Spomalenie internetu

Otázka

• 0

Zdravim, chcel som sa spytat, preco po avizovanom celoplosnom zrychleni internetu konkretne u mna v programe magio L 5mbit/s mi teraz ide internet len okolo 3mbit/s ? Toto je to Vase slavne zrychlenie ? Volal som s panom na technickej podpore a ten mi oznamil, ze linka bohuzial viac neutiahne, ze sa s tym mam zmierit. Takze nie, ze mi nejde ani aspon 5mbit, ktore roky rokuce islo, ale nebude ani prechod z 5 na 8 ? To nas mate fakt za blbcov ? V zmluve mame jasne aspon 5mbit/s a vy si nas jednoducho degradujete na magio M v cene magio L o com nas nielenze ani nikto neinformoval, ale hlavne sme ani na nic take nedali suhlas. Takze v podstate nejakych ludi pekne priskrtite bez vedomia a nejakym pekne pridate, alebo ako to mam chapat ? Je tu aspon niekto kompetentnejsi kto by s tym nieco urobil, lebo uz 2 dni sa snazim aspon dostat normalnu odpoved. Jedna sa o trnavsky kraj, kde malo byt zrychlenie dokoncene uz 25.10.2016. Smutne je, ze som neni jediny, ale deje sa to aj viacerym. Dole prikladam momentalnu rychlost, dakujem Telekom, Vasa vizitka....

Screenshot_2016-10-26-08-33-31-083_org.zwanoo.android.speedtest.png

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

61 odpovedí na túto otázku

• 0

Preco to spravili Lukas120 ? No hadaj ?

Presne pre toto:

Rychlost Vasho internetoveho programu nebolo mozne zvysit z dovodu zachovania stability internetovej sluzby a sluzieb okolitych zakaznikov. 

Nie tvojej stabilty, ale stability tych, ktory maju prave teraz rychlejsi net. V podstate je to uplne proste. Ich infrastruktura to nezvlada, par ludi hodia na nizsie programy a par ludom zvysia rychlost a hotovo. Presne tak mi to povedali asi 3 technici, skoda, ze som si nevypytal ich mena, by som ich tu pekne ocitatikoval...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No   ako    ich  technikov    ani    nespominaj.  A  ze  to nezvlada   ich  infrastruktura  to mi je  jasne    podla  toho  ako  si  ich vychýrený  technici  k nej  správaju.   Ich  telekomunikačný    stĺ    mam    vo  dvore     a  stacilo mi raz   ked  si  tam   prisiel    ich  technik   a  zacal   tam   tie  káble  skubat   jedna    radosť  .  A  neraz  v    nasej    lokalite som  videl  stlpy   kde  pripajaju  bez  dvierok  a   cele  kable   povipadavané  po zemi niekolko dní.  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na ich zvysovanie rychlosti im vsetci jebkaju, problem je, ze ti kkti ti odstrihnu aj linku, ktora ide uz roky overene, takze nebudes mat ani zrychlenie, ani staru rychlost, ale j€bnu ta rovno na nizsi program. Presne tak to spravili mne a kvantum dalsich. Par papalasov, co su blizsie k ustredne, alebo maju lepsie linky si uziju zrychlenie a na ostatnych sa z vysoka vykadia. Chcel by som vidiet ℅ medzi osranymi zakaznikmi a tymi, co im bolo vyhovene. Ja s tymi zobrakmi koncim od mobilu, cez pevnu linku po internet, takze hlbokyyy anaaal, mam v piiiiiiici :D

Presne tak suhlasíjm :) 

Na ich zvysovanie rychlosti im vsetci jebkaju, problem je, ze ti kkti ti odstrihnu aj linku, ktora ide uz roky overene, takze nebudes mat ani zrychlenie, ani staru rychlost, ale j€bnu ta rovno na nizsi program. Presne tak to spravili mne a kvantum dalsich. Par papalasov, co su blizsie k ustredne, alebo maju lepsie linky si uziju zrychlenie a na ostatnych sa z vysoka vykadia. Chcel by som vidiet ℅ medzi osranymi zakaznikmi a tymi, co im bolo vyhovene. Ja s tymi zobrakmi koncim od mobilu, cez pevnu linku po internet, takze hlbokyyy anaaal, mam v piiiiiiici :D

Presne tak suhlasíjm :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tomu ver bracho, uz sa tesim na novy net, v telekkte si mozu strcit ich FUP do <l>. Odteraz ziadne limity. Uz aj Krovak Xixao ma urcite lepsi nez mi ponukaju oni :D

Editoval nothing_
Info

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vdaka Vam Telekom za Vasu neschopnost, uz mame novy net od noveho poskytovatela, aspon na nieco ste dobri :D:D:D

Bez názvu.jpg

Editoval nothing_
info

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak  to   mas  super   že  máš   na  výber. Bohužial  nie  každý  ma  podobnú  možnosť   takejto  zmeny.  Pre telekom  u  nás  je jediné   šťastie   ze  nic  schopnejsie nieje.  Mam  len  z  možnosti  Wimax, Wifi, DSL, a to  vôbec neratam   to  zdegradovane  LTE  od  swanu   kde je  90 %  veci   obmedzene  na 6 Mbit.  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som si dal prave wifi a zatial musim povedat, ze super. Stihlo tu uz aj prsat, byt hmla a silny vietor a kvalita signalu stale super.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jedine ti možem  závidieť   že  váš  lokálny  wifi  poskytovateľ  dokáže poonúknuť  20 Mbit.  U  nás    su  dvaja  jeden   da  max  12  a druhý  15. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Máme Magio Internet L cez ADSL po novom zrýchlovaní sme mali mať 8/1 ale rýchlosť bola zrazu ledva 3/0,5 čo nie je ani predošlá rýchlosť. Volal som na poruchy kde mi povedali, že je problém v linke a bude to riešiť technik ale že nám upravili profil na 4/0,5 a máme si znížiť program na M. Pýtal som sa teda, či máme nárok na odstúpenie od zmluvy, ževraj áno. Prekvapivo hneď na druhý deň prišiel technik, opravil čo bolo treba, zavolal na ústredie a zrazu stabilná rýchlosť  8/1. Takže problém vyriešený.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No  dnesná    komunikácia  s technikou podporou:

preveril som a naozaj je profil na linke nastavený na 15 mbps. a odpoveď na Vašu otázku: Je to kvôli tomu aby bola zachovaná stabilita Vášho pripojenia. Tento mesiac//koncom tohto mesiaca/ sa budú ešte preverovať xdsl linky, ktoré prešli podobným procesom ako tá Vaša. Ak na začiatku Decembra nebudete mať rýchlosť takú akú ste mal treba zavolať na 0800 123 456 prípadne zájsť na Telekom Centrum a podať si reklamáciu.

Takze   hadam  sa  dostanem  aspon  na  povodných   VDSL 20

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som si dal prave wifi a zatial musim povedat, ze super. Stihlo tu uz aj prsat, byt hmla a silny vietor a kvalita signalu stale super.

Len pre zaujimavost, aka lokalita, aky poskytovatel? Ta rychlost 20/2 vyzera ako jedna z moznosti u jedneho lokalneho tu v okoli.. Mna mozno caka to iste.. Pri stavbe som sa spolahol na informaciu od telekomu, ze v lokalite bude VDSL a pri instalacii zrazu ledva ADSL a kedze sa nic nezrychlilo, tak zrejme je tych 10mbit konecna..

Pýtal som sa teda, či máme nárok na odstúpenie od zmluvy, ževraj áno.

Iste ze ano, zmluva je totiz vedena na konkretny produkt, cize Magio Internet L na metalickej technologii ADSL. Kedze aktualne uz plati ze L je 8/1 a nedokazu Vam to poskytnut, nedokazu oni naplnit zmluvu a teda ju mozte vypovedat bez akehokolvek postihu. Lenze moj osobny dojem teraz je ze skusaju - ked zakaznik pristupi na znizenie, tak je zaviazany na dalsie 2 roky a ma smolu. Ked ide radsej do vypovede, tak nakoniec nejako tu rychlost zrazu naskriabu..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mafia: mas sukromnu spravu.

No v mojom pripade nepomohlo nic v dobrom ani zlom. Ale uz mi to je ukradnute, verim, ze moj novy poskytovatel mi umozni casom dokonca zvysenie nad 20mbit/s, lebo technologia by to mala umoznit, akurat pockat na konkurenciu, ktora ich k tomu prinuti a mozno ani nie, ale len narocnost uzivatelov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Určite skúšajú zákazníkov, netreba pristúpiť na zníženie ale radšej to riešiť cez odstúpenie od zmluvy. V najlepšom prípade pre nich s tým ani zákazník nebude nič robiť, že platí za program a rýchlosť tomu nezodpovedá. U nás po nahlásení poruchy zrazu priepustnosť linky až do 22mbps.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

U nás to isté internet nejde ani tak ako pred zvyšovaním ..takže neviem čo robia okolo toho takú  reklamu keď ako čítam je to len horšie.Zaujimalo by ma ako to bude T-com riešiť či ich zaujímajú aj mesta a obce mimo veľkých miest.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pozdravujem, v čom môže byť problem, rýchlosť dosahuje stare hodnoty 10/1

DSL_rout.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim, nikde nie je problem, telekom je problem. Jasne, ze skusaju, co ludia znesu :D Niektori ani nepostrehnu, ze je nejake znizovanie / zvysovanie a v pohode si upravuju profily podla seba. Ked sa najde niekto, co to vysleduje ponuknu mu znizenie programu a snazia sa ho este spracovat. 50/50 pre nich, bud sa s nimi budu este roky tyrat, alebo papa. No, ale na rovinu dovera bola mnou otrasena a byt s nimi viazany v tom, ze si budu moct porusovat zmluvne podmienky podla seba, to uz by som im druhykrat neumoznil. Je tu uz velka konkurencia od swanu, o2, slovanetu, ktory ponukaju LTE pripojenie, ktore ma byt prave nahrada za toto prasive DSL + lokalny poskytovatelia, takze TEL. good luck :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je tu uz velka konkurencia od swanu, o2, slovanetu, ktory ponukaju LTE pripojenie, ktore ma byt prave nahrada za toto prasive DSL + lokalny poskytovatelia, takze TEL. good luck :D

Určite by som bral radšej LTE napr. od Swanu, jediný problém je, že video streamovacie služby sú obmedzené na 2mbps a výška mesačného dátového limitu je 100 GB alebo 10 GB streaming. Po vyčerpaní dát a spomalení na 1mbps je potom internet viac-menej nepoužiteľný.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tu je  jedine problem    v telekome   a  v nikom inom ze  pretazuje  svoje  siete a nezaujima  ich   ked  pripoja  dalsieho zakaznika  ze  dalších obmedzia.  Tiez   cakam    kedy  nám tu  Slovanet  spusti  LTE  ale   co ma prekvapilo  jeden lokálkny   operátor   ktorý   este   nemá  u  nás    ani  Wifi  pokrytie  je  ochotný  potianuť   optiku   ak   by  sa  u  nás  nazbieralo  aspoň  20  domov. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Určite by som bral radšej LTE napr. od Swanu, jediný problém je, že video streamovacie služby sú obmedzené na 2mbps a výška mesačného dátového limitu je 100 GB alebo 10 GB streaming. Po vyčerpaní dát a spomalení na 1mbps je potom internet viac-menej nepoužiteľný.

https://www.swan.sk/domacnosti/bratislava/lte-doma-l-fix-24 

To je ine swan ponuka aj TO.doma L 70/5 mbit/s s 50GB FUPom na tyzden, takze za mesiac 200GB. Video streaming a p2p 6/1 mbit/s.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pred   rokom a pol nam  dala  linka     40  mega  a sielbez  problemov  aj  net + Tv  na   zaciatku   roku   to   bolo uz len  23  mega   a zruseli nam  tv a  dali sat   a   teraz   zas  15 . A  co na  buduci rok    my    povedia   dame vam 2   a budte radi ze  vám    to ide.  Ako  to   hovoria  ludom   v   blizkej  obci.  A  vrchol drzodti  je ked  na technickej podpore  povedia  počkajte si na optiku.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kto má skúsenosť s výpoveďou skrz toto "zrýchľovanie" ? Ja obnovil zmluvu v Októbri, s tým že mi to pôjde 15/1, ale nechali 10/1 pre rovnaké dôvody. Počkám do konca roka, potom budem reklamovať.

nothing_

Vdaka Vam Telekom za Vasu neschopnost, uz mame novy net od noveho poskytovatela, aspon na nieco ste dobri :D:D:D

Bez názvu.jpg

nemáš toto od RADIOLANu ?

Mám ho dostupný tiež v dedine.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Riesa  to  vôbec   to  ale   su  zalezený  pod  kobercom a   drzia  mlčanlivosť.  A este  ani ta sa  nevyjadria.  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Taka mala perlicka: den po ukonceni netu od nich nam hned volali nejaki papalasi z BA, ze ci nechceme 30mbit VDSL.

Takze, ked som to riesil sa to nedalo len 2mbit/s dslko a ked ich poslete do vecnych analov, tak sa aj zaujimaju. Tych 30mb je stale asi len teoretickych, ked ma zdrbali z 5mb na 2 a nedokazali to udrzat, haha jasne teleshoping uz Vam verim :D:D:D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar