HUAWEI HG8245H - prihlasovacie udaje

Otázka

• 0

/Dobry den, rad by som sa opytal ako sa dostanem do tohoto routeru kedze sa nachadza na mojom majetku rad by som sa do neho dostal. 

Pripadne, kedy bude moznost aby som mohol namiesto toho pouzivat vlastnu masinu ? Respektive ze dostanem iba opticky kabel a to je vsetko ?

Diky

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahoj @scandinator,

zariadenie HG8245H (ONT) je majetkom ST, Ak má zákazník objednaný HAG / ONT s WIFI (rental, v kombinácii s TV je za 0€), tedy toto zariadenie vytáča PPPoE (prihl. údaje a robí WIFI) a zákazník sa do neho dokáže prihlásiť. Údaje pre prihlásenie sú na zariadení zo spodnej strany (ak tam nie je uvedené heslo, tak heslo je SN).

Ak ale máš objednaný HAG bez WIFI tak sa do tohto zariadenia nedostaneš.

Pekný deň

Matej 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @scandinator,

zariadenie HG8245H (ONT) je majetkom ST, Ak má zákazník objednaný HAG / ONT s WIFI (rental, v kombinácii s TV je za 0€), tedy toto zariadenie vytáča PPPoE (prihl. údaje a robí WIFI) a zákazník sa do neho dokáže prihlásiť. Údaje pre prihlásenie sú na zariadení zo spodnej strany (ak tam nie je uvedené heslo, tak heslo je SN).

Ak ale máš objednaný HAG bez WIFI tak sa do tohto zariadenia nedostaneš.

Pekný deň

Matej 

Mam iba klasicku moznost pre rezidencnych zakaznikov. ked som sa pytal na tieto moznosti tak na telefonickej linke mi kazdy vravel ze to nieje mozne a nic sa stym neda robit. Tak ako teda ? mam doma klasickych 300/30 so statickou IP. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@scandinator možnosť routovacieho modu na ONT poskytujeme ešte len necelé 2 mesiace. 

Matej 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@scandinator možnosť routovacieho modu na ONT poskytujeme ešte len necelé 2 mesiace. 

Matej 

ahaa, chcem sa opytat. Na ktorom cisle mi daju kompletne informacie o tomto ? pretoze si myslim ze ked zavolam na 0800 123 456 tak ich tam moc nedostanem. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aj na zák. linke ti budú vedieť povedať. Ale aj tu ti poradíme, rovno aj ti môžem povedať, máš 2 možnosti.

1. možnosť: prenajímať si ten ONT za 0,50€ mesačne, čiže pri tomto prenájme budeš môcť využívať Wifi a aj prihlásiť sa do routra. A ako bolo spomínané ak máš Magio Televíziu a Magio internet tak máš zadarmo tento prenájom.

2. možnosť: Neaktivovať si prenájom ale zapojiť si za tento ONT svoj vlastný router ktorý si kúpiš ty sám. 

A ako si písal, tak možnosť dostať iba optický kábel a svoju mašinu si dať, to nie je možné, musíš mať vždy od nich to ONT a za to ONT si jedine ako som písal dať si svoj router. 

Taktiež, odporúčam ti možnosť číslo 1, ale ak chceš čo najväčšiu rýchlosť mať pri Wifi tak to potom jedine si svoj router kúpiť, lebo v tom ONT nie je žiadna extra wifi. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Matej 

Mozem vediet uplne presne info o tom pretoze na linke mi nevedeli nic povedat o ziadnej takejto sluzbe novej 2 mesiace. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Prečítaj si ak si nečítal môj príspevok, ale zhrniem to ešte raz:

Tá nový služba je o tom, že buď si platíš 0,50€ mesačne za to, že tento ONT bude na ňom fungovať wifi, alebo ak si neplatíš mesačne tento poplatok tak proste nebude fungovať a budeš si musieť pripojiť za ten ONT svoj vlastný router ktorý si kúpiš.

Alebo je možnosť mať túto službu zadarmo ak máš dve služby napríklad Magio Internet a Magio Televíziu v takomto prípade je to teda zdarma.

Editoval/-a Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takze skusim este raz takto. Samozrejme ako vravel T Matey, a ako som si myslel. na 0800 123 456 nemali ziadne info o tom :) sak naco. 

Skusim konkretnu otazku. ked budem mat tu sluzbu. Mozem zariadenie HUAWEI HG8245H vymenit za svoj https://routerboard.com/RB962UiGS-5HacT2HnT tak aby mi fungovala televizia a tak ? 

Editoval/-a scandinator

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

skús sa informovať na 0800 123 777

Technické linky

0800 123 777
Technická linka – riešenie porúch internetu a Magio TV

• Linka je bezplatná pre volanie zo SR.
  • Technická podpora internetových služieb a Magio Televízie je dostupná nonstop.
  • Linka umožňuje spojenie s operátorom, ktorý vám poskytne:
    • technickú podporu mobilného a fixného internetu
    • technickú podporu pri nastavovani mobilnych dátových služieb
    • technickú podporu digitálnej televízie Magio a Magio SAT
    • technickú podporu internetového telefonovania (Smart, Benefit, Optik volania)
    • technickú podporu služieb elektronickej pošty, webhostingových a doménových služieb, služieb počítačovej bezpečnosti

Ak vám nefunguje služba, odporúčame postupovať podľa návodu Prvá pomoc pri nefunkčnosti televízie, internetu alebo pevnej linky.
Manuály a najčastejšie kladené otázky našich zákazníkov nájdete v sekcii Wiki.
V prípade potreby môžete využiť aj mailový kontakt techgroup@telekom.sk

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takze skusim este raz takto. Samozrejme ako vravel T Matey, a ako som si myslel. na 0800 123 456 nemali ziadne info o tom :) sak naco. 

Skusim konkretnu otazku. ked budem mat tu sluzbu. Mozem zariadenie HUAWEI HG8245H vymenit za svoj https://routerboard.com/RB962UiGS-5HacT2HnT tak aby mi fungovala televizia a tak ? 

Takýto spôsob spraviť bohužiaľ asi nemôžeš, čo som tu na fóre čítal niekedy, tak ževraj ten ONT musíš proste mať, nemôžeš ho vymeniť za iné zariadenie, môžeš jedine na ten ONT napojiť svoj router ktorý si kúpiš ak chceš kvalitnejšiu WIfi napríklad.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar