magio 3xTV cez dva kable

Otázka

• 0

Dobrý deň, objednal som si magio TV cez optiku a riešim ako prepojiť 3 setopboxy. Dajú sa napojiť všetky 3 TV na jeden kábel za pomoci switchov? Ak áno nebude vadiť ak plánujem napojiť ako koncový ten s nahrávaním? Ďakujem  Miro.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 0

@mirox77 tak to sa asi nebude tak dať. Asi budeš musieť mať každý jeden zapojený v ONTe (ale to je len môj tip) :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Cez switch podľa mňa pôjdu zapojiť aj všetky 4 ale nemám to odskúšané. Technicky by nemal byť rozdiel medzi tým či tam máte 2 alebo 3 pokiaľ máte toľko portov a takú priepustnosť na switchy čo určite máte aspoň 100 megabitovy switch a min. 4 porty.  Cez router by už bol problém.

A ako si predstavujete "zapojenie ako koncový"? Lebo to celkom nechápem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ten koncový som myslel tak že keď bude nahrávací budem nahrávat napr HD a druhý kanál pozerať či to bude stačiť dátový tok na nahrávanie pozeranie na dvoch možno až troch TV súčasne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pre upresnenie som mal zámer že od tej krabice kde sa pripájaju TV pôjdem jedným káblom pri 1TV bude switch z toho bude napojena 1TV a potom dalej k   switch2 a z neho napojena 2TV a 3TV.  3TV ma byť nhrávací box. 

Editoval mirox77

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak som Vás správne pochopil tak teraz to máte zapojené tak ako na obrazku č.1 a chcete zapojiť tak ako je obrázok č.2 a obávate sa, či kapacita linky bude dostatočná.
Neviem presné hodnoty na HD stream ale nebude to cez 10 Mbps čiže keby ste napájali aj 4TV a na kazdej je spustený HD program  tak spolu je to aj tak len 40Mbps (a to počítam s rezervou a magiu aktuálne nejdú 4HD streamy) Kapacitu linky si môžete predstaviť ako tok napr. vody.  Neviem aké máte switche ak máte 100Mbps tak na prvý switch privediete 100Mbps a prvá telka si "cucne" 10Mbps čiže na druhý switch Vám ostane 90Mbps a to môžete podeliť medzi 2 zariadenia o ktorých viete že si "necucnú" viac ako po 10Mbps. Takže na druhom switchi Vám ostáva stále aspoň 70Mbps.  je ale šanca že máte 1Gbps switche a kabeláž a tam je rezerva potom ešte väčšia. Čiže moja odpoveď - kapacitou nebudete limitovaný. 

IMG_20161114_130513.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

sused: 2x HD +sd.  3HD nepustí pozerať.  sd pojdu na všetkých troch pripadne 4-tv...  a nahrávať vie aj z troch boxov len bez Hd.... mám doma 3 boxy a exerimentovať asi ešte budem čo a ako popúšťa :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@andyandy754 sused :) viem že nejdú aj to tam píšem v zátvorke. konkrétne idú 2HD + 2SD. zároveň keď niečo plánuješ mal by si počítať s učrčitou rezervou + treba myslieť aj budúcna. Podľa toho čo tu píšem je tá rezerva naozaj veľká.
A možno nás Telekom časom prekvapí a sprístupní na optike viac HD streamov, prípadne zvýši bitrate ;-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no mohli by :)     a náhodou by som chcel vedieť prečo (či je to vôbec možné) zmeniť poradie programov na 3 boxe.... lebo nejak tretí neviem nájsť v ponuke ...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Plánujem to zapojiť ako na obr.2 zatiaľ nemám ešte nič len zisťujem čo treba a ako s použitím čo najmenej káblov nie kvôli cene9_9  ale kvôli priestoru v podlahových lištách. Tak až bude nainštalované napíšem aké switche som použil a ako to fachčí. Ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň, zapojené všetko funguje switch ZyXel ES-105A v3. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja by som šiel radšej do gigabitového switchu ale samozrejme že aj s týmto vám to bude fungovať bez problémov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar