Optický kábel

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať, načo vlastne slúži optický kábel, ktorý sa tiahne popri obci Horné Saliby ? Nedala by sa náhodou potiahnuť optika aj do tejto obce nejako ? Ďakujem.

asdasdasd.PNG

asdasdasdasdas.PNG

Editoval Rainfalls

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

tam dostali súhlas s potiahnutím kábla, asi na cudzom majetku bez súhlasu by sa to nepáčilo nikomu. a ako píše Matej vyššie -  na dedine skôr VDSL , hoci som už počul o dedinkách kde je aj optika a zasa nie sú nejako extra veľké, samozrejme ako aj iní providery zameriavajú sa primárne na väčšie mestá a lokality s vyšším potenciálom na zákazníkom, tiež by ste takto postupovali keby ste o tom rozhodovali, hoci chápem vás, ja mám ADSL (čiže nič moc) ale stále lepšie ako mikrovlnka  

raz musí aj zoznam sídlisk dôjsť na koniec a verím, že tak ako aj európska únia do toho tlačí, budeme mať optiku alebo aspoň VDSL , veď teraz tam vytiahnu 80 Mbit/s 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Rainfalls podľa môjho skromného názoru pravdepodobne ide o kábel, ktorý ide z jedného miesta do druhého a dané obce (Vozokany, Tomašíkovo, H. a D. Saliby) sú skrátka obce ktoré sa nachádzajú medzi týmito miestami (keďže je to ďiaľkový optický kábel) a kábel má skratka tadiaľ trasu :) telekom zvykne optikou pokrývať panelákové domy na väčších sídliskách. Malé sídliská a rodinné domy nemajú takmer žiadnu šancu na optiku od telekomu. Možno od miestneho poskytovateľa ale od telekomu pravdepodobne nie. VDSL je trochu reálnejšie čo sa týka menších sídlisk a väčších obcí s hustejším pokrytím rodinných domov :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar