Spomalenie internetu

Otázka

• 0

Zdravim, chcel som sa spytat, preco po avizovanom celoplosnom zrychleni internetu konkretne u mna v programe magio L 5mbit/s mi teraz ide internet len okolo 3mbit/s ? Toto je to Vase slavne zrychlenie ? Volal som s panom na technickej podpore a ten mi oznamil, ze linka bohuzial viac neutiahne, ze sa s tym mam zmierit. Takze nie, ze mi nejde ani aspon 5mbit, ktore roky rokuce islo, ale nebude ani prechod z 5 na 8 ? To nas mate fakt za blbcov ? V zmluve mame jasne aspon 5mbit/s a vy si nas jednoducho degradujete na magio M v cene magio L o com nas nielenze ani nikto neinformoval, ale hlavne sme ani na nic take nedali suhlas. Takze v podstate nejakych ludi pekne priskrtite bez vedomia a nejakym pekne pridate, alebo ako to mam chapat ? Je tu aspon niekto kompetentnejsi kto by s tym nieco urobil, lebo uz 2 dni sa snazim aspon dostat normalnu odpoved. Jedna sa o trnavsky kraj, kde malo byt zrychlenie dokoncene uz 25.10.2016. Smutne je, ze som neni jediny, ale deje sa to aj viacerym. Dole prikladam momentalnu rychlost, dakujem Telekom, Vasa vizitka....

Screenshot_2016-10-26-08-33-31-083_org.zwanoo.android.speedtest.png

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

61 odpovedí na túto otázku

• 0

Ja som sa vyriesil sam, lebo ked si sam nepomozes mas h0vno. Chlapci nebojte rok 2017 bude prelomovy, jednoznacne hladajte alternativy, uz dost vela poskytovatelov sa spamatava...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Taka mala perlicka: den po ukonceni netu od nich nam hned volali nejaki papalasi z BA, ze ci nechceme 30mbit VDSL.

Takze, ked som to riesil sa to nedalo len 2mbit/s dslko a ked ich poslete do vecnych analov, tak sa aj zaujimaju. Tych 30mb je stale asi len teoretickych, ked ma zdrbali z 5mb na 2 a nedokazali to udrzat, haha jasne teleshoping uz Vam verim :D:D:D

Toto je presne pristup Telekomu vseobecne. Kolega ma celu rodinu mobilne pausaly a vsetko na jednu fakturu v Telekome. Koncila mu viazanost a chcel nejaky bonus, napriklad nejake data - nie neda sa, nemozeme, kto to kedy pocul. Zacal teda vsetky cisla migrovat do konkurencie, normalne sa to uz rozbehlo, bol podpisat zmluvy a zrazu volaju z Telekomu ze ostante, da sa, dame vam, len neprenasajte. Tak povedal ze ak to vedia zariadit aby nemal problem u konkurencie a daju mu ten bonus na papier, tak ostane. Dalo sa. Nechapem tu ich logiku, skratka sa spoliehaju na to, ze clovek tu vypoved neda..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj, som veľmi rada, že som našla túto debatu, lebo som si už pripadala ako mimoň, a že asi "blondýnka" čo nechápe že ked som doteraz mala Lkový ADSL internet zo stabilným a mne postačujúcim 4 Mbis tak sa mám zmieriť zo spadnutím do Mka na 2 Mbi/s. Vraj som ďaleko od ústredne, vraj sú vzduchom vedené káble k našemu domu asi staré a technik to meral a NIE je možné to zrýchliť! ...ale po prečítaní tejto debaty som rada, že som sa zatiaľ nedala odbiť.  :D V Júni 2016 som podpisovala dodatok na dalšie dva roky s tým, že do 1 roka bude dostsupná VDSL technologia v našej obci a sme na jednej vetvi od ústredne prvý dom a zo zriadením VDSL nebude problém  a dnes sa mi technik na technickej podpore snažil vysvetliť, že som príliš vzdialená od ústredne na dosiahnutie pôvodnej rýchlosti ktorú sme mali  asi 5 rokov!!!. Nakoniec sa ma ešte opýtal že ako viem ako idú káble a vedenie, stlp mám prakticky vo dvore a na kopáčov čo mi podkopali plot ked ukladali tie ich káble som tiež ešte nezabudla :D. Argument, že nech teda vymenia tých 5 m kábla čo mi ide k domu mi odrazil tým, že ST neinvestuje do starých pripojení. ... výhovoriek million,... Dala som si zistiť možnosť pripojenia "nového" zákazníka na dom oproti nášmu kde kábel telekomu nevedie a ponukli mi 8Kbi/s pripojenie ...takže na nalákanie nového z ákazníka kapacity majú a presne touto debatou sa mi potvrdila moja domienka, že je ich zvyšovanie rýchlosti na úkor stabilných stálych zákazníkov... Technik mi nakoniec  to dnes "upravil" a nakoniec mám aspoň toto: http://www.speedtest.net/my-result/6094725446. . Ako mám formulovať reklamáciu aby som docielila to čo som mala doteraz a dá sa spolu s internetom vypovedať aj satelitná televízia? ja ked od nich odídem tak chcem zo všetkým ku konkurencii.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Idealne by bolo keby nam vies poskytnut informacie o parametroch tvojej linky z wifi routra.. z nich sa da presne odcitat ako daleko si od ustredne, ake rezervy ma/nema tvoja linka a ci ta na technickej podpore klamu alebo nie. Samozrejme ono to po tom zrychlovani je horsie, bud uz na ustredni nie je dostacujuca kapacia alebo  to pri zvysovani rychlosti spraviili tak, ze ked niekomu z tvojej lokality zvysili rychlost tak automaticky teba a mozno aj viacrerych takto na rychlosti obmedzili.. mne tiez nezvysili rychlost ale nastastie mi nechali staru a neznizili mi ju. Samozrejme, ak nie si spokojna s ich pristupom a sluzbami da sa sluzba vypovedat ale ci sa da odstupit od zmluvy bez zapalatenia pokuty to sa treba popytat priamo ich. Podla mna mas narok na odstupenie od zmluvy bez zaplatenia tmluvnej pokuty..nakolko ti znizili rychlost bez toho aby ta o tom informovali, aby si vyziadali na to tvoj suhlas a  neviem ci teda platis mesacne ako keby vyuzivas program L ale vlastne mas M. Rozhodne sa nenechaj odbit, na nich treba uz teraz tvrdo a kolkokrat aj s krikom :D

pripajam uzivatelsk prirucku k routru ADB aby si vedela ako sa lognut do routra a vytiahnut z toho parametre linky

https://www.telekom.sk/documents/10179/76748/Uzivatelska+prirucka+ADB+VV3212+72dpi.pdf/7eab5b6f-c79f-435b-a00d-91b8fc835956

pre Speedport Entry2i

https://www.telekom.sk/documents/10179/594525/Manual+wifi+router+ZTE+II+19x15cm+09_15.pdf/0a2bd023-5321-44c4-a853-5e697ef2128f

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem za reakciu. tu je v prílohe ten router :d..

DSL2.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

podla utlmu linky (47,5db) si od ustredne vzdialena cez cca 3,5km max mozna rychlost je tak odhadom do 6,5 mbit takze keby chcu tak ti mozu dat taku rychlost aku max linka zvladne ale ocividne nechcu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Môžeš mi prosím vysvetliť čo je v tomto prípade ústredňa? 3,5 km mám vzdušnou čiarou centrum Martina..Pred dvomi rokmi mali v mape plánovaného pokrytia VDSL technológiou ten okruh na mape označený zo "skrine" ktorá trčí zo zeme pri obecnom úrade a tá je vzdialená 60-80 m.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ústredná je taká väčšia alebo menšia biela "skriňa"  na ktorú sú pripojení všetci účastníci ktorí sú pripojení na internet  ...Odtiaľ sa ťahaju metalické káble ktoré sú zvyčajne uložené v zemi priamo až po domy. Ústredná ako keby riadi a monitoruje tvoje pripojenie k internetu   

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dala som si zistiť možnosť pripojenia "nového" zákazníka na dom oproti nášmu kde kábel telekomu nevedie a ponukli mi 8Kbi/s pripojenie ...takže na nalákanie nového z ákazníka kapacity majú a presne touto debatou sa mi potvrdila moja domienka, že je ich zvyšovanie rýchlosti na úkor stabilných stálych zákazníkov... 

8Kb/s je oveĺa menej ako 2Mb/s  ak ti ako novému zákazníkovi ponúkli takúto rýchlosť tak je tvoja lokalita na tom zrejme veľmi zle.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ďakujem za reakcie. Podľa informácií od technika čo bol u nás doma merať linku, by v Apríli-Máji mala byť v obci sprevádzkovaná VDSL to zo vzdialenosťou problém mať nebudeme - vraj :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to cohovoria je jedna vec a realita druha :) az ked budes mat vdsl a otestovanu rychlost tak az potom mozes spavat s kludnym svedomim :D zatial su to od nich reci len v teoretickej rovine, pokial ti nebudu volat ze je u teba dostupne VDSL tak by som to tak vazne zatial nebral  :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar