Magio Internet optik XL Rýchlosť

Otázka

• 0

Dobrý deň,

Pár týždňov dozadu som si predĺžil zmluvu k internetu a televízii s tým že som si navýšil program magio internet na optike L na program XL. Prešiel už týždeň a na speedteste už som si všimol že mi rýchlosť internetu stúpla, no nenameral som viac ako 160Mb/s. Mám wifi router ku kttorému som pripojený 5GHz wifi sieťou, ONT zariadenie Huawei HG8240H mám k routru pripojené káblom cat5e. Neviete mi povedať kde môže byť problém? Taktiež som mal byť informovaný o zvýšení rýchlosti sms správou, no tá mi nedošla. taktiež som k zmluve dostal papier o tom že mi bude zaslané nové ONT zariadenie, no podľa informácií na internete by moje súčasné malo podporovať maximálnu rýchlosť.

Ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

Ďakujem za odpovede. Dnes som volal na technickú podporu a tiež mi pán odporučil to testnúť cez kábel. Urobil som tak pred pár minútami po donesení laptopu s RJ45 portom z práce. Nameraná rýchlosť na kábli je 280Mb/s.

Takže rýchlosť na WiFi je pomalšia kvôli umiestneniu routra alebo použitom kanáli. S rýchlosťou WiFi som spokojný, išlo mi len o to či je všeko nasetupované tak ako má byť a že nie je problém niekde v prípojke či mojom ONT.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Erik701 Pravdepodobne ste skúšali aj reštart routra však? Volal by som skôr technickú podporu a vysvetlil im tam o čo sa jedná, lebo ak ste si zmluvu predlžovali tak by vám zmena mala nabehnúť ihneď respektíve do pár dní. Určite by som to riešil cestou telefonátu a tam sa dozviete kde by mohol byť problém a či to vlastne zmenili na väčší program. Posledná možnosť je aj, že máte zle tapojené káble a nevie Vám to sprístupniť rýchlosť, ktorú máte určtenú. Každopádne to všetko sa dozviete na technickej podpore, kde vám to ihneď preveria.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

cez kábel sú aké rýchlosti? 
udávané rýchlosti WIFI pripojenia treba brať s VEĽKOU rezervou, v praxi na konečnú rýchloť wifi pripojenia vplýva veľa faktorov...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar