Otázka

4 odpovede na túto otázku

  • 0

tu to mas pekne vysvetlene: 

Po uzatvorení zmluvy ste poštou dostali PIN kód alebo PID kód. Ak máte zmluvu evidovanú na rodné číslo dostali ste PIN kód, v prípade, že máte zmluvu evidovanú na IČO, dostali ste PID kód.

 

 

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

Ahoj @bobco69,

odpoveď od @bu2ckland som označil ako riešenie. Môže tak pomôcť aj ostatným s rovnakou otázkou ako si mal Ty. 

V budúcnosti tak môžeš pokojne spraviť aj Ty, ak Ti niektorá z odpovedí pomôže :)

Prajem pekný deň

Matej

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • -1

https://www.telekom.sk/casto-kladene-otazky/-/faq/co-je-to-web-pid-kod-a-ako-ho-ziskam?_ga=1.62212396.122225141.1474185820

Čo je to PIN kód, PUK kód, ID kód, PIN 2 kód a PUK 2 kód?

PIN kód – je osobný bezpečnostný kód, ktorý chráni SIM kartu pred zneužitím inou osobou. Zadaním správneho PIN kódu získate prístup k údajom na SIM karte. Pri paušálnych programoch je prvotný PIN kód uvedený v sprievodnom letáku k SIM karte. Pri predplatenej Easy karte je PIN kód štandardne prednastavený na 1111.  PIN kód si môžete zmeniť na ľubovoľné štvormiestne číslo podľa návodu na použitie vášho mobilného telefónu. Pri treťom nesprávnom zadaní PIN kódu za sebou sa SIM karta zablokuje a na displeji mobilného telefónu sa zobrazí požiadavka na zadanie odblokovacieho PUK kódu.

PUK kód – používa sa na odblokovanie SIM karty, ktorá bola zablokovaná zadaním nesprávneho PIN kódu alebo pri zmene PIN kódu. Pri desiatom nesprávnom zadaní PUK kódu za sebou sa SIM karta definitívne znehodnotí a je potrebné požiadať o výmenu SIM karty. Výmena SIM karty je spoplatnená v súlade s aktuálnym Cenníkom služieb, ktorý nájdete na našej stránke www.telekom.sk .

ID kód – je posledné štvorčíslie PUK kódu. ID kód vám umožní na Zákazníckej linke Telekom 0800 123 456 jednoducho a rýchlo získať informácie a realizovať aktiváciu alebo zmenu vybraných služieb.

PIN2/PUK2 kódy – kódy PIN2/PUK2 poskytujeme účastníkom, ktorí vlastnia mobilný telefón podporujúci možnosť pevného zoznamu, aktivovaného pomocou PIN2 kódu. V prípade, že si zablokujete PIN2, môžete ho odblokovať PUK2 kódom. Poskytnutie PIN2/PUK2 kódov je spoplatnené v súlade s aktuálnym Cenníkom služieb.

 

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar