Otázka

• 0

Dobrý deň

v obci Hviezdoslavov sa ťahala optika a chcel by som vedieť kedy bude spustená. Je to v novej časti pri zastávke Kvetoslavov kde sa stavala kompletne nová štvrť s inžinierskými sieťami.

Na  každom pozemku je tam prípojka.

za odpoveď vopred ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

14 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahoj, dakujem za info tiez som dnes pozeral na mapu a potesilo ma to ze to konecne sfunkcnili :) , kontaktovat ich budem cca v marci vtedy by mal byt uz dom hotovy.

Teraz len dufam ze stabilne a rychle pripojenie :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mám info, že sa v tejto lokalite pohybuje nejaký "predajca" a ponúka internetové služby od Telekomu. Takže to vypadá že je to už funkčné. Potvrdzuje to aj mapa pokrytia  :) škoa len, že sa Telekom nezobudil o niečo skôr. Takto zákazníkov vyfúkol lokálny poskytovateľ a zaviazal si ich na 2 roky...

Untitled.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak tak dobre si to over, toto mi nepride na skrinku od Telekomu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

stĺpik tam máš ale to neznamená, že ho tam musel postaviť telekom a že to je funkčné. 
daj vedieť ako si dopadol.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte tak davam vediet ako som pochodil. Pondelok minuly tyzden som poslal mail s cislou parcely  o overnie dotupnosti internetu. Nasledne som sa informoval u developera ako je to s netom - ze vsetko je uz zapojene a funkcne. Dnes teda po tyzdni od odoslania mailu do Telekomu som dostal odpoved ano je u Vas dostupnost ale len VDSL. Nasledne som dnes poslal druhy mail ake su dostupne rychlosti a odpoved bola .... ospravedlnujeme sa za chybu na udanych parcelach nie je ziadna pripojka pre internet. Takze z toho mi vypliva ze tam maju asi trosku bordel kedze ta pripojka tam realne je a mala by byt uz aj zapojena. Este skusim ist na pobocku. Takze asi zatial tolko :-) Uvidim co bude dalej 

IMG_0650.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neviem ako to tam je ale možno tu prípravu robil developer a potom hľadali poskytovateľa. Nemusel to byť zrovna Telekom. Tie prípojky sú aj tak na **piip** neviem ako to máš ty ale v tej čo som videl ,aj keď sme ju neotvarali, ale vypadá to tak že ide z krabice na ulici do domu UTP kábel a nie opticky. Na prevod z optického kábla na utp ale treba aktívny prvok vyžadujúci napájanie. Čiže predpokladám že opticky kábel sa bude musieť ťahať nanovo z krabice na hranici pozemku až do domu. Ak tieto veci ešte iba riešiš tak si na to dohliadni, prípadne sa poraď s niekým a možno si ušetriš prácu a peniaze do budúcna.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj, uvidím čo mi dajú vedieť. Máš pravdu pokiaľ si tých ľudí nechytia hneď na začiatku, tak majú smolu. Len mi je divné, že si to tam natiahnu a potom sa na to vyprdnú.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Partner Telekomu jazdil aj u nás keď ťahali optiku. Vypadá to teda že sa možno situácia zmenila a naozaj to tamn spúšťajú. V čase keď som to zisťoval som písal cez chat na telekom stránke. Keďže dom nebol ešte skolaudovaný tak som im dal číslo LV a povedali mi že keď zistia tak mi zavolajtu. Čakal som asi 3 dní na odpoveď a povedali mi že jednoducho to v pláne vôbec nemajú. V okolí BA vznikajú nové štvrte dokonca sa nebojím povedať že celé dediny ako huby po daždi. Ak sa Telekom nechytí týchto ľudí hneď na začiatku príde o veľa zákazníkov. Spomínaný lokálny provider na viazanosť 2 roky a vela ľudí je pohodlných a nebude sa im to chcieť meniť pokiaľ to bude fungovať a oni navyše medzi časom investujú do satelitnej TV techniky, wifi zariadení...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj, ďakujem za odpoveď. Mám v tejto oblasti kúpený pozemok. Podľa papierov čo mám k pozemku tak tam je potiahnutá komplet optika (info od developera + stavebné povolenie). V septembri som začal pomaly stavať. Bolo mi čudné, že susedia čo tam bývajú majú všade satelity, keďže som stále v tom, že je tam potiahnutá optika. Zhodou náhod v septembri pri stavbe na pozemku zastavila dodávka (s nápisom partner Tekekomu ťahanie sietí) a chlapi začali robiť niečo s káblami pri skriňách. Tak som sa ich opýtal, že či naozaj tu má siete Telekom, a či sú naozaj potiahnuté po celej výstavbe, že áno len, že dorábajú ešte nejaké veci a že sa celá štvrť už len musí napojiť na chrbticu a cca, že by to malo byť tak za 2 mesiace. Preto som sem písal, že v akom je to stave, už som napísal aj na marketing, čo mi poradil filipec12, keď budem vedieť odpoveď dám sem vedieť. Skúsim ešte kontaktovať developera, ktorý predával pozemky, že čo sa deje. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Presne v tej výstavbe som zisťoval dostupnosť  pred nejakým časom cca 2- 3 mesiace dozadu a odpoveď ktorú som dostal je že neplánujú.  Nejaká príprava na prípojky tam je  pred každým domom, na začiatku ulice som videl aj oranžové chráničky na optiku ale zrejeme to budoval developer a nedohodol sa s Telekomom. Pokiaľ viem tak optické vlákno tam nie je natiahnuté . Väčšinou sa tam ľudia pripájajú cez wifi od lokálneho poskytovateľa, 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Poloz tvoju otazku na marketing@telekom.sk...tam by ti mali dat jasnu odpoved.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Laskavo mi da niekto odpoved na moju otazku alebo to tu nikto nesleduje ??? Co je toto za pristup ??? Od 28 oktobra absolutne nic.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar