Počítač a magio box na jednom kabli

Otázka

• 0

Prosím o radu: Mám dve budovy. V jednej je pevná linka, tá je zapojená do routera, z routera ide kábel do ďalšej budovy kde je firma a urobený rozvod pre viacero PC. Teraz sa v hlavnej budove pripojil do routera magio box - motorola a po konzultácii a nastavení tam funguje magiotv. Mám objednanú službu pre dva magio boxy. Asi naivne som skúšala ten druhý magiobox pripojiť v druhej budove. Tam mám pripojený PC kde spoľahlivo funguje internet po spomínanom kábli a na ďalšiu z koncoviek kde predtým tiež fungoval počítač a internet som skúsila pripojiť magio box. Blikal krátko zeleným svetielkom po chvíli naskočilo ružové T a potom naskočilo červené svetielko a hláška že žiadny signál. Myslíte že sa to dá vyriešiť len ťahaním druhého kábla z routra do tejto budovy? Nepostačí na niektorom mieste nejaký splitter? Ďakujem za radu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 odpoveď na túto otázku

• 0

Ahoj @bovasko,

ak tam máš ADB alebo ZTE router, môže Ti cez ten istý kábel fungovať aj internet aj IPTV, ale na konci toho kábla (v druhej budove) by si mal zapojiť nejaký 5 portový switch (10/100M) a do toho sa zapojí aj STB aj PC. Garantovať Ti ale takéto prepojenie nemôžeme. Určite by som odporučil pre STB natiahnuť samostatný ETH kábel od routera.

Pekný deň

Matej 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar