Spomalenie optic. internetu cez den

Otázka

• 0

1. - Čaute :) Chcel by som sa opytať prečo mi skace rychlost internetu hore dole :)  Viem ze to bude sposobene asi poctom ludi pripojených v bytovke. Raz mam cez 300 mb/s a potom nemam ani 100mb/s.  Ako ze by to bol až taky rozdiel? A pri tom na sidlisku je optika nova par tazdnov pochybujem ze uz tolko ludi ma optiku. A jake rozmedzie rychlosti je teda garantovane? Existuje take nieco ..?

2. - A druha otazka spomaluje sa opticky internet ked je pripojených viac ludi? Ja som na kabel a 2 notebooky cez wifi.

Ďakujem :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

a zaujímalo by ma z akého základu sa počíta tá agregácia, či z 300Mbps? lebo pripustnosť optického vlákna je rádovo väčšia

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Potom sa ale vynára otázka či vám nestačí L-ko medzi 60 a 80 už nie je veľký rozdiel. Jedine ten upload. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

presne tak. Agregácia je 1:55, takže kolísanie na 100mbps neobstojí. Ja som dopadol obdobne - pri zriadení linky bolo prezentované, že j eu nás v bytovke zapojená už nová technológia GPON, tak že by nemal byť problém dosiahnuť aj 300/30. Aj to tak bolo. Po zriadení ešte pár mesiacov som mal reálne 250/30. Ale po niekoľkých mesiacoch prišlo orezanie pásma. Ani v noci, ani vo voľné dni, ani ráno, ani večer nedosiahnem teraz viac ako 80/25. Po niekoľkých urgenciách, čo sa deje, mi bolo oznámené, že som v tolerancii.... Je pravda, že je veľký boom na celom sídlisku, veľa ľudí si dáva magio telku, magio net a pod. Takže tu bude najskôr pes zakopaný... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

agregácia na optike je 1:55 takže 300/55= 5.5 Mbps je ešte stále "akceptovatelné" 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

1) Optika je v principe broadcast, nie point-to-point ako metalika.. Znamena to, ze v jednom momente moze "kricat" len jeden, takze cim je viac ludi napojenych na jednom uzle, tym vacsie je celkove vytazenie kapacity. Neviem, ake kapacity ma Telekom, ale ak ak je napriklad kapacita napriklad 1GBit, tak logicky nedokaze naraz utiahnut 10 klientov co chcu 300MBit naraz, to by musela mat kapacitu 3Gbit.

Toto vysvetlenie je ale velmi zjednodusene, aku ma Telekom architekturu a kapacity netusim, ale vobec sa poklesu rychlosti v exponovanych casoch nedivim, stale je to len domace agregovane pripojenie a ruku na srdce, spomalenie na 100mbit je stale 10-nasobok toho, co dosahuju ludia s ADSL XL a za rovnaku cenu..

Garantovane mas samozrejme len maximum, viac nez 300mbit nedostanes. Minimum garantovane nikdy nemas. Ak si ocakaval garantovanu linku, musis sa obratit na business ponuky, kde ale ocakavaj ze ta to bude mesacne stat vklude aj 100-nasobok.

2) Logicky, ak na svoje domace pripojenie zapojis viac zariadeni, tak sa kapacita pripojenia deli, takze ak by si napriklad stahoval na 3 pocitacoch naraz, tak sa to samozrejme podeli medzi tie tri pocitace..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar