Vysoký PING

Otázka

• 0

Dobrý deň,

mám od Vás službu Mágio internet L, technológia VDSL. A mám problém s vysokým ping-om. Odozvu mám 120ms (rychlost.sk). Bolo by možné nejak znížiť jeho hodnotu ?

Ďakujem za každú pomoc.

S pozdravom

Michal

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

Ďakujem pomohlo. Už mám cca. 95ms. A dala by sa ešte nejak zlepšiť tá odozva ? Alebo od čoho to závisí ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Misso626 Skús pozreť ping vo Windowse napísaním príkazu: ping google.sk -t a uvidíš či ti to skáče alebo je to stabilné, ak to skáče a čísla sú veľmi rozdielne kontaktuj technickú podporu a oni sa ti nato určite ihneď pozrú.

Editoval angel7

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@angel7 Ďakujem tam to je stabilné 39-40ms. Ale notebook mám pripojený na wifi a cca. 6x za deň sa stáva že mi na 1min padne net. 

Editoval Misso626

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Misso626No super takže v internete by problém nemal byť. Bolo by dobré v prvom rade skúsiť aktualizovať ovládače sieťovej karty na notebooku a potom ešte nastaviť Router a jeho vysielací kanál na Wifi, možno máš v okolí viac routerov, ktoré vysielajú na tom istom kanály a potom sa to zvykne rušiť prípadne vypadávať.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Resetni router vážne? posledné dni mám taktiež odozvu 300ms a nie len ja, problém je na strane operátora výpadky vysoké odozvy mám pocit že to je kôli "zvyšovaniu" čo momentálne prebieha... čož nehodlám akceptovať, dúfam že v čo najkratšom čase odozva spadne naspať na minimá.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

reset router? to čo je za pomoc v piatok večer mam ping 300. a to nehovorím cez prazdniny alebo cez vianoce.. T-com toho slubujem vela ale nič nedodrži určite budem menit internet lebo toto je hrozne. vypadava mi internet cely den boli tu unas už asi 3 a stale to neopravili ako ja chápem že im to niekedy vypadne ale celý den? Každy den minimalne 5to vypadne.. takže akože v pohode.. NIekedy to je tak že ani stranku nenačitá.. Ináč moji známy sa na to tiež sťažuju takže dakujem T-com za vaše služby :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Občas treba problém hľadať aj medzi stoličkou a počítačom :P  vysoký ping.. záleží voči akému serveru meriaš ping. Ping nie je hodnota ktorú ti akýkoľvek ISP garantuje lebo závisí od veľa faktorov. Keď budem merať ping na server kto je v USA tak bude mať prirodzene vyššiu hodnotu ako server vo vedľajšej dedine. Rovnako tak od aktuálnej vyťaženosti servera. Prirodzene keď server spracováva viac požiadaviek tak mu dlhšie trvá odpoveď a zvýši sa ping. Na ping sa tu väčšinou sťažujú deti ktoré si sem zrovna odskocili od CSka , WOTka DOTA alebo LOLka lebo prehrali a hľadajú všade problém len nie v sebe. To že idú cez wifi s minimalnym signálom na 5 ročnom firemnom notebooku od svojho otca bez aktualizovaných ovládačov a zavirenym počítačom na ktorom beží milión virusov, ktoré im vyvažujú pripojenie na to už občas zabudnú.

Toto bola reakcia primarne na nick @nenavidimtcom.  

Ak to nie je váš prípad tak mi je ľúto máte nahovno pripojenie a sťažujete sa opravnene.

Editoval Tataracik
rozšírenie informácií
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar