli ochotní, spravili všetko ako som chcel ale úprimne keď som ich videl tak mi ich bolo ľúto.

Môj názor je taký, že tých chlapov mizerne platia, nedostanú vybavenie aké potrebujú a pošľú ich k hrči káblov niekde na stĺpe, ktoré tam nechal možno niekto pred nimi a pôvodne boli ťahané pre telefón kde to možno tak stačilo... potom sa nečudujte že to takto vypadá. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To isté sa stalo aj mne, keď mi zavádzali optiku tak keď som to chcel natiahnuť do jednej izby kde by bol router, čo by trebalo vŕtať a takto, tak mi povedali, že načo, bude lepšie inde, a nakoniec to dali tak, že stačilo im vyvŕtať jednu dieru kde išiel kábel do optickej skrinky ktorú mám na chodbe kde ju mám hneď nad kuchynskou linkou. Pri optike 40/4 čo som mal nebol problém ísť cez wifi, to sa ešte dá, ale po prechode na 300/30 len uploadovo dosahujem dobrú rýchlosť.

Majú naozaj nejakých lenivých technikov, a tiež nechápem, prečo by si mal technik vyberať kde umiestní skrinku pre internet, len aby to mal čo najlahšie a nevyhovel tomu kto si zriaduje internet... Vidieť, že pri týchto technikoch ak by mal to natiahnuť podľa seba čo najľahšie tak bol by schopný ten router dať aj do miestnosti kde je záchod...

Toto čo sa deje nie je normálne, by ma ešte zaujímalo, keby som sa spýtal toho technika či by sa mu páčilo keby jemu tiež niekto naťahoval internet a natiahol by si ho ako by chcel či by sa mu to páčilo takto.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

originál technik telekomu už asi nie je.... optiku nám tu robili ZYR-áci a aj niektoré ostatné veci a "origi"technik telekomu čo chodia na fabiach combi a pod.....  samé kadejaké agentúry....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.