Verejná IP na optike

Otázka

• 0

Zdravím, chcem sa opýtať, ako nastaviť verejnú IP na ONT HUAWEI-HG8245H alebo už pri službe net +magio TV nie je ? Pred 2 dnami som si doobjednal k magio netu aj magio TV a do vtedy mi verejná IP išla OK. Za ONT som mal aj router TP-link s wifi. Teraz mi prestavili to ONT tak, že už vlastne ani TP-link router nepotrebujem, lebo mi routruje samotne ONT (na porte LAN 1 a aj má wifi. Teda ak to dobre chápem, ok, beriem ale nemôžem si overiť verejnú IPčku. Môžete mi poradiť ako to vlastne je?

Ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Ahoj @dusan2303,

IP adresu netreba nikde nastavovať, zákazník ju dostáva pri vytočení ppp spojenia. Doposiaľ vytáčal spojenie TP Link (ONT bolo v bridge), teda verejnú IP dostal TP Link. Aktuálne vytáča ppp ONT zariadenie, takže verejnú IP adresu dostáva priamo ONT. Všetky fixné internety majú vlastnú verejnú IP adresu vždy - je prideľovaná dynamicky. 

Akú máš pridelenú IP adresu si vieč zistiť napr na www.mojaip.sk

Pekný deň

Matej 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem za radu, vsetko je OK, mám verejnu adresu a dnes uz aj magio TV box funkcny, len mi napr. pise box, ze nepodarilo sa identifikovať zariadenie.Asi ho musim este nejako zaregistrovat, ked si chcem pozriet napr. viac TV ponuk. Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar