Koniec zmluvy-retencne oddelenie

Otázka

• 0

Prosím Vás, chcem sa opýtať : končí mi viazanosť mám magio internet L a k tomu pevnú linku L.  Cez net som pozeral ceny a to čo by mi vyhovovalo je za 21e (internet L pevná linka M). No som už dlho v telekome, chcem lepšiu ponuku cez retenčné oddelenie, nakoľko mam aj zaujímavé ponuky od konkurencie. Funguje ešte to retenčné či môžem rovno prejsť ku konkurencii?, Aky je postup ked chcem ukoncit spoluprácu s telekomom aj čo sa týka pevnej linky a dať pevnu linku a net od ineho poskytavateľa, ako dlho trva prechod , aky je postup atd?.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 odpoveď na túto otázku

• 0

Asi už to nefunguje, lebo asi cca minulý rok niekedy v decembri 2015 myslím, kedy som mal Magio Internet L za 15€ tak u orange mi ponúkali za 14€ 250/15Mb/s čo je oproti bývalým 40/4Mb/s rozdiel, tak som im skúšal povedať, že proste konkurencia mi ponúka lepšiu rýchlosť za takú istú cenu. Nech mi proste nahodia XL optiku, a nakoniec sa to nijak nevyriešilo, jedine mi radili si spraviť Chytrý balík aby som mal lepšiu cenu internetu.

Jedine ako môžeš znížiť cenu tak môžeš zrušiť pevnú linku, potom to budeš mať za 15€, v dnešnej dobe naozaj neverím, že pevná linka je nejako využívaná, ale ak ju využívaš pravidelne a potrebuješ ju, tak potom jedine ak ti v telekome nevyhovejú tak prejsť ku konkurencii.

Čo sa týka keď tak ukončenia jednoducho pôjdeš na pobočku napríklad a povieš, že chceš zrušiť služby, malo by to byť bez poplatku keďže to máš už bez viazanosti, potom už iba ak máš nejaké prenajaté od nich zariadenia tak tie vrátiš (ale to ti keď tak všetko oni povedia).

Čo sa týka prechodu tak, tuším ak by si išiel k orange a máš DSL internet tak tuším tam stačí u orange zadať niečo z faktúry a potom ti to prenesú. Ono vlastne orange má od telekomu tuším som niekde čítal aj prenajatú linku, čiže majú ako keby spoločnú. Čiže aj prechod je ľahký. Ale v prípade ak nie napríklad ku spomínanému orange nešiel by si, tak potom jedine zrušiť zmluvu, a u konkurencie si založiť nové služby ako si si ich zakladal u telekomu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar