ZTE II po pripojeni druheho routera nefunguje magio televizia

Otázka

• 0

Dobry den, kvoli vzdialenosti a slabemu signalu v druhej casti domu mam pripojeny na ZTE II druhy router TP link WR741 ND a cez dany router pripojeny druhy magio box.

Wifi a pripojenie na internet funguje, bohuzial nefunguje pripojenie na magio televiziu - svieti ruzove logo Telekomu. Skusal som prepojit magio box na priamo do ZTII a magio televizia vratane magio boxu fungovala.

Chcel by som poprosit o informaciu, ci je mozne prepojit alebo je potrebne kupit novy router a ak hej poprosim o jeho vyspecifikovanie.

Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

tento router asi nema vyhradene porty osobitne pre PC a osobitne pre Magio že? inými slovami je jedno v ktorom porte 1 až 4 je zapojený magio box a v ktorom PC. 
teraz možno strelím blbosť tak to berte s rezervou
Ja by som problém videl v tom, že ten TP link a konkrétne NAT vytvára podsieť v rámci vašej siete, cez čo nemusí byť schopný sa Magio box pripojiť. 
Ja by som skúsil buď:

1. natiahnuť ďalší kábel od toho ZTEII do magio boxu
  2. alebo ak nie je možné ťahať káble tak pred TP link a Magio box zapojiť switch a zo switch-u jeden LAN kábel do WAN portu TPlink-u a druhý do Magio Boxu
  3. alebo použiť len switch ak si s tým vystačíte a nepoužívať router

ak máte kde, tak by som si požičal ten switch aby ste sa vyhli zbytočným výdavkom v prípade, že to nebude fungovať :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pokial viem, druhy box sa musi pripojit len priamo do toho primarneho routra, cize v tvojom pripade do toho ZTE. Ja mam tiez switch pri druhom boxe, ale pouzivam ho len na internet. Kup si radsej nejaky extender na wifi, ked ho potrebujes zosilnit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar