Spomalenie internetu

Otázka

• 0

Zdravim, chcel som sa spytat, preco po avizovanom celoplosnom zrychleni internetu konkretne u mna v programe magio L 5mbit/s mi teraz ide internet len okolo 3mbit/s ? Toto je to Vase slavne zrychlenie ? Volal som s panom na technickej podpore a ten mi oznamil, ze linka bohuzial viac neutiahne, ze sa s tym mam zmierit. Takze nie, ze mi nejde ani aspon 5mbit, ktore roky rokuce islo, ale nebude ani prechod z 5 na 8 ? To nas mate fakt za blbcov ? V zmluve mame jasne aspon 5mbit/s a vy si nas jednoducho degradujete na magio M v cene magio L o com nas nielenze ani nikto neinformoval, ale hlavne sme ani na nic take nedali suhlas. Takze v podstate nejakych ludi pekne priskrtite bez vedomia a nejakym pekne pridate, alebo ako to mam chapat ? Je tu aspon niekto kompetentnejsi kto by s tym nieco urobil, lebo uz 2 dni sa snazim aspon dostat normalnu odpoved. Jedna sa o trnavsky kraj, kde malo byt zrychlenie dokoncene uz 25.10.2016. Smutne je, ze som neni jediny, ale deje sa to aj viacerym. Dole prikladam momentalnu rychlost, dakujem Telekom, Vasa vizitka....

Screenshot_2016-10-26-08-33-31-083_org.zwanoo.android.speedtest.png

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

61 odpovedí na túto otázku

• 0

z TT kraja je nas viacej co nam nezrychlili net.. doma vyuzivame net+IPTV a zrychlenia som sa nedockal aj ked rezerva na minimalne +2 Mbity tam este je... daj sem parametre linky z routra a budeme mudrejsi

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neviem ake parametre teraz presne myslis. Ono pre mna ani neni tak problem, ze sa to zrychlenie neprejavilo, ale ze nam degradovali uz biednu linku z 5mbit/s na -> 3mbit/s. Pritom to roky aspon tak fungovalo a teraz mi tvrdia, ze to uz nezvlada, pritom samozrejme platime ako za magio L, ale rychlost ako magio M...

Editoval nothing_
Doplnenie info

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no prave preto sem daj screen parametrov..ked sa lognes do routra aby sme vedeli aky mas utlm linky odstup signalu od sumu...z tychto parametrov sa da dedukovať kolko tvoja linka este zvladne/nezvladne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mas pomerne velky utlm linky (42 db) co znamena ze si pomerne daleko od ustredne...odstup signalu od sumu pre down mas 13 db co je na taku vzdialenost dobra hodnota, linka by mala byt stabilna. V routri ukazuje maximalnu priepustnost linky nieco cez 7,3 Mbit, takze na 8 Mbit to uz nie je ale tych 5 mbit pretlaci linka v pohode.. jedine co ti mozem poradit je stazovat sa na to lebo linka 5 Mbit utiahne. Dokonca ani nemas nastaveny profil linky na 5 Mbit, mas ho nastaveny na 4,6. Aby ti realne 5 Mbit islo  profil sa nastavuje na ustredni na 5 mbit+.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No ved sa stazujem, kde sa da aby som mal spat aspon, co som mal. Takze nas asi pekne osieraju, ako tak vidim. Ked priespustnost je tych 7.3, tak by to neslo nastavit aspon na tych 7mbit/s, ked tych 8 je nerealnych ?

Editoval nothing_
Doplnenie info

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

neviem mas pomerne velky utlm ale mozno 6-6.5 Mbit ale hovorim to je len teoreticka max dosiahnutelna rychlost podla mna

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Rovnako v nasom pripade.

Sucany, doposial nam bola poskytovana rychlost 5mbit/s pod pausalom magio adsl L no prednedavnom nam poskytovana rychlost spadla na 3.89 Mbit/s napriek avizovanym "zrychleniam".

Rovnako ako vam nam pani na "technickej podpore" povedali ze momentalna rychlost bude najviac co dostaneme a ze si mame zmenit program na Mko. (sami samozrejme lebo taketo "detaily" si zakaznik zjavne musi vybavit sam)

Takze nielenze nam technicka podpora trepe somariny (lebo zjavne poskytovanie  internetu znamim v rovnakej lokalite nieje problem do vysky 10mbit/s pri pausali XL) ale nam pani v Slovak Telekome s cistym svedomim nevieme ako dlho predavaju program ktory nam v skutocnosti vobec neposkytuju.

Este si pockam na vysvetlenie ako je mozne ze dokazu poskytnut rychlost az 10Mbit/s inym v rovnakej lokalite a ci by sa nedalo dojst aspon k ciastocnemu kompromisu vratenia povodnej rychlosti a potom rusim viazanost a podavam podnet na obchodnu inspekciu a nech si to uz im vysvetlia ako chcu.

A vam rovnako odporucam podavat staznost.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Len sa pekne pridajte pani s vasimi skusenostami s nimi. Si pripadam ako keby som mal alzheimera, ked mi vysvetluju ako nacvicene opice, ze to buhuzial viac nemoze ist, ked dobre viem, ze to proste tu rychlost da (aspon tu staru). Co su moji znami z vedlajsich dedin ti si v pohode ficia na 8/10/15mbit/s po zvyseni, kedze sme relativne mala dedina proste mame smolu pre zachovania stability a blaha par vyvolenych ludi musime drzat hubu a krok :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Presne tak.

Moj znamy co byva o ulicu dalej si plati za XL a dosahuje rychlost tych 10mbit/s.
Povedali mu rovnako ze mu rychlost nezvysia ale rychlost si pekne ponechal.
Ak ten net dokaze ist na 10mbit/s tak nech mi netrepu ze to nemoze ist rychlostou aspon akou to islo DOTERAZ bez problemov.

Sa mi tak vidi ze o ziadne "zvysenie" rychlosti nejde a len presuvaju bandwidth ludom co si platia premium.
Kontaktoval som ich teda ci by sa "to dalo" keby som zmenil program na XL a ak mi odpovedia ze hej tak budem mat velmi jasnu odpoved o co sa jedna...

Editoval VenVaj

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V skutocnosti je to uplne proste. Konkurencia ponuka rovnake sluzby, alebo aj lepsie a telekom je nuteny zareagovat. Takze strasny marketing vsetci budete mat odteraz vyssie rychlosti, kedze na to zrejme nemaju prostriedky, tak ano podaktori mat vyssiu rychlost budu, ale to samozrejme nejakym ludom tu rychlost musia ubrat. O tom to cele je o nicom inom, maju nas za tupe ovce. Je tu nejaky manazerik z telekomu, alebo technik, podte do mna mi to tvrdenie vyvratit, ako sa strasne mylim :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

U nas natal  obdobný  problém   v TN  kraji  začalo  zrýchľovanie   internetu  do  štvrtka išiel  VDSL 2O .   Večer   sa   vypadlo DSL  a hneď naskočilo   ale  s tým   že   profil  linky  je  už  upravený  na 

Typ modulácie VDSL2 
Aktuálna rýchlosť (hore/dole) 1086/15807 kbps 
Dosiahnuteľná rýchlosť (hore/dole) 4745/22507 kbps 
Šumové rozpätie (hore/dole) 13.8/7.7 dB 
Útlm vedenia (hore/dole) 46.8/27.2 dB 
Výstupný výkon (hore/dole) 6.2/13 dBm

Ako   keď   sa  nebude  dať  zrýchliť  mohli nechať  aspoň  pôvodný profil

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to je tak ze jednemu zvysia a dalsim 5-tim znizia profily

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie je nieco taketo protizakonne ? Raz mam zmluvu s podpisom na urcitu garantovanu rychlost a oni si menia programy ako chcu bez oznamenia. Ked dojde na zmenu rychlostneho programu, tak jedine s mojim suhlasom... Alebo im to moze len tak prejst ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tu rychlost mas negarantovanu vzhladom na technicke parametre linky.. kazda linka ma ine..avsak ak ti zmenia profil z nicoho nic na mensi mali by ta o tom informovat a vypitat si na to tvoj suhlas..inak mas narok na odstupenie od zmluvy

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Toho som si vedomy, ale proste viem, ze ta linka da magio L staru rychlost. Pockam este ako sa to vyvinie, ked nie dobre poslem cely tekekom do p.... a najdem si inu alternativu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skus sa pohrat z rezimom .. zmen ho na ANNEX B a skus pomenit modulaciu...

52044a2c394d41bef4ac04e41949f50c.png

c41be2eef0af3845dd1ebfb0b1c04ab0.png

Editoval close0ne

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nic, niektore sa ani nechytali a to co sa chytilo bolo bez zmeny. Pochybujem, ze by nieco taketo pomohlo, ked to zacalo same bez mojho zasahu, resp. oni s tym sachovali, ci uz niekde na ustredniach, alebo telekom technici sa nam tu hrali na pripojkach min. tyzden ( len neviem, ci to prisli skrtit, alebo vylepsovat )

Editoval nothing_
Doplnenie info

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak mam novinky, telekom rovno pribrzdil na 2mbit/s z 5, dakujem, zajtra ma cakajte na predajni... Vam uz total j*be, co robite so zakaznikmi...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kontaktuj ich zas.

Ja som ich este raz kontaktoval s menej privetivim tonom s tym ze mi nielenze nedali vediet o tom ze sa na mojej lokalite nebude dat rychlost zvysit ale ani o tom ze sa mi znizi.

A od vtedy "sa to da" na 5.9 mbit down/0.7 mbit up
Momentalna rychlost streamu udavana routerom je 690/85kb/s, uvidim ako dlho to vydrzi.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

**piip** na nich zvysoka, uz mi ide postou dohoda o zruseni sluzby. Necham to este ist nez mi do dvoch tyzdnov lokalny poskytoval zriadi 20mbit/s a koncim...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No jasne    ako  vzdy  odpoved  z Telekomu  nesklamala.

Rychlost Vasho internetoveho programu nebolo mozne zvysit z dovodu zachovania stability internetovej sluzby a sluzieb okolitych zakaznikov. 

Cez predajcov na bezplatnom cisle 0800 123 456 mozte poziadat o znizenie internetoveho balicka tak, ze Vasu aktualnu rychlost zaradia do nizsieho variantu. Zmena bude vykonana bez zmluvnych pokut, kedze nebolo mozne Vam navysit rychlost. 

Verime, ze nasa odpoved je zrozumitelna a ze ju prijmete s porozumenim.

Len  clovek  sa    akosi    nedozvedel   preco   bola   rýchlosť  znízená    a  neizachovaná   na  20 Mbit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na ich zvysovanie rychlosti im vsetci jebkaju, problem je, ze ti kkti ti odstrihnu aj linku, ktora ide uz roky overene, takze nebudes mat ani zrychlenie, ani staru rychlost, ale j€bnu ta rovno na nizsi program. Presne tak to spravili mne a kvantum dalsich. Par papalasov, co su blizsie k ustredne, alebo maju lepsie linky si uziju zrychlenie a na ostatnych sa z vysoka vykadia. Chcel by som vidiet ℅ medzi osranymi zakaznikmi a tymi, co im bolo vyhovene. Ja s tymi zobrakmi koncim od mobilu, cez pevnu linku po internet, takze hlbokyyy anaaal, mam v piiiiiiici :D

Editoval nothing_
Info

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz