Powerline

Otázka

• 0

Zdravím, túto otázku skôr smerujem k ľudom alebo niekomu kto má skúsenosti s powerline pri Magio Televízii, presnejšie pravdepodobne si budem zriaďovať. Presnejšie ako je na tom Magio televízia pri pripojení internetu cez powerline. Presnejšie som počul, že ide o to, či je v okruhu elektrická sieť, a na jednom ističi, presnejšie mám byt po prerábke, 1 izbový, čiže s týmto by problém nemal byť. Momentálne mám cez satelit televíziu, ale neviem teda, či sa oplatí teda cez powerline to vyskúšať, alebo radšej si zobrať Magio SAT, lebo čo som pozeral nejaký extra programový rozdiel nie je, len v tom, že pri Magio SAT musím mať parabolu a pri Magio Televízii cez kábel, iba pripojený box na internet. A ako pozerám, asi v magio cez kábel je viac HD kanálov.

Ešte jedna vec by ma zaujímala, neviete niekto či kanál MTV je ten hudobný či ten kde sú nejaké tie americké relácie či čo to (Ale to asi bude MTV Europe a toto čo ponúka Telekom bude MTV.)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

V  jednoizbovom byte po prerábke elektroinštalácie by som problém neočakával, pokiaľ ale je to možné určite by som vám radšej odporučil ťahať UTP kábel a nepoužívať Powerline. 

Možno Vám pomôže prečítať si aj túto tému.

A pokiaľ ide o to MTV tak zatial vždy keď som na to prepol tak tam bola nejaká blbá reality show, občas hudba.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aha, dobre, tak to potom teda asi radšej zabudnem na TV cez kábel a pôjdem do tej satelitnej. Ono akože, ONT je sám o sebe zle umiestnený, presnejšie na kuchynskej linke pri vchodových dverách, a kábel by som musel ťahať na opačnú stranu bytu, a nenápadne by to nešlo. VIem, že to ide keď mám plávajúcu podlahu, ale pri mojom prípade bohužiaľ nie. Ono ja mám svoju parabolu ktorú som si kúpil pri mojom aktuálnom poskytovatelovi, ale keď by mi nešli žiadne programy v HD tak to radšej využijem ďalej parabolu a budem mať aspoň nejaké HD kanáli, čo som pozeral zo základných SK/CZ programov iba asi 5 programov je bez HD pri sate.

S tým MTV je to teda škoda, pri starom poskytovatelovi som mal všetky: MTV Dance, MTV Hits, MTV Rocks a teda tento ich MTV je teda MTV Europe kde sú tie sprosté reality show a občas hudba, narozdiel od tých čo som vymenoval tie čo som vlastne vymenoval majú iba muziku, ale čo pozerám až pri XLkovom balíčku sú všetky tieto programy :(

No nič, ďakujem teda za skorú odpoveď, pomohla by pri rozhodovaní, že teda lepšia voľba bude ten magio SAT, keď teda nebudem musieť riešiť aspoň inštalácu paraboly, iba keď tak preladenie. Označujem teda tvoju odpoveď ako riešenie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Akože ja neodpisujem úplne technológiu powerline :)  Používam aj doma a funguje len pri powerline Vám nikto nepovie na 100% či to pôjde alebo nie kým to nevyskúšate. Jednoizbák je dosť malý, čiže nemáte tam dlhé vedenia...  Na druhej strane zapnete vysávač, mixér, indukčnú dosku, žehličku a zrazu zistíte, že vám nejde TV tak to je nepríjemné. Mám známeho, ktorý mal powerline riešené na jednej zásuvke s práčkou a keď prali tak nemohol pozerať TV lebo to začalo sekať. Ja som mal problém pri sledovaní TV s tým, že powerline adaptéry boli na rôznych poschodiach pomerne veľkého rodinného domu. Aj keď som v testoch namaral 150-200Mb/s obšas to proste sekalo a neprišiel som an to, že prečo a bool som z toho na nervy :D Teraz používam powerline na pomerne malú vzdialenosť lebo som ešte do tej izby nevyriešil kabeláž a funguje mi to aj keď cítim, že prepínanie programov má väčšie opozdenie ako na TV s káblom. 

A ak Vám tá parabola neprekáža tak by som sa jej nezbavoval, dátové toky na HD programoch cez SAT sú u niektorých poskytovateľov lepšie ako v Magio optik. A SD programy na Magio optik sú len také machľanice na väčších TV  :D  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar