magio 3xTV cez dva kable

Otázka

• 0

Dobrý deň, objednal som si magio TV cez optiku a riešim ako prepojiť 3 setopboxy. Dajú sa napojiť všetky 3 TV na jeden kábel za pomoci switchov? Ak áno nebude vadiť ak plánujem napojiť ako koncový ten s nahrávaním? Ďakujem  Miro.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 0

Ak som Vás správne pochopil tak teraz to máte zapojené tak ako na obrazku č.1 a chcete zapojiť tak ako je obrázok č.2 a obávate sa, či kapacita linky bude dostatočná.
Neviem presné hodnoty na HD stream ale nebude to cez 10 Mbps čiže keby ste napájali aj 4TV a na kazdej je spustený HD program  tak spolu je to aj tak len 40Mbps (a to počítam s rezervou a magiu aktuálne nejdú 4HD streamy) Kapacitu linky si môžete predstaviť ako tok napr. vody.  Neviem aké máte switche ak máte 100Mbps tak na prvý switch privediete 100Mbps a prvá telka si "cucne" 10Mbps čiže na druhý switch Vám ostane 90Mbps a to môžete podeliť medzi 2 zariadenia o ktorých viete že si "necucnú" viac ako po 10Mbps. Takže na druhom switchi Vám ostáva stále aspoň 70Mbps.  je ale šanca že máte 1Gbps switche a kabeláž a tam je rezerva potom ešte väčšia. Čiže moja odpoveď - kapacitou nebudete limitovaný. 

IMG_20161114_130513.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@mirox77 tak to sa asi nebude tak dať. Asi budeš musieť mať každý jeden zapojený v ONTe (ale to je len môj tip) :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Cez switch podľa mňa pôjdu zapojiť aj všetky 4 ale nemám to odskúšané. Technicky by nemal byť rozdiel medzi tým či tam máte 2 alebo 3 pokiaľ máte toľko portov a takú priepustnosť na switchy čo určite máte aspoň 100 megabitovy switch a min. 4 porty.  Cez router by už bol problém.

A ako si predstavujete "zapojenie ako koncový"? Lebo to celkom nechápem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ten koncový som myslel tak že keď bude nahrávací budem nahrávat napr HD a druhý kanál pozerať či to bude stačiť dátový tok na nahrávanie pozeranie na dvoch možno až troch TV súčasne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pre upresnenie som mal zámer že od tej krabice kde sa pripájaju TV pôjdem jedným káblom pri 1TV bude switch z toho bude napojena 1TV a potom dalej k   switch2 a z neho napojena 2TV a 3TV.  3TV ma byť nhrávací box. 

Editoval mirox77

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

sused: 2x HD +sd.  3HD nepustí pozerať.  sd pojdu na všetkých troch pripadne 4-tv...  a nahrávať vie aj z troch boxov len bez Hd.... mám doma 3 boxy a exerimentovať asi ešte budem čo a ako popúšťa :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@andyandy754 sused :) viem že nejdú aj to tam píšem v zátvorke. konkrétne idú 2HD + 2SD. zároveň keď niečo plánuješ mal by si počítať s učrčitou rezervou + treba myslieť aj budúcna. Podľa toho čo tu píšem je tá rezerva naozaj veľká.
A možno nás Telekom časom prekvapí a sprístupní na optike viac HD streamov, prípadne zvýši bitrate ;-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no mohli by :)     a náhodou by som chcel vedieť prečo (či je to vôbec možné) zmeniť poradie programov na 3 boxe.... lebo nejak tretí neviem nájsť v ponuke ...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Plánujem to zapojiť ako na obr.2 zatiaľ nemám ešte nič len zisťujem čo treba a ako s použitím čo najmenej káblov nie kvôli cene9_9  ale kvôli priestoru v podlahových lištách. Tak až bude nainštalované napíšem aké switche som použil a ako to fachčí. Ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň, zapojené všetko funguje switch ZyXel ES-105A v3. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja by som šiel radšej do gigabitového switchu ale samozrejme že aj s týmto vám to bude fungovať bez problémov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar