Otázka

14 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahoj @stromokocuur,

ipv6 stále neposkytujeme. Ak sa situácia zmení, budem o tom informovať.

Pekný deň

Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

Ale cez tie iste vedenia orange uz ipv6 poskytuje, tak mozeme ocakavat aj podporu z majoritneho kablo telecomu? Resp v akom casovom horizonte? Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na komunikaciu s konkretnymi koncovymi zariadeniami v domacej sieti napriklad bez saskovania s tunelmi a natkami .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mat IPv6 v roku 2017 po viac ako 20 rokoch od vzniku (RFC 1883) by bolo celkom fajn. Pokial nechce alebo nevie Telekom nasadit IPv6 plosne aj ked viem, ze ho na xDSL pripojeniach testuju uz X-rokov pre vyvolenych ludi, tak by mohli aspon spravit "public" tunel pre klientov. Bolo by to lepsie ako nic a nemusel by som si tunelovat IPv6 cez Frankfurt a externe sluzby.

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

v tesco bude akcia na velku noc;)

alebo si pomôzes sam, budes potrebovat router ktory podporuje 6to4 Tunnel

ja mam VDSL modem v bridge mode a k nemu mikrotik

na tunnelbroker.net si nechas priradit rozsah IPv6 

nastavis si v zariadeni IPv6 rozsah pre domacu siet

ak nemas pevnu IPv4 adresu budes si musiet nastavit DDNS pre tunnelbroker

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ano, pri Telekom internete je verejna IPv4, na tom funguje HEnet tunnelbroker dobre, to som mal tiez tak kedysik.

Teraz mam aj Orange DSL a dal som to prehodit na IPv6, tam je ale vec, ze pri tom DS_Lite clovek potrebuje zas tunnel pre IPv4, ako som napisal tu:

http://orangedsl.piestany.me/

ale tu stranku este budem muset aktualizovat, lebo odvtedy sa vela zmenilo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @stromokocuur,

ipv6 stále neposkytujeme. Ak sa situácia zmení, budem o tom informovať.

Pekný deň

Matej

V Nemecku uz v 2015/2016 Telekom zacal poskytovat /56 IPv6 tak ako OrangeSVK na DSL. Ale mne sa zda, ze v nemecku prave nie cez DS_Lite ale mozno tam skutocny dualstack, nevidel som ale podrobnosti, iba som videl na Telekom routeri, ze tam mal /56 verejnu siet nakonfigurovanu, tak som bol prekvapeny, ze ako to, ze Telekom poskytuje IPv6 a ja o tom nic neviem, lol.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

IPv6 nema zatial zmysel. Ja som napr. rad, ze IPv6 nemam. Ak chces silou mocou IPv6, tak si ju cez HE zriad ako ti uz radili.

Neviem sice co tym ziskas, kedze cely internet ide na IPv4 (IPv6 sa musi tunelovat)

Editoval janyxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

IPv6 nema zatial zmysel. Ja som napr. rad, ze IPv6 nemam. Ak chces silou mocou IPv6, tak si ju cez HE zriad ako ti uz radili.

Neviem sice co tym ziskas, kedze cely internet ide na IPv4 (IPv6 sa musi tunelovat)

Priatelu, ipv6 zmysel ma. Mozno nie pre teba, a kludne bud aj rad, ze ju nemas. Ved preco sa vozit na bicykloch, ked tu mame spolahlivu drezinu ? A cely internet 'ide na ipv4' ? Priatelu - studuj a uc sa, inak ti hrozi, ze budes navzdy zverejnovat blabol.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

IPv6 zmysel ma, ale od kedy je tu Ipv6 ? Uz je tu cez 20 rokov a pozri sa podla statistik google kolko toho na IPv6 ide  https://www.google.com/intl/en/ipv6/statistics.html je to biednych 25%.

Ano IPv6 je super ale ak by bolo vsetko na IPv6. Inak sa musia vyuzivat tunelovacie mechanizmy zo sveta IPv6 do sveta IPv4. Ja si myslim, ze IPv4 adries je dostatok a este dlho sa bude NATovat. Nedavno sa vratilo do sveta IPv4 cez 4 000 000 adries, ktore neboli vyuzite.

Uplny prechod na IPv6 bude trvat este hodne hodne dlho

A k tej poslednej vete co povazujes za blabol. Mohol by si mi to blizsie vysvetlit ?

Cely internet ide na IPv4, to je fakt kamo, nie blabol. Ten kto ma IPv6, tak mu provider musi vytvorit tunel do sveta IPv4 inak h*vno uvidi.

Staci takto ??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar