Powered by Tcom

Otázka

• 0

Dobrý deń, chcel by osm sa spýtať aká max rýchlosť by sa dala z tohto netu vyťiahnuť, respektíve mi ide o upload keďže mám len 10/1 a chcel by som niečo viac, ale na infolinke mi pani zlatá povedala, že upload sa zvyšovať nedá, že nato nieje program. Asi bola opitá, alebo ja? :) Za všetky reakcie a rady vopred Ďakujem. Pekný deň páni :) 

net3.png

Editoval/-a angel7
obrázok

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 0

Myslím, že ti povedala dobre, ak si všimneš viac-menej každý program ma pomer 10:1 

300/30 , 20/2 , 80/8 , 60/6 , 10/1

asi na tom niečo bude, nie som ITčkár ale aj iné spoločnosti to viac menej tak majú , čo ty na to @Matey ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak to nejde z technických príčin, že mi linka nepustí to pochopím, ale ak to je len kvôli tomu, že nemajú taký "program" tak to ďakujem veľmi pekne :) A niečo také ako doplnkové služby v ramci toho tiež predpokladám, že nebudú asi však :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie som si isty ale mas aj magio TV ?  pri 14960 kbps by si mal dosahovat okolo 12,7 - 13 Mbit, so zapnutym okolo 10,3 ? Avsak so SNR 10 db to vidim tak, ze ti nastavia max 17500 alebo 18600 kbps viac to asi nepretlaci. Neviem ci uz u teba prebehlo zrychlenie alebo stale cakas ale pri plosnom zrychleni zalezi ako sa budu spravat aj ostatne linky a ako sa budu vzajomne po zrychleni ovplyvnovat... to je tazke odhadnut.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

áno mám aj Magio TV a speedtest mi dosahuje okolo 10 niekedy to šupne až na 11 +-. pri zapnutom,  či zrýchlenie prebehlo to ozaj neviem/nezaregistroval som to a keďže bývam na stredom slovensku/BB kraj  a pozerám tak plány prác, tak asi ešte nie, ale to ťažko povedať :) Len doplním, že keď mi boli inštalovať internet a boli to merať technici, tak na linke namerali skoro 23mega. A ešte k tomu uploadu- keď niečo nahrávam tak automaticky mi skáče ping od 500 do normálky, predtým mi to nerobilo a stále nechápem prečo to robí teraz :) 

Editoval/-a angel7

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to ti namerali max priepustnost linky, ktoru by si dosahoval asi iba v tom pripade keby nemas magio tv, kedze samotne magio si berie z datoveho toku 6-7 mbit tak tych 23 mbit pri 10  db SNR nedas. Rozpadavalo by sa ti spojenie a linka by bola nestabilna.

K tomu uploadu, kolko uz pozorujes to skakanie pingu ?  Co by som skusil urobit je restart routra ci sa to neznormalizuje

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja chápem čo myslíš mne to aj vysvetlili a to som len doplnil, že toľko namerali a je mi jasné, že s Mágio to nedám :) No už pravdepodobne to bude druhý mesiac a skúšal som všetko od reštartov až po Hard reset routra. Pri plnom uploudovaní by mal byť ping v poriadku alebo ? možno je aj chyba v kábli každopádne zavolám technika. Len ma hnevá, že by sa ozaj nedal zvýšiť UP za žiadných okolností jedine pri zmene programu a vypnem mágio? 9_9

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to ci vypnes magio alebo ho nechas zapnute nema na UP ziadny vplyv si myslim.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Myslel som, že ho úplne dám odtrániť a v tom prípade by mi mohli ponúknuť 20/2 ak to linka pustí, čo ty nato? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No pokial ti to nevadi  a chces to spraviť len pre to aby si mal 20 mbit down tak to spraviť mozes ale privprav sa ze za tu sluzbu sa mesacne doplaca tusim 10e

Upload je pri ADSL max 1 mbit zatial, co ponuka telekom

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No uvidíme čo to spraví po tom "zrýchlení", ale žiadne Bú od toho neočakávam v mojom prípade. každopádne Ďakujem za pomoc/rady. Pekný deň FilipecB|

To su dosť smiešné čísla ako ponuka najväčšieho Magnáta na slovensku :) ale čo už no. 

Editoval/-a angel7
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pomer 10:1 pri DSL programoch je technologicke obmedzenie, jednoducho sa sirka pasma deli takto. Zjednodusene povedane, to pasmo, ktore je k dispozicii na prenos dat sa musi rozdelit na oba smery. Standardne (nielen na slovensku) sa to deli v pomere 10:1, pretoze bezne ludia az taky upload nepotrebuju, ako ziadaju download. Inak povedane, bezny zakaznik (ktory neholduje torrentom) ma radsej 10/1 ako 5/5.

Pri optickych programoch toto nutne nieje. Neviem, preco to robia, je mozne ze chcu zabranit tomu, aby na zakaznickych linkach ludia prevadzkovali datove centra..

Ze vypadava download pri plnom vytazeni uploadu je uplne normalne. Kazdy prijaty packet sa musi spatne potvrdzovat a pokial je vytazeny upload, tak aj to potvrdzovanie meska, cize navazne potom neprichadzaju dalsie packety a download viazne. To je bezny problem ludi, co na DSL s malym uploadom torrentuju a maju to vyhulene na maximum. Treba obmedzit upload na maximum 75% realnej rychlosti.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Myslím si, že stabilita by mala byť v prvom rade a to aj pri vyťažení uploadu naplno, načo sú potom na linkách tie rezervy keď to nevyužívajú a druhá vec, že nie každý používa upload na torrenty, sú aj dôležitejšie veci pri ktorých je potrebný upload. Keby viacej penazí dávali to revitalizácie a nie do reklám určite by mali aj viac spokojných zákaznikov a väčšie príjmi to je asi môj názor nato :) Každopádne ďakujem za radu a vyjadrenie, máme to na slovensku ťažké @mafiaa.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar